Plastika nosu vám dodá sebevědomí

+ Přidat inzerát

Plastika nosu vám dodá sebevědomí

Vydáno: 31.07.2012 | 7

Nos je dominantou obličeje. Tváři i celé osobnosti dodává výraz a tak není divu, že jeho nežádoucí, atypický nebo dokonce deformovaný tvar mnohdy vyvolává škodolibou pozornost okolí a duševní útrapy svého majitele. Pokud nejste i vy se svým nosem spokojeni, je řešením rhinoplastika.

Móda nebo nutnost?

Rhinoplastika, neboli plastická operace nosu, je vůbec nejnáročnějším zákrokem plastické chirurgie. Vyžaduje totiž velkou zkušenost plastického chirurga a zároveň psychickou odolnost pacienta. Tvar nosu dodává obličeji osobitý výraz a každá sebemenší změna je zřetelná na první pohled. Rozhodnete-li se pro plastiku nosu, připravte se na to, že se může změnit výraz celé vaší osobnosti. A to má často vliv na psychiku, další vývoj osobnosti i reakce okolí, přátel a rodiny. Zvlášť, když má rhinoplastika řešit vrozené tvarové odchylky nosu. Jiný případ nastává, když se pro plastiku nosu rozhodnete po úrazu nebo nepodařené operaci. Tady je rhinoplastika cestou k navrácení ztraceného půvabu a sebevědomí.

Plastika nosu neboli Rhinoplastika vám vrátí sebevědomíPlastika nosu ale není vždy jen otázkou módy a estetiky. Některé tvarové odchylky nosu mohou být příčinou dýchacích obtíží kvůli špatné průchodnosti nosních dírek. V těchto případech je rhinoplastika nutností a hradí ji zdravotní pojišťovna.

Rhinoplastika si žádá dva týdny rekonvalescence

Rhinoplastika dokáže zúžit nos, odstranit hrbol na kořeni nosu, zúžit a vymodelovat špičku nosu, zjemnit kontury nosu či narovnat vybočenou nosní přepážku a tím zlepšit dýchání.

Pokud chcete rhinoplastiku podstoupit, musíte být v celkově dobrém zdravotním stavu a musíte absolvovat nezbytná předoperační vyšetření a konzultaci s plastickým chirurgem. Zde si navzájem ujasníte své představy, reálné možnosti a rizika, která mohou nastat.

Zákrok se zpravidla provádí v celkové anestezii. Samotná plastika nosu je vedena z řezů v nosních dírkách, což je velkou výhodou, protože jizvy nejsou po zahojení vůbec vidět. Hospitalizace trvá 1 – 2 dny, během kterých by měly odeznít otoky očí a tváří. Dalších 14 dní budete nosit sádrovou dlahu a poté je nutné provádět pravidelné tlakové masáže. Až po sundání dlahy se můžete zapojit do běžného pracovního rytmu.

Cena rhinoplastiky se pohybuje mezi 7 a 35 tisíci korunami. Záleží na náročnosti operace a klinice, na které ji podstoupíte.

Ne vždy se to povede

Než se pro rhinoplastiku rozhodnete, je nutné mít na paměti možná rizika. Jak už bylo řečeno, plastika nosu je velmi náročným zákrokem a dobrý výsledek vám může zaručit jen odborně zdatný, manuálně zručný a zkušený plastický chirurg s estetickým cítěním.

Výsledek mohou také nepříznivě ovlivnit neočekávané komplikace při hojení. I kvůli tomu je nutné řídit se pokyny lékaře a nezanedbat rekonvalescenci.

Při plastické operaci nosu se stejně jako u jiných plastik nemáte čeho bát

Počítejte také s tím, že vás výsledek nemusí uspokojit kvůli aktuálním dispozicím nosu. Pokud máte třeba mohutnou kostru, jemný úzký nosík mít zkrátka nebudete. Problémem může být také silná, pórovitá kůže, která vylučuje drobný, špičatý hrot nosu.

S rozhodnutím neotálejte

Rhinoplastika je vhodná pro ženy i muže od věku, kdy je ukončen růst kostry obličeje a zubního oblouku. U děvčat je to kolem 16 – 17 let, u chlapců kolem 18 let. Horní věková hranice sice není pevně stanovena, ale obecně se doporučuje neprovádět rhinoplastiku tehdy, kdy již kůže není dostatečně elastická a novému tvaru nosu by se nemusela přizpůsobit. To ale nestává velmi individuálně, nejčastěji mezi 30. a 40. rokem života.

Plastika nosu je vyloučena, trpíte-li akutní rýmou, zánětem dýchacích cest nebo akutním výsevem akné v obličeji, zvlášť v okolí nosu.

Autor: Laďka Žáková

Máte s rhinoplastikou své zkušenosti? Podělte se s nimi!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

  • Drug information sheet. Generic Name. can you buy lyrica in USA Best trends of drug. Read information now.

    TmfIT | 28.04.2021 11:04:24 | reagovat | Hodnocení: 0 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Stránkování: 1 2

Další články z rubriky

O prsních implantátech a plastických operacích prsou

Jana Batelková | 02.12.2016 | 1142

O prsních implantátech a plastických operacích prsou

Před plastickou operací prsou si jistě chcete zjistit co nejvíc informací. Zajímá vás, zda s sebou…

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Jana Batelková | 03.10.2016 | 1892

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Nízké sebevědomí dokáže na psychice napáchat škody. Obzvláště, pokud odmalička posloucháte…

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Martina Spěváková | 29.08.2016 | 1080

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Podbradek netrápí pouze lidi s nadváhou. Na tzv. druhou bradu může mít vliv hned několik…