Trendy účesy pro polodlouhé vlasy

+ Přidat inzerát

Trendy účesy pro polodlouhé vlasy

Vydáno: 01.05.2012

Polodlouhé účesy s délkou od úst po ramena jsou nejoblíbenější mezi filmovými hvězdami, celebritami i "obyčejnými smrtelnicemi" všech generací. Jsou totiž kompromisem mezi snadnou úpravou krátkých vlasů a ženskostí a krásou dlouhých vlasů.

Ačkoli by si každá žena přála mít bohatou hřívu do půli zad, většina z nás má vlasy mnohem kratší, protože větší délku nám jejich kvalita ani praktické důvody nedovolí. Ale nevěšte hlavu, polodlouhé vlasy jsou krásné a navíc šmrncovní. Ať nosíte polodlouhé vlasy volně rozpuštěné, spletené do copu, svázané v culíku či stočené do drdolu, vždy vám budou slušet.

Polodlouhé vlasy se hodí ke každému stylu a střihu, typu vlasů i jejich charakteru. Sluší každému tvaru obličeje a vykouzlíte z nich variabilní škálu účesů.

Polodlouhé vlasy jsou praktické, univerzální a nevyžadují tolik péče jako dlouhé vlasy. Žijete-li tedy zaneprázdněným stylem života nebo se vám prostě nechce stát každý den hodinu před zrcadlem s kulmou, kartáčem a fénem a přesto chcete být stále upravená a trendy, jsou pro vás polodlouhé vlasy tím pravým. Oceníte je i v případě, že máte jemnou strukturu vlasů, která by délku pod lopatky neunesla. Ve střední délce mohou vlasy přesto vypadat zdravě, být nadýchané a mít objem.

Dva culíky nejen pro školačky

Trendy účesy pro polodlouhé vlasyObčas vás ale mohou polodlouhé vlasy potrápit tím, že se uvolňují z gumičky, nedrží sepnuté sponou nebo nejdou uvázat do drdolu. Co s tím? Jednoduše je rozdělte pěšinkou a uvažte si culíky, copánky nebo drdůlky dva. A nemusíte vypadat jako školačka. Zkuste posunout pěšinku na stranu nebo ji pomocí špičatého konce hřebene vytvarovat do „cik-cak“ looku a budete zářit svěžestí.

Francouzský cop v messy looku

Toužíte-li po copu, poproste kadeřnici nebo kamarádku, ať vám zaplete francouzský cop. Do něj se vlasy přidávají postupně, takže se snadno zaplétá i z kratších vlasů. Velmi módní jsou třeba asymetrické francouzské copy zapletené už od ofiny po straně hlavy nebo několik francouzských copánků vedle sebe. Samozřejmě se do toho můžete pustit i samy, mějte po ruce trochu gelu nebo vlasového vosku, pinetek barvy vašich vlasů a vodu v rozprašovači. S vlhkými vlasy se totiž pracuje mnohem snáz než se suchými, jsou poddajnější a nedělají si, co chtějí. A pokud se vám nepodaří zaplést dokonalý francouzský cop, vězte, že nedokonalost je žádoucí. S úhledným francouzským copem byste totiž mohla působit jako malá holčička. Naopak tzv. messy look je ležérně elegantní, jako stvořený pro letošní jaro.

Čarujte s šátky

Šátky všech barev, stylů a tvarů představují nepřeberné možnosti pro look vašich polodlouhých vlasů. 

V kombinaci s výraznými náušnicemi nebo moderními brýlemi vytvoří šátek přesně takový styl, jaký potřebujete. Pořiďte si jich hned několik… černý, barevný, květovaný, denim, etno, retro i elegantní a doplňte jimi jakýkoli outfit během chvilky. Nejpraktičtější jsou šátky ušité speciálně do vlasů… za krkem jsou sešité žabičkováním, takže jsou pružné, tvarově variabilní a snadno se navlékají.

Nebojte se ofiny

Ofina slaví velký módní návrat, a to v nejrůznějších variacích. Nosí se krátké, dlouhé, rovné, asymetrické i patky. Třeba dlouhá ofina přes oči je nesmírně elegantní, ale nepraktická. Rovná ofina je naopak velmi praktická a sčesaná na stranu sluší skoro každé ženě. Klasická rovná ofina ale všem nesluší, zvláště ne ženám s kulatým obličejem. Podtrhne dominantní ženu a zdůrazní její oči. Trendy nádech získáte s ofinou střiženou šikmo. Nebojte se s ofinami experimentovat, ale svěřte se do rukou kadeřníka, který vám poradí, jaká ofina vám bude slušet.

Autor: Laďka Žáková

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 1034

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…