Zatočte s povánočními kily!

+ Přidat inzerát

Zatočte s povánočními kily!

Vydáno: 31.12.2012 | 345

Vánoční svátky jsou období klidu a míru. Užívala jste si je plnými doušky? Bohužel jste ale po stoupnutí na váhu v lednu zjistila, že jste si kromě radostných vzpomínek odnesla také pár kil navíc. Přečtěte si v našem článku, jak se s nimi vypořádat.

Nikdo by vám přece nemohl vyčítat, že si o svátkách dáte cukroví, že se z gauče díváte na pohádky a relaxujete. Chápeme, že hlídání se v období vánoc je nepříjemné - nechcete neustále myslet na to, kolik jste toho snědla, nebo co jste nesnědla.

Na vánoce sníme průměrně 1 kg cukroví!

Pokud budete mít zájem opravdu zhubnout, zkuste začít už před Silvestrem. Choďte na romantické procházky zasněženou krajinou s partnerem, dovádějte s dětmi ve sněhu, jeďte na hory - i na sjezdovce spálíte kalorie! Pokuste se znovu zařadit pohyb do vašich běžných dnů, protože už to je dobrý začátek.


Užijte si zimní dovolenou. Ubytování pro rodiny s dětmi v Krkonoších v Relax Hotelu Bára se nachází přímo na jižním svahu hory Žalý.


Přibrala jste po vánocích? Hlavně nepanikařte!

Na řadu přichází úprava stravy

Na internetu získáte mnoho informací o různých dietách. Každá radí nějaký zaručený "fígl" jak se přebytečných kil zbavit. Skrývají v sobě ale také rizika, které jako laici nevidíme. Co tedy nejvíce pomůže?

Co NIKDY nedělat:

  • Dávat si nereálná předsevzetí - jako například: od zítřka budu každý den cvičit, jíst jenom zeleninu, třikrát týdně běhat a za měsíc zhubnu 6 kg!
  • Bezhlavě si vybrat první dietu, o které jste někde slyšela - pečlivě si promyslete, zda jste schopná pravidelně jíst (práce na směny dietu značně ztěžuje), co chcete jíst - nebudete přece držet rajčatovou dietu, když nesnášíte rajčata.
  • Spoléhat se na chemii - říkáte si: tak si po vánocích koupím prášky na hubnutí a bude to? Tak to ale nefunguje. O tom si přečtěte v naší recenzi Vyplatí se investovat do prášků na hubnutí?

Naučte se mít ráda své tělo!Jaká jsou úskalí diet?

Není týden, abychom se nedozvěděli o nějaké nové dietě, při které stoprocentně zhubnete. Ruku na srdce - věříte jim? Možná zhubnete ta vytoužená 4 kila za měsíc, ale zajímá vás, co to dělá s vaším tělem? Stojí vám menší stehna a zadek za to, abyste domů chodila unavená, hladová a bez nálady? My si myslíme, že určitě ne. Proto dejte především na svůj vlastní rozum a naslouchejte svému tělu. To, co vám poradíme, sama v hloubi duše dobře víte. Je ale potřeba pořád to opakovat, protože lidé mají tendenci dělat si všechno těžší a na to důležité zapomínat.

Vždyť v jednoduchosti je krása

  • Vyvarujte se jednostranné dietě, která vám nabízí pouze omezený přísun živin - na bramborové, rajčatové a další podobné diety zapomeňte.
  • Kupujte kvalitní potraviny, ne žádné náhražky. Víme, že tato rada se prodraží, ale jinak to prostě nejde.
  • Jezte pravidelně v malých porcích. Zvykněte si každý den snídat, obědvat a večeřet a mezitím ještě svačit. Za 1 den byste měla jíst 5x.
  • Zařaďte do jídelníčku ovoce a zeleninu - získáte tak mnoho potřebných vitamínů. Ovoce konzumujte dopoledne - sacharidy vám dodají energii. Zeleninu potom odpoledne a večer.
  • Pijte. Dehydrované tělo je nešťastné tělo. Pokud pít zapomínáte, postavte si sklenici vody na místo, okolo kterého často chodíte a vždy, když projdete, vypijte ji. Pozor ale na limonády - těm dejte sbohem.
  • Hýbejte se. Nemusíte trénovat na rekord - cvičte pro radost. Uvidíte, že překonáte-li prvotní strach a nedůvěru, na každé další cvičení se už budete těšit.
  • Buďte šťastná - naučte se mít ráda své tělo, i když má zrovna pár kil navíc. Užívejte si dny s rodinou a starosti nechte v práci.

Pokud nechcete upravovat svůj jídelníček, na pohyb nemáte čas, a přesto chcete mít štíhlou postavu, vyzkoušejte liposukci.


Autor: Martina Spěváková

A jak se vypořádáte s přebytečnými kily po vánocích vy?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 339

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 340

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…