Zkrášlete se pomocí přírodní medové kosmetiky

+ Přidat inzerát

Zkrášlete se pomocí medové kosmetiky

Vydáno: 21.02.2014 | 20

Med je nejen velmi chutný, ale také velmi zdravý. A to nejen když ho jíme! Med má prokazatelně příznivé účinky na naši pokožku. Po sté se nám tak opakuje pravidlo, že nejlepší kosmetika je kosmetika z přírody.

Víte, že ve starověku byl med považován za elixír mládí? Už tehdy lidé věděli, co je pro jejich tělo a pokožku dobré. Kvalitní medovou kosmetiku si můžeme koupit, šikovné ruce zvládnou základní produkty vyrobit doma. V zásadě rozlišujeme 2 druhy medu. Světlý květový med vzniká z rostlinného nektaru. Podle toho, jakou rostlinu včely opylují, má med různé vlastnosti i chuť. Setkáte se tak například s řepkovým medem. Za méně kvalitní se potom považuje tmavší lesní med. Včely sbírají tekutinu, kterou vylučuje hmyz konzumující mízu stromů, a zpracovávají ji v úlech. Lesní med má nižší léčivé účinky než med květový.

Med - nepřítel všech bakterií

Proč nám vždycky maminka dávala do čaje med, když jsme byli nastydlí? Protože se považuje za přírodní antibiotikum. Doporučujeme ho tedy konzumovat pro prevenci nachlazení, angíny a podobných onemocnění. Zároveň totiž posiluje imunitu. Med také likviduje nebezpečné jedy (toxiny) v našem těle, kvůli kterým stárnou buňky. Není tedy divu, že právě med je oblíbenou složkou pro výrobu pánské i dámské kosmetiky.

Med je dobrým pomocníkem v léčbě vyrážky, popálenin nebo proleženin. Zajděte si například na medovou masáž.

Zajděte si na medovou masáž.

Maximální hydratace pro vaši pokožku

Jen málokdo ví, jak blahodárné účinky má med na naši pokožku a pleť. Je velmi silným přírodním antiseptikem, obsahuje důležité minerály a vitamíny B, C, D,a flavonoidy, které chrání pokožku před nebezpečnými volnými radikály. Medová kosmetika uleví popraskaným rtům, suché pleti a také pomáhá od ztvrdlé kůže na loktech a nohách.

Na co všechno můžeme použít med?

  • Řekněte ANO medové kosmetice!Vytvořte medový přírodní peeling. Přidejte do něj nasekané oříšky a směsí si promasírujte celé tělo.
  • Šupinky suché pleti budou tatam, když smícháte med a olivový olej. Naneste je na pleť alespoň na 20 minut. Pleť bude krásně hydratovaná.
  • Med má antiseptické účinky, a proto příznivě působí na akné. Med naneste přímo na pupínek.
  • Vyrobte si vlastní medové mýdlo. Nastrouhejte kilogram přírodního mýdla do mísy a zalejte ho sklenicí vody. Mýdlo necháte změknout, a potom do něj přidáte 100 g květového medu. Rozmícháte a v hrnci vaříte. Poté tekutinu rozlijte do formiček a nechte ztuhnout.

Medová kosmetika vám nabízí velmi kvalitní přírodní produkty. Například balzámy na rty, vlasové šampóny, odličovací pleťová mléka, balzámy na ruce, pleťové krémy a mléka, čistící tonikum. Pořiďte si celou sadu medové kosmetiky a mějte krásnou pleť!

Autor: Martina Spěváková

Máte zkušenosti s medovou kosmetikou? Napište nám do diskuze!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 1034

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…