Víte, jak se máte líčit pod brýle? Poradíme vám!

+ Přidat inzerát

Víte, jak se máte líčit pod brýle? Poradíme vám!

Vydáno: 22.04.2013 | 9

Nosit brýle není žádná nevýhoda! Udělejte z nutnosti přednost. I pod brýle se přece můžete pěkně nalíčit. Nezahazujte tužky na oči nebo barevné stíny jenom proto, že si myslíte, že to pod brýlemi není vidět - protože je! A my vám poradíme, jak na to!

V hlavní roli: oční vada

To, jak se budete líčit, ovlivňuje ve velké míře vaše oční vada. Pokud vidíte špatně do dálky, skla brýlí oči opticky zmenšují. Proto nezapomínejte horní víčko obtáhnout tmavými linkami a naneste na něj hodně světlé stíny, nebojte se bílé nebo béžové, perleťové. Nemusíte se bát zvýraznit i obočí, zejména pokud jdete na párty nebo večírek. Řasenku nanášejte na horní víčka, klidně ve více vrstvách, na spodní řasy stačí jedna vrstva. Řasenka by se neměla dotýkat čoček. Celoobrubové brýle oči ještě více zmenšují, proto je nikdy navíc nerámujte tmavou tužkou na oči.

Jestliže jste dalekozraká, tudíž vidíte špatně na blízko, skla naopak oči zvětšují. Proto byste se měla vyhnout bílým očním linkám a můžete volit tmavší tóny stínů. Rozjasňovač raději nechte v kosmetické taštičce. I při líčení pod brýle platí zásada, že byste se měla řídit odstínem své pleti. A jaké jsou nejnovější trendy nejen v líčení? To zjistíte v našem článku Jaro 2013 - barevné, pruhované a trochu retro.

I pod brýlemi můžete mít krásně namalované oči!

Důležitou roli hraje i obočí, které by se nemělo skrývat za horními okraji obrouček. Právě obočí totiž dává obličeji ucelený vzhled, projevujete díky němu nadšení nebo naopak starost. Proč ho tedy schovávat? Výškou brýlí byste se tedy měla řídit už při samotném vytrhávání obočí. Nebojte se ho lehce zvýraznit tužkou nebo řasenkou na obočí.

Vyhněte se líčení práškovými očními stíny, jejichž části zůstávají všude, jen ne na víčkách. Brýle tento nedostatek zvýrazní.

Jak postupovat při líčení očí

Stíny vybírejte vždycky tak, aby se barevně hodily k obroučkám brýlí. Máte-li výrazně červené brýle, tyrkysové oční stíny asi nebudou to pravé ořechové. Líčit začínáme podkladovým stínem na pohyblivé víčko. Pod obočí a do vnitřních koutků naneseme rozjasňovač. Abyste docílila tzv. "hlubšího pohledu" naneste do očního záhybu tmavší stín. Oči opticky zvětšíme, když na spodní víčko (ale až za řasy) naneseme bílou rozjasňující tužku. Naposledy nanášíme hlavní barevný odstín a řasenku.

Ideální líčení pro krátkozraké - perleťové oční stíny a protažená černá linka jen na horním víčku.

A co make-up?

Neustále posouvání brýlí po nose může zničit dokonale ucelený make-up. Proto doporučujeme nanést pod něj bázi. Brýle přitahují k vašim očím pozornost, a tak pečlivě zamaskujte všechny nedokonalosti kolem očí korektorem. Následuje stejný postup, jako při líčení bez brýlí. Make-up, pudr, tvářenka. Jak si nanést tvářenku se dozvíte v článku Odzbrojte muže červenajícími líčky.

Brýle zakrývají oči, a tak si můžete dovolit výraznější rtěnku.

Autor: Martina Spěváková

Podělte se s námi o tipy na líčení pod brýle!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

  • Až půjdu někam na párty, tak se zkusím nalíčit jako na té poslední fotce. To se mi moc líbí!

    Lída | 17.04.2013 09:20:43 | reagovat | Hodnocení: 1 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

  • Tak jsem zjistila, že se už 6 let líčím pod brýle špatně! :D každopádně jsem vaše rady ihned vyzkoušela a musím říct, že je to změna. Mám brýle na dálku a vždy jsem si malovala tmavé linky i na spodním víčku. ted jsem si kvůli tomu koupila stříbrnou tužku v DM (essence - jen za 39 Kč a krásně se s ní maluje) a je to úplně něco jiného. Vyzkoušejte někdo i malování pro dalekozraké a hoďte to sem, docela by mě zajímalo, jestli to taky zafungovalo. Díky, Marika.

    Marika | 17.04.2013 09:12:15 | reagovat | Hodnocení: 4 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

  • To s tím obočím bude trochu složitější. Když jsou in takové ty velké okuláry, tak ty zakryjí obočí spolehlivě. Možná by ale pomohla tužka. Díky za tip! Tohle je fakt zajímavý článek!

    Klára Králová | 17.04.2013 08:09:55 | reagovat | Hodnocení: 4 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Stránkování: 1 2

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…