Vytvořte si krásné podzimní dekorace

+ Přidat inzerát

Vytvořte si krásné podzimní dekorace

Vydáno: 23.09.2015

Bez dekorací by byl interiér holý. Proč je tedy nevytvořit v podzimním stylu? Máme pro vás několik tipů, jak si zútulnit domov v podzimním stylu.

Ať už se na něj těšíme, nebo ne, podzim je tu. Pozvěte si ho domů v té nejkrásnější podobě a vytvořte si stylové dekorace. Jak si vyzdobit tematicky domov, vám poradíme v tomto článku.

Vyrobte podzimní věnec

Jestliže jste milovníci podzimu, dejte to najevo hned na prahu vašeho domova. Věnec z podzimních plodů, barevného listí a větviček je stylový a zvládne ho jistě každý. Na ozdobu použijte třeba to, co najdete při podzimní procházce. Základní kruh můžete vyrobit stočením delších větviček a upevnit drátkem, nebo jej zakupte v obchodě s dekoracemi. Zapíchat do něj můžete sušenou trávu, květiny, proutky, ale i kousky textilie nebo pytloviny.

Vyrobte si podzimní věnec

Váš věnec bude vypadat skvěle, i pokud na něm bude pouze napadané listí různých barev. Jednoduše naskládáte kolem základního kruhu a upevníte drátkem. Hotový věnec zavěsíte jakýmkoliv provázkem, mašlí nebo drátkem na dveře i okno. Nebo ho jednoduše položte na konferenční stolek a uvidíte, jak váš interiér protkne podzimní nálada.

Dýně, kam se podíváš

Co by to bylo za podzim bez dýní? Tykve mají mnoho tváří a využijete je pro podzimní dekorace i na pečení a vaření dobrot, které jindy než na podzim nechutnají tak výtečně. Malé dekorační dýně seženete snad v každém obchodě. Naaranžujte je do oblíbené mísy společně s pár šiškami, šípky nebo větvičkami. A jestli máte doma děti, co takhle si pár dýní vydlabat a večer do nich umístit svíčku? Můžete je také umístit na venkovní schodiště. To je přeci podzimní atmosféra jako vyšitá!

Vytvořte si krásné podzimní dekorace

Ozdobte dům květinami

Ani na podzim se nemusíte vzdávat květin a rostlin. Podzim snesou konifery (zakrslé jehličnany), chryzantémy, vřesy, gaultheria, skimie a podobně. Společně se správnou nádobou nadělají mnoho parády. Naaranžujte je s podzimními plody či mechem. Pro dlouhodobou venkovní dekoraci volte keramickou nádobu, pro krátkodobější použijte například proutěný košík. Na dekoraci využijete plechové nádobky, košíčky s igelitem, keramické květináčky, konývky a podobně.

Podzimní dekorace jsou za pár korun, mnohdy zadarmo, a vytvoří vám doma nezaměnitelnou atmosféru.

Protože spolu rostliny v dekorační nádobě nemusejí růst a dekorace je krátkodobější, zvolte prostě takové, které se vám líbí. Vyberte vhodnou nádobu, do které dáte na dno substrát. Poté rostliny naaranžujte podle vašeho přání. Upravte tak, aby nekoukaly kořeny a vystelte mechem a libovolnými podzimními ozdůbkami. Takovou dekoraci dáte na zahradu, do chladné předsíně nebo na balkon. Výdrž je různá, například v interiéru vám vydrží měsíc až šest týdnů.

Co si ještě vyrobit?

Podzim je inspirací a nenechá v klidu nejednoho domácího kutila. Když venku není zrovna na procházení, vezměte zábavu do svých rukou. Vyrobte si podzimní povlaky na polštáře, krásné svíčky s obtiskem listu, nakreslete si vlastní podzimní obrázek. A jestli umíte trochu s plechem a kovem, vyrobíte si krásné lucerničky. Bude vám stačit trocha plechu, barvy na kov, aku nýtovačky pro připevnění spojů a trocha šikovnosti.

Autor: Jana Batelková

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 821

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 1926

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…