Poradíme vám, jak vybrat místo svatebního obřadu a hostiny

+ Přidat inzerát

Poradíme vám, jak vybrat místo svatebního obřadu

Vydáno: 26.02.2014 | 21

Plánování a organizaci svatby mají na starost oba partneři. Je těžké myslet opravdu na všechno a na nic nezapomenout. Stěžejním a prvním krokem je stanovení termínu svatby a místa, kde se bude konat obřad a hostina.

Svatba dnes znamená pro mnoho mladých párů stres a výdaje. Opravdu ale nechcete zažít ten jeden jediný výjimečný den ve svém životě? Zapomeňte na shon a povinnosti a organizaci svatby berte jako příjemnou záležitost. Odměnou vám bude perfektní den, na který nikdy nezapomenete.

Termín svatby už máme, jak ale vybrat místo?

Svatba na zámku je okouzlující.Na výběru místa svatby se podílejí oba partneři. Často ho ale ovlivňuje také svatební rozpočet. Ten byste si měli stanovit předem. Je rozdíl, když chcete investovat deset tisíc korun nebo padesát. Ve vybírání prostředí pro obřad dnes nejste nijak omezeni. Zámek, hrad, radnice nebo třeba zahrada? Je to jenom na vás.

Velmi oblíbené jsou svatby na zámku, které mohou být civilní (v sále) i církevní (v zámecké kapli). Zámecké prostředí je romantické, monumentální, stylové a vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Fotografie nevěsty, ženicha a svatebčanů, na nichž je v pozadí krásný zámek, budou skvostem vašeho fotoalba. Svatbu na zámku si můžete přizpůsobit na míru - obřad se může konat v zámecké zahradě nebo v jednom ze salónků. Součástí může být také jízda kočárem taženým koňmi.

Ale pozor! Obřad na zámku je nutné rezervovat si poměrně brzy (minimálně 6 měsíců předem), místa bývají rychle obsazená. Matriky otevírají nový zápis na podzim, neváhejte se rychle zaregistrovat, na začátku roku bývá už většina termínů obsazená.

Svatební hostina, druhá nejdůležitější část dne

Svatební hostina na zámku.Svatební obřad na zámku lze spojit také s hostinou. Většina zámků nabízí hostiny v salóncích nebo zámeckých restauracích, kde je o vás perfektně postaráno. Vám tak jenom zbývá vybrat svatební menu a raut. Hostina a obřad se ale také mohou odehrávat na úplně jiných místech. Výběr opět záleží jen na vás.

Pokud je počet hostů vyšší, doporučujeme vytvořit zasedací pořádek, aby nevznikl chaos. Vymezte místo na svatební dary a dorty. Nezapomínejte také na výběr hudby. Originální je živá hudba, jež bude příjemná k tanci i poslechu.

Jak ulehčit příbuzným výběr svatebních darů

Největší starostí svatebčanů je výběr vhodného svatebního daru. Ani nevěsta se ženichem nechtějí dostávat jedno balení šampusek za druhým. Společně si tedy vytvořte online seznam svatebních darů. Společně s pozvánkou doručte hostům také adresu, kde si mohou dary prohlédnout a vybrat si, co vám chtějí nebo nechtějí koupit. Velmi praktické je, že pokud již někdo dar koupí, vyškrtne ho ze seznamu. Tak přejdete situacím, kdy budete mít 4 toustovače!

Výborným svatebním darem jsou moderní bytové doplňky. Přidejte je na seznam. Jen tak dostanete ty, které se vám skutečně hodí do bytu!

Autor: Martina Spěváková

Preferujete svatbu na zámku nebo na úřadě? Napište nám do diskuze.

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 820

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 1925

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…