Pole dance: Zábava a posilování v jednom

+ Přidat inzerát

Pole dance: Zábava a posilování v jednom

Vydáno: 28.02.2013 | 7

Láká vás vyzkoušet pole dance neboli tanec u tyče? Zatvrzelé mysli tvrdí, že by měl zůstat tam, odkud přišel - v barech a klubech. Moderní doba ho ale povýšila na sportovní disciplínu.

Zdá se vám snad pole dance vulgární? Tak to jste ještě neviděli, jak ladně a s citem se sportovkyně "vlní" kolem tyče. Podívejte se na nějaké video na internetu a doslova vám spadne brada. Vyzkoušejte pole dance jen tak, pro sebe, abyste v sobě probudila svou ženskost, dokonale zpevnila tělo a vytvarovala postavu. Až si budete věřit, můžete svým tancem překvapit přítele!

Seznamte se s pole dance

Ne vždy byl tanec u tyče součástí pánských klubů. I pole dance má svou historii. Před 250 lety se začala cvičit Mallakhamba. Jednalo se o jógu cvičenou na tyči nebo provaze. Tehdy využívali cvičení s tyčí i muži, kteří se tak trénovali pro zápasy. Není důvod pole dance zatracovat, protože jakýkoliv tanec, který zdůrazňoval smyslnost a sexuální napětí, byl v minulosti haněn. Co třeba takové tango, valčík nebo balet? I tyto klasické tance, které v současnosti všichni známe a tančíme je na plesech, si vysloužily kritiku.


Až po roce 2000 se z přehlíženého tance stalo pole fitness, které je akceptováno širší společností. Dnes ženám nic nebrání, aby si pořídili taneční tyč domů a trénovaly na ní své svaly a smyslnost!


Při pole dance využíváte i sílu tření.

Do tance musíte dát duši

Pokud vás už nebaví neustále stejné cvičení, aerobik, výpady a podobně, je pro vás pole dance to pravé. Věřte, že při něm objevíte (a pocítíte) svaly, o kterých jste neměli ani tušení! Ty si pak doma pravidelně masírujte koňskou mastí. Možná se to jeví jako legrace, ale udržet se na tyči, zaklesnutá pouze jednou nohou, mít rovné zpevněné tělo a ještě přitom vypadat senzačně opravdu není jednoduché. Do pole dance ale musíte vložit své nadšení a radost, jako do každého sportu, jinak ani nemá smysl.

Objevte svou smyslnost díky pole dance.

Jak vypadá první hodina

Pokud je vaše představa prvního cvičení s tyčí taková, že budete viset hlavou dolů jako netopýr, tak je mylná. Hodiny pro začátečnice se praktikují víceméně při zemi. Naučíte se, jak správně chodit (kroky jsou v pole dance důležité, i když se vznášíte ve vzduchu), jak dělat točky, aby se vám nezamotala hlava nebo jak mít tělo v správném držení.

Velkou sportovní tašku na oblečení potřebovat nebudete. Cvičíte naboso, spoře oděné. Při pole dance totiž využíváte nejen sílu svého těla, ale také sílu tření. Odhoďte svoje zábrany a roztančete se kolem tyče v hale plné žen! Seznámíte se s novými ladnými pohyby těla a konečně přestanete mít komplexy ze svého vzhledu!

Z hodin pole dance si ženy často odnášejí modřiny a bolavé svaly. Nenechte se odradit. Odměna je k nezaplacení.

Autor: Martina Spěváková

Máte zkušenosti s pole dance? A pokud ne, chtěla byste ho vyzkoušet?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 821

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 1926

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…