Silná imunita se vám v zimě vyplatí!

+ Přidat inzerát

Silná imunita se vám v zimě vyplatí!

Vydáno: 29.01.2013 | 7

Tuhé mrazy jsou tady a naše tělo musí zvládat neustále změny teplot a nárazy virů, které létají vzduchem. Opakovanému nachlazení můžete zabránit. Víte jak? Posílením imunity.

Zná to snad každý. V zimě se neubráníte tomu, abyste vdechly viry přenášející chřipku. Zrovna v tomto období na nás epidemie útočí nejvíce. Proto bychom měli být připraveni jí čelit a použít naše tělo jako silný štít. Základem všeho je ale silná imunita, která nás ochrání. V dnešním článku se dozvíte, jak docílit imunity, která vám poslouží jako účinné brnění.

Začněte u jídelníčku

Smiřte se s tím, že svátky přejídání skončily a přivítejte pestrou stravu s otevřenou náručí! Dbejte na to, aby vaše tělo mělo optimální přísun vitamínů a vlákniny. Jezte hodně ovoce a zeleniny, méně masa a cukru, omezte také luštěniny. Pečivo z bílé mouky nahraďte celozrnným. S obranyschopností vám také pomůžou kvalitní nápoje s vysokým obsahem aloe vera. Pokud neholdujete vitamínům, nesmí vám chybět vhodné doplňky stravy. S nimi jsme vás seznámili v článku Vyhrajte boj proti chřipce.

Nahraďte červené maso zdravějšími rybami!

Hýbejte se!

Pohyb není dobrý jenom při snaze zhubnout! Vytrénujte si kondičku a vytrénujete si i imunitu. Neznamená to ale, že ze dne na den začnete plavat, běhat, posilovat a do toho ještě jezdit na kole! Začněte zlehka, rychlejší procházkou, vyjděte si schody, místo toho, abyste jeli výtahem. Vše má svůj čas. Třeba pohybu přijdete i víc na chuť a začnete cvičit na plno!

Dbejte na hygienu - pokud jezdíte hromadnou dopravou, co nejdříve si umyjte ruce antibakteriálním mýdlem.

Medvědí vědí, proč v zimě spí

Neříkáme, že máte v listopadu skočit do postele a vylézt z ní až na jaře, to by dost dobře ani nešlo, ale dopřejte svému tělu dostatečný odpočinek. Neponocujte, když ráno vstáváte do práce! Teď více než jindy platí, že byste měli spát celých 8 hodin! A že nemůžete usnout už v devět večer? Tak se přes den "neválejte" a zajistěte si nějaký pohyb, při usínání také nekoukejte na televizi, nejen že vás ruší, ale také přijdete o pěkné sny! Těžká večeře v 10 večer také není to pravé ořechové. Po dostatečném spánku budete ráno silní jako medvěd!

Dopřejte tělu dostatek spánku, uvidíte, že vám bude vděčné!

Vsaďte na bylinky

Slyšeli jste o rostlině jménem třapatka? Možná ji budete znát spíše pod jménem echinacea. Pomůže vám v boji s nemocemi, protože přímo nastartuje imunitní systém. Nevsázejte však na to, že si ji vezmete v den, kdy vám bude špatně a zázračně vás vyléčí. Tak, jako většinu přípravků na podporu imunity, ji musíte brát preventivně, dlouhodobě a pravidelně. Skvělým zdrojem vitamínu C je pak rakytník. Velmi příznivé účinky na vaše tělo mají i bylinné čaje.

Autor: Martina Spěváková

Máte nějaké další tipy, jak zvýšit svou obranyschopnost?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

  • Echinaceu můžu jenom doporučit :) celoročně piju zelený čaj s echinaceou. A musím říct, že mi echinaceové kapky pomáhají i ve chvíli, kdy už na mě \"něco leze\". Stačí jich tak 20 nakapat pod jazyk, chviličku nechat a je to :)

    Aný | 30.01.2013 23:47:25 | reagovat | Hodnocení: 7 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

  • Myslim, že nejlepší je pít ovocné a bilinkové čaje. Ale ne ty, co koupíte normálně v krámě (což jsou vlastně jen zbytky, které zůstanou při výrobě pravých sypaných čajů), ale právě ty poctivé, sypané. Abyste měli jistotu, že jsou to ty správné, doporučuju nakupovat ve zdravých výživách nebo českých gruntech. Páááá

    Míša | 30.01.2013 09:17:59 | reagovat | Hodnocení: -3 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 819

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 1924

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…