Proč jet na ozdravný pobyt aneb na co wellness nestačí

+ Přidat inzerát

Proč ozdravný pobyt místo wellness

Vydáno: 18.02.2013 | 187

S wellness jako by se roztrhl pytel. Nabídka koupelí a masáží upozadila ozdravné lázeňské pobyty. Léčebné procedury přitom dokážou divy. Třeba taková léčba elektrickým proudem vám pomůže od migrén či artrózy.

Pokud hledáte cestu k uvolnění a relaxaci, ale zároveň chcete udělat něco pro své zdraví, zadejte si do okénka internetového vyhledávače slovo lázně. Proč zrovna lázně a ne wellness? Odpověď je jednoduchá, takový wellness víkend je sice příjemným zážitkem, ale procedury, které zde podstoupíte, nemají tak výrazný vliv na vaše zdraví. Lázeňské komplexy jsou přece jenom úzce specializované a nabízí procedury pod vedením odborníků. My vám v článku některé z nich přiblížíme a vysvětlíme, k čemu jsou dobré.

Masáže uvolní ztuhlá záda

Elektroléčba vás znovu rozhýbe

Pokud trpíte sníženou hybností, máte zablokovanou páteř nebo trpíte migrénami, pomůže vám elektroléčba. Tato metoda využívá aktivizační funkce elektrického proudu. Díky tomu dochází k prokrvení tkání a uvolnění svalstva. Výrazný analgetický účinek oceníte například při bolesti kloubů. Jelikož se jedná o velice účinnou proceduru, počítejte s předcházejícím lékařským vyšetřením. Odborníci vám doporučí adekvátní terapii, která kombinuje různé typy elektroléčby s doplňujícími rehabilitačními technikami. Díky léčebnému řešení na míru tak budete z lázní odjíždět jako znovuzrozená.

Rašelinou proti obezitě a bolesti kloubů

Rašelinové obklady mají zázračnou moc při léčbě bolestivých kloubů, artrózy, ale i obezity. Kouzlo spočívá v tepelném působení rašeliny na tělo. Rašelinový zábal důkladně zahřívá ošetřovanou část těla, a tím prokrvuje tkáně a léčí zánět. Rašelina je výjimečná i svým složením. Zastoupené látky podporují detoxikaci organismu a zároveň napomáhají regeneraci tkání v těle. Pokud tedy trpíte kožními problémy, je pro vás rašelinový zábal jako dělaný.

Ozdravné koupele zlepšují krevní oběh

Perličková a vířivá koupel je vhodnou cestou, jak zlepšit krevní oběh a srdeční činnost. Teplota 37 °C prokrví organismus a vzduchové perličky dostatečně okysličí pleť. Do vířivých koupelí se často přidávají bylinné oleje, které pomáhají při léčbě dýchacích potíží a zároveň mají příznivý vliv na pokožku. Zažijte i vy, jak vypadá léčba a relaxace v jednom!

Baňkování pokožku dostatečně prokrví

Masáže, které opravdu fungují

Správně provedená masáž dokáže divy. Pokud se chcete zbavit ztuhlých svalů, bolesti hlavy či revmatických potíží, určitě vyzkoušejte baňkování. Tato metoda je založena na principu podtlaku. Terapeut přisaje baňku ke kůži, a tím vytvoří podtlak, pokožka na to reaguje výrazným prokrvením. Lidé se často mylně domnívají, že je tato procedura bolestivá. To je omyl, jedná se o příjemnou metodu, při které můžete pohodlně relaxovat na lehátku.

Pokud máte sedavé zaměstnání, určitě občas pociťujete nepříjemnou bolest za krkem, ztuhlost v oblasti šíje a zad. Řešením jsou takzvané amna masáže, známé pod pojmem "manažerské masáže". Při této proceduře dochází ke stimulaci řady bodů na zádech i na krku, přičemž se vám po těle rozlévá proud energie. Tuto proceduru doporučují odborníci k odstranění psychické zátěže, uvolnění ztuhlých svalů a navození harmonického stavu nejen na těle i na duši.

Lázeňské pobyty jsou cestou k relaxaci, ale i k uzdravení organismu. Většina zařízení se zaměřuje na léčbu jednotlivých onemocnění a problémů. Díky tomu máte jistotu kvalitní a specializované péče. Lázeňská centra navíc nabízí specializované ozdravné pobyty pro ženy. Cestu za zdravým tělem tak můžete spojit i s příjemným výletem.

Autor: Aneta Doleželová

A s jakou léčebnou kúrou máte zkušenosti vy?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Další články z rubriky

Dopřejte si jednou za čas pořádný relax!

Veronika Pátková | 07.03.2016 | 185

Dopřejte si jednou za čas pořádný relax!

Čas od času si každý z nás potřebuje pořádně odpočinout, zbavit se stresu, a zapomenout…

Wellness doma? Proč ne!

Martina Spěváková | 16.02.2016 | 187

Wellness doma? Proč ne!

Milujete wellness? A kdo ne? Většinou na něj ale nemáme moc čas a taky trochu leze do…

Medová masáž pro zdraví a krásu těla i ducha

Milena Pelikánová | 02.07.2014 | 6

Medová masáž pro zdraví a krásu těla i ducha

Máte zkušenosti s medovou masáží? Nebo se chystáte na svou první proceduru? Anebo o ní…