Pět nejoblíbenějších sportů léta 2014

+ Přidat inzerát

Pět nejoblíbenějších sportů léta 2014

Vydáno: 18.06.2014 | 7

Léto je jako stvořené pro různé sporty! Ve vodě, nebo jen tak venku... Tak neseďte doma a pobavte se s přáteli při jednom ze sportů letošního léta! Bude to kroket, golf, vodní pólo, softball nebo projížďka na koni?

1. Kroket

Existuje celá řada variant této hry, ale ta nejjednodušší se dá hrát třeba i na zahradě. Hraje se holí, která připomíná velkou dřevěnou palici a s její pomocí musíte dostrkat svou kouli skrze malé, 10centimetrové branky až ke speciálnímu cílovému kolíku. Hra se dá přitom hrát jednotlivě, nebov týmech. Záleží jen a jen na vás. Hru můžete navíc uspořádat jako soutěž se vším všudy! Nakupte sportovními trofeje jako výhry a posuňte zábavu s přáteli na úplně jiný level.

Sportovní trofeje nemusí být obyčejné. Co takhle láhev na slivovičku?2. Golf

O golfu se tvrdí, že je to sport pro bohaté. Pokud ale netoužíte po členství v nějakém prestižním golfovém klubu, pak už to dávno není pravda. Ke golfu vám stačí pohodlné sportovní oblečení (nikoliv rifle) a půjčit si 2 až 3 hole, nic víc. Ty vás spolu s vypůjčením míčků určených pro cvičnou hru na tzv. driving range nemusí stát víc než dvě, tři stovky. A někdy i míň. Záleží samozřejmě na konkrétním klubu. V porovnání třeba s tenisem nebo lyžováním je to ale stále v pohodě.

3. Jízda na koni

Co takhle zjistit, jestli je skutečně nejhezčí pohled na svět ze hřbetu koně. Jezdeckých klubů je po celé republice jako máku a tak jistě nebude problém zaplatit si hodinku jízdy. Jedna taková vás může vyjít od tří set korun a na vaše bezpečí bude vždy dohlížet zkušený instruktor. Ze začátku vás provede třeba jen v kryté hale nebo na louce, ale časem, až si jízdu na koni osaháte, budete moci vyzkoušet projížďku lesem, cval po louce, nebo i skok přes překážky. To zní dobře, co říkáte?

4. Vodní pólo

Vodní pólo je skvělá hra hned ze tří důvodů. Za prvé se při ní pořádně nasmějete, za druhé schladíte při parných letních dnech a za třetí voda masíruje stehna a zadeček, takže zhubnete a ještě se zbavíte celulitidy. Není to báječné? Tak hurá do toho! Vodní pólo se hraje v podstatě jako koňské pólo, ale dá se přirovnat i k fotbalu. Proti sobě by měla stát 6členná družstva plus 2 brankáři. Hráči sedí na speciálních sudech a míč ovládají pádly. Záleží ale jen a jen na vás.

Mnoho her můžete přizpůsobit i dětem. Jenom pozor na jejich bezpečí!

 

5. Softball

Softball si mnoho lidí plete s baseballem. A není se co divit, podobnost je tu veliká. Pravidla softballu jsou ovšem jednodušší a hra je rychlejší. Oficiálně se hraje ve dvou družstvem o 9 hráčích. Vy se však opět můžete přizpůsobit konkrétním podmínkám a počtu lidí ve vaší partě. A co budete k softballu potřebovat? Tak tedy pálku, softballový míč, rukavice pro obránce, ochranné pomůcky a nějaké gumové či jiné podložky jako mety. Když se ale porozhlédnete kolem, ve vašem městě je možná skutečné softballové hřiště k pronajmutí i se vší výbavou. Zkuste to!

Autor: Milena Pelikánová

A jakým sportům holduje vaše parta nebo rodina? Podělte se s námi o své zážitky!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 821

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 1926

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…