Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

+ Přidat inzerát

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Vydáno: 19.06.2017 | 820

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů, jak toho docílit, je pravidelně uspořádat firemní teambuilding. Udělejte ho zábavně a úspěch bude zaručený.

Vyhněte se klišé. Někdy totiž slovo teambuilding s sebou nese negativní nádech. Pracovníky nebaví a účastní se jen z povinnosti. Problém může být v tom, že pořadatelé volí pro typ svých zaměstnanců nevhodné akce. Ne každý je nadšený z hledání pokladu s mapkou v lese nebo z formální večeře. Proto přizpůsobte pořádání tomu, kdo u vás ve firmě pracuje.

Plánujte a úspěch bude jasný

Na prvním místě by mělo být ujasnění cíle teambuildingu. Může to být odměna pro zaměstnance za jejich píli nebo motivování k větším výkonům. Můžete také stmelit kolektiv i zvýšit prodej svých služeb. Od toho se pak odvíjí to, jaký druh akce by to měl být a jaká atrakce bude nejvhodnější. Také zvažte, kolik hostů pozvete a zda je namístě pozvat rodiny zaměstnanců. Myslete i na rozpočet a místo konání akce. To může být venku i uvnitř.

Uspořádejte teambuilding

Spolupráce je základ

Budování vašeho týmu stojí na tom, jak dokážou jeho členové spolupracovat. Pokud plánujete atrakce, zvolte takové, které vyžadují kooperaci. To může být například výměna formule na čas. Spočívá v tom, že několik hráčů musí vyměnit kola s mokrým vzorkem za kola se suchým vzorkem v určitém čase.

Týmový duch posílí i lidský stolní fotbal, na kterém hráči upevnění k několika tyčím v týmech musejí pomocí koordinace dát týmu protihráčů gól.

Skrývá se ve vás soutěživost?

Lidé většinou rádi soutěží a chtějí ukázat, co v nich je. Právě toho při teambuildingu využijte! Máte-li ve své společnosti kolegy se sportovním duchem, vyzkoušejte různé překážkové dráhy. Vytvořit můžete i týmy, které budou společně soutěžit proti jiným oddělením na čas.

Téma tembuildingu? Skvělý nápad!

Vašim kolegům se bude teambuilding určitě zamlouvat, když se ponese ve znamení nějakého tématu. Uspořádat můžete párty ve stylu Jamese Bonda, večer mafiánů nebo podle 30. let se scénářem a překvapením. Už jste například někdy hádali, kdo zabil mafiánského bosse nebo kdo ukradl hraběnce náhrdelník? Taková akce může být skvělou firemní párty, která bude všechny bavit a budou z ní mít hezké vzpomínky.


Autor: Jana Batelková

Jaký je váš tip na uspořádání teambuildingu? Napište nám do diskuze

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 1925

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…

Nejkrásnější dětská oslava – jak ji uspořádat?

Na dětskou oslavu může vaše dcera nebo syn vzpomínat i v dospělosti. Zkuste se pořádně…