Zbavte se žilek pomocí laseru

+ Přidat inzerát

Zbavte se žilek pomocí laseru

Vydáno: 29.02.2012

Viditelná síť červených nebo fialových žilek na obličeji je pro každého velmi nepříjemná a může se objevit v jakémkoli věku. Dobrá zpráva je, že díky laseru lze žilky účinně a bezbolestně odstranit.

Jak funguje cévní laser?

Tento přístroj řízený počítačem chytře najde krevní barvivo hemoglobin a okolní tkáně si nevšímá. Pomocí laserového paprsku jej zahřeje a nechtěnou cévku tak uzavře. Z té se bez přívodu krve stane vazivová tkáň a naše tělo ji postupně vstřebá většinou už během několika dní. Cévní laser je navíc vybaven tzv. dynamickým chlazením povrchu pokožky, takže se nemusíte obávat popálení. Pro efektivní laserové odstranění žilek z vaší tváře či krku je v některých případech třeba absolvovat několik sezení, obvykle 2-3. Vše záleží na velikosti postižené oblasti. Dermatolog vám jejich počet sdělí po prohlídce během vstupní konzultace.

Laserové odstranění žilek - po zákroku

Jak se budu během zákroku cítit?

Odstranění žilek laserem může trvat pár sekund až několik minut.  V některých případech je možné nejdříve vyzkoušet efektivnost laseru na malé ploše. Takový drobný zákrok vás nebude tolik stát a vy si budete jisti, že cévní laser je skutečně to pravé na váš konkrétní dermatologický problém.

Zákrok není bolestivý.  Ucítíte jen slabé štípnutí. Pokud se obáváte, že váš práh bolesti je příliš nízký, nebo vás čeká ošetření rozsáhlejší plochy, na pokožku lze aplikovat znecitlivující krém. Zásadní pro opravdu dobrý výsledek je ale zcela neopálená pleť v místě výskytu žilek. Pigmentové barvivo se totiž nachází blíž k povrchu pokožky a laser by tedy působil na pigment místo na hemoglobin. Nejméně 8 týdnů před odstraněním žilek pomocí laseru se proto nevystavujte UV záření.

Odstranění žilek pomocí laseru - před výkonem Odstranění žilek pomocí laseru - po výkonu

Jaké výsledky mohu očekávat?

Počítejte s tím, že bezprostředně po zákroku vaše pokožka zčervená, ale tento jev se brzy ztratí. Konečný efekt odstranění žilek laserem se hodnotí asi za 5 – 6 týdnů. Na vás bude dodržovat pokyny lékaře a neslunit se. Pokud se potřebujete pohybovat na slunci, investujte do krému s hodně silným UV faktorem. Jistě vás potěší, že ošetření vás nijak nevyřadí z běžného provozu a vy si nemusíte brát dovolenou na zotavenou.

Další články z rubriky

Estetika: 5 otázek a odpovědí pro letošní jaro

Milena Pelikánová | 30.04.2014 | 8

Estetika: 5 otázek a odpovědí pro letošní jaro

Popularita dermatologie a laserové medicíny neustále stoupá. Není se také co divit, když…

Zbavte se křečových žil pomocí metody CHIVA

Martina Spěváková | 16.04.2013 | 954

Zbavte se křečových žil pomocí metody CHIVA

Problémy s křečovými žilami řeší obrovské procento lidí. Představují nebezpečný zdravotní…

Novinky v odstraňování křečových žil

Martina Spěváková | 12.03.2013 | 919

Novinky v odstraňování křečových žil

Křečové žíly trápí mnoho žen i mužů. Jak se vlastně tvoří? A jak se jich máme…