Poradíme vám, jak zhubnout do plavek

+ Přidat inzerát

Poradíme vám, jak zhubnout do plavek

Vydáno: 23.05.2012

Na téma hubnutí už bylo řečeno snad všechno. A ať se vám to líbí nebo ne, žádný zázračný recept bez námahy neexistuje. Tím nejdůležitějším je zkrátka změna jídelníčku a pravidelný pohyb. Pokud toto začnete dodržovat, těšte se na skvělé výsledky!

Na trhu sice seženete „zaručené“ žrouty tuků, pilulky, náplasti i stroje na cvičení, ale marketingovým trikům nevěřte. Mohou hubnutí podpořit nebo zrychlit. Ale nevěšte hlavu. Držte se několika málo zásad pro zdravé hubnutí, a v létě budete moci vyrazit na pláž s krásnějším tělem i novou sebedůvěrou.

Hubneme do plavek

Jezte zdravě

Chcete-li zhubnout zdravěna správných partiích a váhu si udržetnesmíte hladovět. Hlavní zásadou je sníst méně jídla, které je ale nutričně hodnotnější, ve více porcích. Když totiž začnete hladovět, tělo se dostane do stresu, začne hromadit tuky do zásoby a spotřebovávat svalovinu, na kterou nezbývá energie.

Při hubnutí musí být zároveň uspokojena potřeba těla po živinách. Když nebudete mít dost polysacharidůbílkovinnenasycených tuků, vlákninyvitamínů a minerálů, budete mít prostě neustále hlad, bude vás honit mlsná a hubnutí bude o to obtížnější. Jezte tedy zdravé, tzn. nutričně hodnotné potraviny:

  • V dnešní době máte řadu možností jak vymodelovat postavu.

    Zeleninu, ovoce, luštěniny, brambory, ořechy
  • Vejce, libové maso, ryby
  • Mléčné výrobky, zvláště kysané
  • Tmavé celozrnné pečivo
  • Rostlinné tuky

Jezte pravidelně 5krát až 6krát denně a nezanedbávejte snídaně ani svačiny, díky kterým tělo nemá potřebovat ukládat tuk. Ke svačině stačí klidně půlka jablka nebo bílý jogurt, naopak snídaně by měla být bohatá, aby se nastartoval metabolismus.

Hubněte pomalu

Když jíte zdravě a hubnete pomaluto je asi 1 kg za týden, tak ztrácíte kila tamkde je to žádoucí – v tukových zásobách. V opačném případě, když jenom přestanete jíst, vám spadnou prsa a ochabne svalovina. A protože jsou svaly těžší než tuk, budete ubývat na váze. Úspěch je ale jen zdánlivý a krátkodobý. Proto se nedoporučuje stanovovat si váhové cíle, které mohou být zavádějící. Mnohem lepší je stanovit si obvod pasu, boků a stehen, na který chcete zhubnout. Měřením mnohem lépe poznáte, zda vám skutečně ubývá tuk.

Jak zhubnout do plavek

Začněte s pohybem

Je důležité rozlišovat, zda chcete sportem hubnout nebo zpevňovat postavu. Při anaerobních sportech, jako je posilování, pilates nebo cvičení na míči, formujete postavu. Chcete-li ale zhubnout, musíte vynaložit aerobní aktivitu, třeba běh, spinning, zumbu nebo aerobic. Cvičte alespoň 3krát týdně 30 – 60 minut a zároveň dopřejte tělu dva dny v týdnu oddech, aby se mohlo zregenerovat.

Jíte zdravě, cvičíte, ale výsledky nikde? Pak se vám vyplatí investovat do liposukce. O cenách se informujte na stránce liposukce ceník.

V poslední době je velmi doporučovaným pomocníkem pro rychlejší spalování tuků sporttester, který slouží ke sledování tepové frekvence při cvičení. Podle posledních výzkumů je totiž pro spalování tuků ideální frekvence 150 – 160 tepů za minutu, případně i nižší, pro starší osoby s horší kondicí. Na hodinách aerobiku nebo při běhu se ale tepová frekvence může pohybovat i na hodnotách kolem 200, což je sice skvělé pro zlepšení kondice, ale ne k intenzivnímu spalování tuků.

Pro zjištění ideální tepové frekvence právě pro vás můžete podstoupit zátěžový test na specializovaném pracovišti. A ve fitness centru si půjčte sporttester, dnes už je mají většinou k dispozici. Pokud ne, poohlédněte se ve sportovních potřebách nebo na internetu, stojí od tisícovky.

Autor: Laďka Žáková

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 1034

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…