Silná imunita se vám v zimě vyplatí!

+ Přidat inzerát

Silná imunita se vám v zimě vyplatí!

Vydáno: 29.01.2013 | 22

Tuhé mrazy jsou tady a naše tělo musí zvládat neustále změny teplot a nárazy virů, které létají vzduchem. Opakovanému nachlazení můžete zabránit. Víte jak? Posílením imunity.

Zná to snad každý. V zimě se neubráníte tomu, abyste vdechly viry přenášející chřipku. Zrovna v tomto období na nás epidemie útočí nejvíce. Proto bychom měli být připraveni jí čelit a použít naše tělo jako silný štít. Základem všeho je ale silná imunita, která nás ochrání. V dnešním článku se dozvíte, jak docílit imunity, která vám poslouží jako účinné brnění.

Začněte u jídelníčku

Smiřte se s tím, že svátky přejídání skončily a přivítejte pestrou stravu s otevřenou náručí! Dbejte na to, aby vaše tělo mělo optimální přísun vitamínů a vlákniny. Jezte hodně ovoce a zeleniny, méně masa a cukru, omezte také luštěniny. Pečivo z bílé mouky nahraďte celozrnným. S obranyschopností vám také pomůžou kvalitní nápoje s vysokým obsahem aloe vera. Pokud neholdujete vitamínům, nesmí vám chybět vhodné doplňky stravy. S nimi jsme vás seznámili v článku Vyhrajte boj proti chřipce.

Nahraďte červené maso zdravějšími rybami!

Hýbejte se!

Pohyb není dobrý jenom při snaze zhubnout! Vytrénujte si kondičku a vytrénujete si i imunitu. Neznamená to ale, že ze dne na den začnete plavat, běhat, posilovat a do toho ještě jezdit na kole! Začněte zlehka, rychlejší procházkou, vyjděte si schody, místo toho, abyste jeli výtahem. Vše má svůj čas. Třeba pohybu přijdete i víc na chuť a začnete cvičit na plno!

Dbejte na hygienu - pokud jezdíte hromadnou dopravou, co nejdříve si umyjte ruce antibakteriálním mýdlem.

Medvědí vědí, proč v zimě spí

Neříkáme, že máte v listopadu skočit do postele a vylézt z ní až na jaře, to by dost dobře ani nešlo, ale dopřejte svému tělu dostatečný odpočinek. Neponocujte, když ráno vstáváte do práce! Teď více než jindy platí, že byste měli spát celých 8 hodin! A že nemůžete usnout už v devět večer? Tak se přes den "neválejte" a zajistěte si nějaký pohyb, při usínání také nekoukejte na televizi, nejen že vás ruší, ale také přijdete o pěkné sny! Těžká večeře v 10 večer také není to pravé ořechové. Po dostatečném spánku budete ráno silní jako medvěd!

Dopřejte tělu dostatek spánku, uvidíte, že vám bude vděčné!

Vsaďte na bylinky

Slyšeli jste o rostlině jménem třapatka? Možná ji budete znát spíše pod jménem echinacea. Pomůže vám v boji s nemocemi, protože přímo nastartuje imunitní systém. Nevsázejte však na to, že si ji vezmete v den, kdy vám bude špatně a zázračně vás vyléčí. Tak, jako většinu přípravků na podporu imunity, ji musíte brát preventivně, dlouhodobě a pravidelně. Skvělým zdrojem vitamínu C je pak rakytník. Velmi příznivé účinky na vaše tělo mají i bylinné čaje.

Autor: Martina Spěváková

Máte nějaké další tipy, jak zvýšit svou obranyschopnost?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 820

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 1925

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…