Péče o ruce: Rozhovor s Monikou Janků

+ Přidat inzerát

Péče o ruce: Rozhovor s Monikou Janků

Vydáno: 07.01.2013 | 349

Monika Janků, obchodní ředitelka společnosti Mary Kay a patronka naší sekce krása nám opět prozradila pár tipů - tentokrát na téma "Péče o ruce". Nepropásněte příležitost dozvědět se něco nového!

Dobrý den, co vy a starost o ruce, pečujete o ně pravidelně?

Ano, určitě se o své ruce starám. Myslím si, že stejně jako jsou oči oknem do duše, i ruce ukazují, jaký člověk je. Pravidelné krémování, manikúra a domácí péče v podobě „saténových rukou“ je u mě samozřejmostí.

Co byste doporučila našim čtenářkám, jak mají správně pečovat o své ruce?

Jak jsem již výše zmínila, naše společnost a studio Mary Kay má v nabídce úžasnou tříkrokovou sadu na ruce, jedná se o tzv. sadu „Saténové ruce“. Skládá se ze zvláčňujícího krému, peelingu a krému na ruce. Všechny tři přípravky jsou velmi luxusní, a pokud je žena používá pravidelně, efekt hedvábných rukou se dostaví.

Péče o ruce od Mary KayJak často se mají přípravky používat?

Krém na ruce můžete používat dle libosti, klidně i každý den několikrát. Je dobré ho mít u sebe v kabelce, v kanceláři atd. a nakrémovat se vždy, když cítíte, že jsou ruce suché či popraskané. Náš krém na ruce není obyčejným krémem na ruce, ale vytváří efekt tzv. tekutých rukavic, kdy má žena po nanesení pocit zvláčněných rukou po dlouhé hodiny. Co se týče zvláčňujícího krému, ten doporučuji používat max. 1 denně a to pouze večer (neboť je hodně zvláčňující) a peeling na ruce by se měl používat zhruba 1x týdně.

Je třeba rozeznávat typ pokožky také u rukou? Platí tu stejná pravidla jako například u obličeje – pleť suchá, mastná, smíšená či citlivá?

U rukou nerozeznáváme typy pokožky, neboť na rukou nejsou žlázy jako na pleti obličeje. Dá se říci, že na rukou máme plus mínus všichni stejnou kůži a hraje tu roli pouze genetika. Většinou je pokožka rukou velmi slabá ve srovnání se zbytkem těla a tím pádem bychom jí měli věnovat zvýšenou pozornost.

Jak pečovat o ruce a nehty

Je možné použít kosmetiku na ruce například i na obličej nebo na nohy a obráceně?

Neměli bychom to dělat, neboť každá část obličeje a těla vyžaduje trochu jinou péči. Na každé části těla řešíme jiné problémy. Kosmetický průmysl ví, proč jsou přípravky rozdělené např. na oční partie, na obličej, tělovou kosmetiku atd. Není to z toho důvodu, že se jedná o marketingový tah pro zvýšení prodejů, jak si někteří lidé myslí, ale je to z výše zmíněného důvodu. Např. kůže kolem očí je až 7x tenčí než líčko, které je o pár centimentrů níže. Proto je potřeba na oční okolí aplikovat jiný a hlavně jinak koncetrovaný krém než třeba na paty, kde je kůže hrubá a tvrdá.

Na závěr ještě o mužích – myslíte si, že péči o ruce zanedbávají? Máte pro ně nějaké rady?

Myslím, že všeobecný trend, kdy se o sebe muži starají, je vzestupný a to je dobře. K modernímu muži, který je hezky oblečen, příjemně navoněn, patří i upravené ruce. Na okoralou kůži na rukou a špínu za nehtama se nikdo dívat nechce.

Přečtěte si i další rozhovor o kráse s Monikou Janků.

Autor: Milena Pelikánová

Prozraďte nám, jak pečujete o své ruce a nehty vy!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 337

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…