Romantická svatba venku. Co všechno obnáší přípravy?

+ Přidat inzerát

Romantická svatba venku

Vydáno: 14.04.2016 | 296

Obliba venkovních svateb stále roste. Výjimkou dnes nejsou obřady na břehu rybníka, v parcích nebo na vlastní zahradě. Klasické oddávání na úřadech naopak ustupuje do pozadí. Svatba už pro snoubence dávno není jenom povinnost.

Svatba venku je neopakovatelným zážitkem jak pro ženicha a nevěstu, tak pro všechny hosty. Musí ale všechno vyjít tak, jak má. Taková svatba venku mnohdy vyžaduje daleko větší přípravu než klasický obřad na úřadě a s hostinou uvnitř.

Zásadní je vždy vybrat vhodné místo. Nezapomeňte přemýšlet prakticky - svatba v lese nebo na louce je sice krásná, ale komplikuje například dopravu svatebčanů. A co se týče hostiny, většinou můžete na takové místo rovnou zapomenout - nemáte zázemí pro hosty (toalety, voda), dostatečně silný zdroj elektřiny ani prostor na uchovávání nápojů a jídla. Hostinu proto doporučujeme naplánovat vždy blíž k „civilizaci".

"Sňatek na jiném vhodném místě"

Vybrali jste si obřad na louce? Zjistěte si nejdříve, kdo je majitelem pozemku a sežeňte si jeho písemný souhlas. S ním pak jděte na matriku, pod kterou místo obřadu spadá, a zjistěte, zda je možné obřad uspořádat. Pokud ano, vyplníte dotazník a žádost o povolení sňatku na jiném vhodném místě. Zaplatíte poplatek 1000 Kč.

Svatební obřad venku

Nástrahy venkovní svatby

Pokud vše dokonale nepřipravíte, svatba venku se může zvrhnout v katastrofu. Některé situace ale neovlivníte, především ty, které má na svědomí počasí. I když tedy hlásí slunečno, buďte připravení na všechno. Na svatbě by proto neměly chybět svatební stany pro případ deště i přílišného horka (svatebčané pod stanem najdou příjemný stín). Nepříjemný může být i silný vítr, proto je vhodné, aby měl stan možnost krytí ze stran. Nezapomeňte také na taneční parket. Dámy v lodičkách by vám určitě nepoděkovaly, že se jim podpatky boří do trávy.

Svatební hostina je především o jídle, pití a zábavě. Je proto nutné zajistit správné uložení jídla a pití, což bývá problém především v parném létě. Zajistěte si dostatek chladniček, díky nimž vydrží občerstvení čerstvé. Pokud ale máte objednaný profesionální catering, nemusíte se o nic starat.

Zavařit vám může i hmyz, který se slétá na všechno sladké a obtěžuje hosty. Některý hmyz odpuzují silné vůně - komáři nesnáší levanduli, mouchy afrikány a muškáty. Doporučujeme také speciální louče proti komárům, které vám navíc večer vyčarují nádhernou atmosféru.

Protáhla se hostina do pozdní noci? Mějte pro všechny případy připravené slabé fleecové deky, kterými se hosté při sezení zahřejí. Nebo si rovnou můžete objednat vytápěný svatební stan.

Nezapomeňte na svatební stany

Zábava pro svatebčany

Rodina a přátele s chtějí oslavit váš velký den - chtějí se hlavně dobře pobavit, tak na to myslete. Základem je zajištění ozvučení. Tradiční je živá hudba. Ozvučení místa si předem vyzkoušejte, na otevřených prostranstvích se zvuk rozléhá. Zábavu na hostině často zajišťuje svědek - navrhne např. svatební hry. Mezi tradiční svatební hry patří házení květinou a sundávání podvazku. A pokud chcete něco nevšedního, co třeba vzít na hostinu elektrického rodeo býka. Na něm se hosté skutečně vyřádí! Kdo se udrží nejdéle, vyhrává.

Autor: Martina Spěváková

Co byste ještě doporučili snoubencům při plánování svatby venku?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 292

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 292

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…