Pilates – cesta k hezké postavě a silnému jádru

+ Přidat inzerát

Pilates – cesta k hezké postavě a silnému jádru

Vydáno: 08.06.2012

Také už vás nebaví hopsání v rytmu diska nebo únavné dření v posilovně? Zkuste pilates! Z lekcí budete odcházet plni energie a dobré nálady. Pravidelným cvičením získáte krásné, štíhlé svaly a pevné držení těla.

Pilates vychází z jógy

Pilates bylo oblíbené mezi tanečníky a atlety už před sto lety a nyní zažívá svou renesanci. Inspiruje se cvičebními technikami starých východních kulturzejména jógou, ale také tai-chi nebo chi-kungem. Stejně jako východní cvičení klade pilates důraz na dýchání a uvědomování si vlastního těla při samotných cvicích. Oproti józe jsou však cviky pilates snazší, více zaměřené na posílení svalů a ušité na míru „západnímu“ člověku.

Cvičením Pilates pro krásné a štíhle svaly

Pilates formuje dlouhé, štíhlé svaly

Hlavním přínosem pilates je, že cvičením posílíte jádro svého těla, tedy hluboké břišní svaly, svaly pánevního dna a svaly kolem páteře. Získáte tak perfektní držení těla, svalovou rovnováhuštíhlý pas a ploché břicho. Díky pomalým, uvědomělým pohybům při cvičení se formují krásné, dlouhé a štíhlé svaly, které se v létě nebudete stydět ukázat. Pilates nevyčerpává, naopak, spíše dodává energii, vitalitu a optimismus. Pokud vás trápí bolesti zad, ochablé svalstvo, špatná fyzická kondice, ale také únava a stres, bude pilates tím pravým lékem.

Pokud stále nemůžete dosáhnout své vysněné postavy, nechte si poradit od odborníků a zkuste přístrojové metody pro krásný zadečekbokybříško.

Cviky vycházejí ze středu těla

Všechny cviky pilates vycházejí ze svalů břicha, zad a pánevního dna a postupně se zapojují i všechny ostatní svaly. Jedná se o velmi pomaléintenzivní cvičení, při kterém je velmi důležité uvědomit si činnost každého svalu, který při cviku zapojíme. Díky důkladnému soustředění se na každý pohyb budeme provádět všechny cviky správně a navíc docílíme harmonie těla a mysli a celkové psychické pohody.

Základem pilates je také správné dýcháníSoulad dechu a pohybu zlepšuje cirkulaci krveokysličuje svaly a odstraňuje nadbytečné svalové napětí. Dalším pravidlem, se kterým se seznámíte již na úvodní lekci, je důraz na důkladné provedení každého cviku. U pilates zkrátka platí, že kvalita je důležitější než kvantita cvičení.

Pro sportovce, nemocné i těhotné

S pilates můžete začít v každém věkuPilates je vhodné pro každého bez rozdílu věku, pohlaví i fyzické kondice. Stačí si vybrat lekci přiměřenou vašemu zdravotnímu stavu a aktuální kondici. Pilates je oblíbené mezi atlety, gymnasty, tanečníky i plavci, protože ideálně kombinuje protažení a posílení svalů. Stranou ale nemusí zůstat ani lidé s nadváhou nebo nastávající maminky, pro které je pilates velmi vhodným druhem pohybu.

Pilates je dokonce lékařsky doporučované cvičení napomáhající regeneraci některých orgánů. Zvláštní oblibu má pilates mezi astmatiky, pro které je jedním z mála sportů, které mohou bez obav vykonávat. Ideální je také při rekonvalescenci, chronických bolestech tělního aparátu, poúrazových a pooperačních stavech.

Pro dostatečný efekt je nutné cvičit pilates dvakrát až třikrát týdně. Nebudete potřebovat žádné speciální pomůcky, cvičí se naboso na podložkách, třeba v pohodlí vašeho obýváku. Několik prvních lekcí byste však měli absolvovat pod dohledem zkušeného cvičitele, abyste se naučili správnou techniku cviků.  Sami zjistíte, že se po několika lekcích budete cítit lépe. A zanedlouho si výsledků všimne i vaše okolí.

Autor: Laďka Žáková

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 820

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 1925

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…