Opalování v soláriu je rychlé a bezpečné, ale…

+ Přidat inzerát

Opalování v soláriu je rychlé a bezpečné, ale…

Vydáno: 25.06.2012 | 243

Zatímco v dobách minulých byla bledá pleť známkou vznešenosti, dnes je trendy mít pleť snědou. Určitě to znáte sami… jste-li opálení, cítíte se zdravější, svěží, hýříte vitalitou a dobrou náladou. Díky soláriu si můžete tento pocit dopřát i v zimě.

Nesmíte to přehnat!

Ačkoli je opalování v soláriu považováno za méně zdraví škodlivé než opalování na slunci, je nutné dodržovat několik pravidel.

  1. Opalování v solariu jedině s mírouJe známo, že make-up a parfémy mohou zvyšovat citlivost pokožky, proto je doporučováno se před opalováním v soláriu odlíčit, případně osprchovat. Ještě lepší ale je, nepoužívat v den návštěvy solária žádné kosmetické přípravky, líčidla ani parfémy.
  2. Opalovací krém je v soláriu stejně důležitý jako na slunci. Používejte však pouze klinicky testované přípravky speciálně vyrobené k opalování v soláriu.
  3. Nezapomeňte na ochranu očí a u personálu solária si vyžádejte speciální ochranné brýle. Obyčejné sluneční brýle jsou pro opalování v soláriu krajně nevhodné.
  4. V jednom dni nekombinujte opalování v soláriu a na slunci, protože by se sluneční záření nebezpečně nakumulovalo v kůži a ta by se snadno spálila.
  5. Nikdy nepřekračujte délku a frekvenci opalování v soláriu doporučenou pro fototyp vaší pleti, protože nadměrné opalování může poškodit oči a pleť, urychlit stárnutí pokožky a podpořit rakovinotvorné bujení. Dermatologové doporučují navštívit solárium maximálně 30x do roka.
  6. Pokud navštěvujete solárium pravidelně, neužívejte žádné doplňky stravy obsahující beta-karoten, který v kombinaci se světlem ze solária zvyšuje riziko spálení kůže.

Opálená pleť i v zimě

Opalování v soláriu má oproti opalování na slunci tu výhodu, že lze jednoduše stanovit správnou míru expozice UV záření. UV-A i UV-B záření je aplikováno v takové míře, která kůži opálí, ale nespálí a nepoškodí kolagenová vlákna. Opět je ale nutné dbát na dodržení maximální délky slunění. Jinak může opalování v soláriu stejně jako na slunci vyvolat sluneční alergie, předčasné stárnutí a rakovinu kůže.

Vyvarujte se opalování v solariu zvláště pokud jste v nedávné době podstoupila zákrok estetické dermatologie - například některou z metod omlazení obličeje.

Kromě krásné opálené pleti i v lednu má solárium i další přednosti. Opalováním dochází k pozitivní stimulaci krevního oběhu, nervového a imunitního systému a tvorbě vitamínu D. Ze solária budete odcházet nabití pozitivní energií, protože opalování podporuje vylučování endorfinů. Pravidelná návštěva solária zvýší vaši psychickou výkonnost a má příznivý vliv na kůži i některé kožní choroby, zejména ekzémy. Pokud však trpíte nějakým kožním problémem, poraďte se se svým dermatologem, zda vám může solárium doporučit. Lidé s velmi světlou pletí oceňují účinky solária jako přípravu kůže před ostrým letním sluncem nebo dovolenou u moře.

Opalování v horizontálním soláriu

Solárium není pro těhotné ani pro děti

Oproti slunci má však solárium jednu velkou nevýhodu, není zadarmo. Může způsobit stárnutí kůžerakovinutvorbu stařeckých skvrn, nepravidelné pigmentace jako pihy a pigmentové skvrny i ochabování kůže… stejně jako slunce. Takže rozhodně mějte na paměti, že nic se nesmí přehánět.

Způsobilo vám solárium nebo běžné sluneční záření nevzhledné pigmentové skvrny? Nechte si je odstranit laserem!

Návštěvu solária by si měli úplně odpustit lidé, kteří užívají antibiotika, antirevmatikaléky proti infekcím močových cest nebo antidepresiva. Pokud trpíte silnou alergií na slunce, je také lepší se soláriu vyhnout obloukem. Opalování v soláriu se nedoporučuje těhotným ženám, dětem, lidem s kardiostimulátorem nebo s křečovými žilami a diabetikům užívajícím umělá sladidla, která mohou zapříčinit alergickou reakci.

Pozor si dejte také v případě, že máte tetování. UV záření totiž může mít vliv na stálost inkoustů, zejména těch barevných.

Krásnou pleť můžete získat i jinak než opalováním v solariu. Navštivte odborné dermatologické centrum, a poraďte se.

Péče o pleť a jemný peeling pro déletrvající opálení

Abyste v soláriu získali opravdu krásné dlouhotrvající opálení, nesprchujte se alespoň 3 hodiny po opalování, protože byste zbytečně zastavili doznívající proces pigmentace. Pečujte o svou pokožku. Zdravá, hydratovaná pokožka se opaluje snáze, opálení je rovnoměrnější a vydrží déle. Ze stejného důvodu je nutné používat kvalitní solární kosmetiku.

Při opalování není vhodné ležet strnule, protože neprokrvená místa na lopatkách nebo na hýždích se opálí méně. Rovnoměrnému opálení dopomůže také jemný peeling den před návštěvou solária.

Autor: Laďka Žáková

Co si myslíte o opalování v solariu? Podělte se o svůj názor!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 185

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…