O kráse se Zlatou Adamovskou

+ Přidat inzerát

O kráse se Zlatou Adamovskou

Vydáno: 31.05.2012

Ptali jsme se populární české herečky, co pro ni krása znamená a jak se udržuje stále atraktivní. Co poradila našim čtenářkám?

Dobrý den, paní Adamovská, je na Vás dobře vidět, že se udržujete ve skvělé kondici a vypadáte stále skvěle. Co pro vás přitom znamená krása?

Být obklopen krásou, krásnými věcmi je povznášející. Už po tisíce let básníci krásu opěvují ve svých básních. Každý má přece kolem sebe raději krásné věci než ošklivé. Co se týče krásy člověčí, musí vycházet především z nitra člověka. Ten je především krásný tím jak žije, co dělá, co si myslí a ne jen vnější slupkou. Ačkoli i ta je pro člověka také velmi důležitá. 

Stále četnější jsou zákroky kvůli práci. Musela jste nějaký zákrok podstoupit kvůli práci či roli? Respektive dokážete si představit, že byste na takový zákrok šla?

Já už si dokážu představit úplně všechno. Takže pokud by mi nějaká práce přinesla opravdu nějaké zážitky nebo hodnoty, které bych jinak nezískala, tak, proč ne?

Nemáme tedy také u Vás brzy očekávat nějakou výraznou změnu třeba v souvislosti s novým natáčením?

Zatím, nic takového nechystám. Navíc filmoví a televizní maskéři jsou u nás velmi zruční, takže nějaké výraznější změny raději přenechám jim. Nedávno jsem dabovala film Železná lady s Meryl Streepovou a klobouk před prací maskérů. Právem si za svůj výkon odnesli „Oskara“. A Meryl Streep samozřejmě také.

Zlata Adamovská o kráse

Sama jste podstoupila zkrášlovací zákroky a jako jedna z mála českých celebrit se tím nijak netajíte. Myslíte, že by se měl změnit přístup také ostatních a veřejně to přiznat?

Víte to je velmi zvláštní, jak se na takovéto zákroky u nás pohlíží. Novinové titulky alá „Přiznala plastickou operaci!“ mě popuzují. Jaké přiznání? Je to stejný nesmysl, jako kdyby napsali “Přiznala návštěvu zubaře!“ Copak je to nějaký zločin, ke kterému se má člověk přiznávat? Copak je to trestné? Myslím, že plastické operace patří neodmyslitelně k životu současné moderní ženy. Každý si se svým tělem přece může dělat, co chce, ne?

Byla jste před prvním zákrokem pevně rozhodnuta, že takovou úpravu chcete a nebojíte se toho, či spíše jste sama sebe přemlouvala?

Před sedmi lety jsem se rozhodla k úpravě očních víček a vůbec nelituji. Naopak. Navíc jsem měla štěstí při volbě kliniky Laser Esthetic v Praze, kde mně zákrok prováděli. Vím, že tam pracují profesionálové na vysoké úrovni a personál je opravdu velmi sofistikovaný a navíc velmi příjemný. V takovém prostředí o sebe rády klientky nechávají pečovat, stejně jako já.

Z toho je dobře znát, že máte kladný vztah k plastické chirurgii, chystáte i teď na nějakou úpravu?

Před rokem jsem podstoupila plastickou operaci dolních očních víček, takže mám na nějakou dobu vybráno. Vřele ji ale doporučuji všem ženám, které mají pocit, že je tento problém trápí nebo vypadají unaveně a něco pro sebe chtějí udělat. Efekt je ve finále nejen fyzický, ale i psychický. Investice sama do sebe se určitě vyplatí.

Stále mladá Zlata Adamovská

Kdy při tom všem shonu, který máte okolo natáčení, hraní a společenských akcí, vlastně stíháte svěřit své tělo profesionálům?

V poslední době se moje pracovní spirála neuvěřitelně roztočila, takže volného času mi opravdu moc nezbývá. Na klinice Laser Esthetic ale pracují i během léta, takže asi nějaký den z dovolené padne na údržbu sama sebe. Nicméně budu muset asi povolit v pracovních aktivitách a donutit se věnovat víc času sobě. Protože i na vzhledu záleží.

Když už jsme u té dovolené. Vnímáte vzhled více profesně, nebo kvůli vlastnímu dobrému pocitu? Stále hodně žen má přece jen větší obavu o svůj vzhled během léta.

Rozhodně o svůj vzhled pečuji kvůli sobě. Chci se prostě cítit dobře. I já se raději pohybuji ve společnosti příjemně vypadajících lidí, kteří o svůj vzhled pečují. Máte pravdu, že během léta se to nesmí přehánět s pobytem na slunci a rozhodně používat „sluneční“ kosmetiku pro ochranu pleti. Já si letos sluníčko určitě dopřeji, ale s mírou. Navíc letos většinu prázdninového času strávím na Letní scéně Divadla Ungelt v Praze na Novém světě, kde budu hrát ve dvou představeních: „Sklenice vody“ a „Vzpomínky zůstanou“. Představení pod širým nebem mají krásnou atmosféru.

Vraťme se k péči o sebe. Je nějaká konkrétní věc, kterou byste při vybírání kliniky čtenářkám a čtenářům doporučila? Když se zeptám ještě jinak, co pro vás je v tomto směru nejdůležitější?

Určitě by to byly kladné reference klientek, které už nějaký zákrok podstoupily. Osobní doporučení má pro mne velkou váhu. Rozhodně bych na výkonu nešetřila a šla bych do renomované kliniky, která má dlouholeté zkušenosti. Pak bych kliniku navštívila, abych poznala přístup personálu ke klientovi. Ale určitě ze všeho nejdůležitější by byl výběr lékaře, profesionála se zkušeností v oboru.

A vy sama máte vybranou konkrétní kliniku, nebo se vždy rozhodujete až před zákrokem?

Rozhodla jsem se napoprvé velmi dobře a klinice plastické chirurgie Laser Esthetic v Praze zůstanu věrná i do dalších let.

Děkuji Vám za rozhovor a za celou redakci přeji hodně úspěchů nejen ve Vašich rolích.

Ze Zlaty Adamovské sálá šarm

Autor: Tomáš Černý

Další články z rubriky

O prsních implantátech a plastických operacích prsou

Jana Batelková | 02.12.2016 | 1142

O prsních implantátech a plastických operacích prsou

Před plastickou operací prsou si jistě chcete zjistit co nejvíc informací. Zajímá vás, zda s sebou…

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Jana Batelková | 03.10.2016 | 1892

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Nízké sebevědomí dokáže na psychice napáchat škody. Obzvláště, pokud odmalička posloucháte…

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Martina Spěváková | 29.08.2016 | 1080

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Podbradek netrápí pouze lidi s nadváhou. Na tzv. druhou bradu může mít vliv hned několik…