Po jaké péči volají vaše ruce v létě

+ Přidat inzerát

Po jaké péči volají vaše ruce v létě

Vydáno: 19.08.2016 | 6

Může se vám zdát, že je vaše pleť v létě poněkud vysušená a nevyživená. Organismus totiž v tomto ročním období vystavujeme velkému množství vnějších vlivů.

Souvisí to i s teplým počasím a také více sportujeme a vystavujeme pleť sluníčku. To se samozřejmě týká i rukou. Netrapte je a dopřejte si tu nejlepší péči. Poradíme vám, jaké přípravky volit a jak své ruce rozmazlit, aby byly zdravé a pokožka vyživená.

Co nám provádí sluníčko

Letní slunce je příjemné, ale má i své stinné stránky. Vysušuje a ničí také zásoby kolagenu, uložené ve spodních vrstvách pokožky. Na kůži se mohou kvůli tomu tvořit vrásky a pokožka předčasně stárne. I když často myslíme na svou pokožku obličeje a dekoltu, na ruce často zapomínáme. A přitom jsou to právě ruce, které vystavujeme zátěži. Ať už to je práce na záhonku nebo domácí chemie.

Aby byly ruce jemné a hydratované, měli bychom jim dodávat látky, jako je urea, glycerol, panthenol, vitamíny a podobně. Takové látky jsou obsažené nejen v krémech, ale také například v kvalitních mýdlech.

Péče o ruce v létě

Mýdla na ruce

Mýdlo na ruce je důležitou součástí péče a neodmyslitelnou součástí osobní hygieny. Dokáže zlikvidovat bakterie na rukou a obsahuje látky, které změkčují vodu a pomáhají nám zbavit se dokonale nečistot. Ty ohrožují nejen zdraví pokožky, ale také náš organismus.

Co se týče vhodného mýdla, vedou se spory, které zřejmě nikdy neskončí. Někomu vyhovuje tuhé mýdlo a někdo zase říká, že takové vysušuje. Někdo zase tekuté odmítá. Je však pravdou, že mýdlo v dávkovači je hygieničtější, neboť nepřichází do kontaktu s nečistotami. Pokud zvolíte mýdlo, které hydratuje, zvláčňuje a regeneruje, budete mít vyhráno. Vyzkoušet můžete příjemnou změnu a pořídit si tekuté mýdlo, které ale vytváří jemnou pěnu. Právě taková jsou zpěňující mýdla na ruce Lilien.

Zpěňovací mýdlo Coco&Vanilla Lilien Zpěňovací mýdlo Sakura flowers Lilien Zpěňovací mýdlo Olive Lilien

Máte-li po použití mýdla na ruce podrážděnou pokožku, může být příčinou nevhodné pH nebo agresivní parfemace. Pořiďte si opravdu kvalitní mýdlo, které bude vaše ruce hýčkat.

Kdo maže, hezké ruce má

Máte občas pocit „šustivých“ rukou a napnuté pokožky? Pak potřebují vaše ruce hydrataci a výživu jako sůl. Řešením je ruce pravidelně mazat, a to nejlépe po každém umytí, zejména po práci v kuchyni. Jestliže nepoužíváte rukavice, mytí nádobí dokáže ruce perfektně odmastit. Při výběru krému na ruce sáhněte po hydratačním krému, který obsahuje právě ony vyživující látky a vitamíny. Samozřejmě vám musí také vyhovovat konzistencí. V létě nejspíš nebudete chtít mít ruce mastné.

Rozmazlete se. Aspoň jednou za čas

Pokud stále odkládáte návštěvu manikérky, právě teď je na to správný čas. Zajděte si na manikúru a nechte si udělat nejen nehty, ale celkovou péči o ruce. Skvělý je peeling, masáže a zábaly. Nehty také občas potřebují zásah odbornice, a to kvůli tvořící se nehtové kůžičce, která v létě může být také vysušená.


A jak pečujete o pokožku v létě vy? Napište nám do diskuze

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…