Rozhovor o kráse s Monikou Janků (Horákovou)

+ Přidat inzerát

Rozhovor o kráse s Monikou Janků (Horákovou)

Vydáno: 25.07.2012

Přinášíme vám rozhovor s obchodní ředitelkou společnosti Mary Kay a držitelkou 5 missích korunek Monikou Horákovou. Čtěte dál a dozvíte se o kráse, kosmetice Mary Kay a bezplatném poradenství, které Monika ve svém studiu nabízí.

Dobrý den, slečno Horáková, pyšníte se titulem Miss Aerobic z roku 2007, jak na tuto soutěž vzpomínáte?

Na soutěž vzpomínám velmi ráda, neboť pro mě byla v určitém slova smyslu zlomová. Než jsem vyhrála soutěž Miss Aerobik, zúčastnila jsem se několik soutěží krásy. Žádná z nich, ani Miss České republiky, kde jsem byla v televizním finále, však nevyžadovala tolik přípravy, píle a odhodlanosti jako Miss Aerobik. Musím říci, že půl rok přípravy byl pro mě fyzicky velmi náročný. Doma mám celkem 5 missích korunek, ale na tu z Miss Aerobik jsem nejvíce pyšná. Nejenom proto, že ji bylo nejtěžší získat, ale také proto, že završila mou missí kariéru.

Jste půvabná, zabýváte se dnes modelingem nebo třeba focením?

Ano. Ačkoliv jsem oficiálně modeling tzv. „pověsila na hřebík“, někteří klienti mi stále volají. Převážně fotím, na přehlídkách předvádím ojediněle.

Chcete se naučit pečovat o svou pleť? Navštivte studio Mary Kay Moniky Horákové

Co děláte pro svou krásu?

Přírodě a genetice vděčím za mou tělesnou schránku a snažím se s ní pracovat tak, abych ji udržovala v co nejlepší kondici. Cvičím, zdravě se stravuji, pečlivě si vybírám co v supermarketech dávám do nákupního košíku, ráda si zajdu na masáže těla nebo do sauny. Tělesná schránka je jedna věc a druhá je to, co je uvnitř té schránky. Už dávno jsem pochopila, že krása člověka vychází zevnitř. Proto se raduji ze života, mám se ráda takovou jaká jsem a snažím se přijímat problémy všedního dne s nadhledem.

V roce 2011 jste si v Pardubicích otevřela kosmetické, poradenské studio, co vás k tomu vedlo?

Je třeba zmínit, že mé studio se jmenuje „Studio Mary Kay“ a jak už název napovídá, naleznete v něm výrobky americké přírodní kosmetiky Mary Kay. Od roku 2009 jsem byla samospotřebitelkou této kosmetiky a protože se mi osvědčila, zaujala mne filosofie firmy a byla mi jednou z ředitelek nabídnuta možnost spolupráce, neváhala jsem a začala jsem se společností spolupracovat. A protože se mi rozrůstal nejen počet zákaznic ale i osobní tým kosmetických poradkyň, stala jsem se obchodní ředitelkou. Nutnost pořídit si studio už pak byla pouze otázka času.

Na co se mohou ve vašem studiu zákaznice těšit? Je vaše studio něčím výjimečné?

Mé studio je naprosto odlišné od klasických kosmetických center. Hlavní rozdíl je v tom, že se nejedná o jedno z mnoha kosmetických studií, ale je to studio poradenské. Tzn., že v mém studiu nečekejte masáže či čištění pleti, u mne hledejte individuální poradenskou činnost, kdy každé ženě na míru její pleti doporučím, jaké přípravky a jakým způsobem by měla používat a rovnou si je v salonku může i zakoupit. Nákupem výrobků však kontakt se zákaznicí teprve začíná. Zákaznice chodí na tzv. „kontroly pleti“, kde hodnotíme, jak se pleť mění, lepší a jak daleko jsme od vysněného cíle. A pozor – kontroly pleti jsou zcela zdarma, neboť se jedná o ojedinělý zákaznický servis, jež nenaleznete u jiné kosmetické společnosti.

Navštivte studio Mary Kay Moniky Horákové v Pardubicích, a využijte bezplatné poradenství péče o pleť.

Co byste nám řekla o kosmetice Mary Kay? Jak jste se o ní dozvěděla a proč jste se jí rozhodla používat?

Poprvé jsem se s ní setkala když mi bylo 14 let a vyhrála jsem soutěž Miss Achát. Součástí mé výhry byl obrovský balík výrobků Mary Kay. Již tehdy se mi kosmetika líbila, ale byla poměrně nedostupná. Podruhé jsem se s ní setkala při soutěži Miss Aerobik, kde jsme jí jako finalistky byly líčeny. Přípravky mi velice vyhovovaly a rozhodla jsem se je používat. Postupně jsem si zamilovala vše od dekorativní kosmetiky až po péči o pleť a tělo. Kosmetika mne oslovila především tím, že je neparfemovaná, nekomedogenní a oftalmologicky testovaná. Mnoho žen také osloví to, že není testovaná na zvířatech.

V Americe je kosmetika Mary Kay velmi oblíbená a dá se říci i nejrozšířenější. Proč tomu tak není u nás?

Monika Horáková, Miss Aerobic 2007, obchodní ředitelka společnosti Mary KayDivila byste se, ale i v Česku si už kosmetika Mary Kay vydobyla své renomé. V Americe se prodává téměř 50 let, v Česku pouhých 15 let. Myslím, že za takové dva tři roky ji nebude znát jen málokterá žena a ještě méně bude těch, které ji nepoužívají.

Jaké přípravky Mary Kay jsou vaše nejoblíbenější?

Jednoznačně odličovač očí se silikonem a make-up. Vzhledem k tomu, že jsem dělala modeling a díky němu vyzkoušela snad všechny druhy kosmetiky i ty úplně nejluxusnější, troufám si říci, že odličovač očí Mary Kay nemá konkurenci. Zkuste ho a nebudete chtít jiný. Make-upy mi maximálně vyhovují svými krycími schopnostmi a lehkostí konzistence. V porovnání s konkurencí jsou jedinečné.

Co byste poradila dívkám a ženám, od jakého věku je dobré začít se starat o svou pleť a navštěvovat studia krásy?

Dívky by se o svou pleť měly starat od puberty. Je to právě to období, kdy některé slečny řeší akné, začínají se líčit a právě v tuto chvíli by se měly začít učit starat se o svou pleť. Nikdo neříká, že by dívka ve 13 letech měla mít plnou skříňku přípravků, ale kvalitní čistič na pleť a krém by maminky mladým slečnám měly kupovat automaticky. Vždyť jim tímto určují, jaká bude jejich pleť v dospívání a v budoucnu.

Máte nějaká přání a sny do budoucna? Prozradíte nám je?

Snů a přání mám odjakživa hodně :-) a odjakživa je nikdy neříkám nahlas. Sny jsou od toho aby se snily a plnily a nemají se říkat nahlas. To jsou věci mezi nebem a zemí.

Děkuji Vám za rozhovor a za celou redakci přeji hodně splněných snů.

Autor: Milena Pelikánová

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 1034

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…