Nezanedbávejte svá chodidla ani v zimě!

+ Přidat inzerát

Nezanedbávejte svá chodidla ani v zimě!

Vydáno: 10.10.2012 | 7

Staráte se o svá chodidla jen přes léto, kdy jsou vidět v otevřených botách? Děláte chybu! I přes zimu potřebují vaše nohy pravidelnou péči, aby kůže nepraskala či se vám při oblékání nezatrhávaly punčochy!

Proč si dopřát pedikúru?

Odstraňování tvrdé kůže a celkové změkčování kůže chodidel působí jako prevence jejího praskání, ale také omezuje i nepříjemný pach nohou. Všechny tyto problémy jsou způsobovány rohovatěním kůže chodidel. Pokud se totiž tvrdá kůže chodidel neodstraňuje v pravidelných intervalech, má tendenci vytvořit na chodidlech tvrdou „slupku“, která je doslova rájem pro plísně a bakterie, které si na této odumřelé vrstvě pochutnávají.

Poradíme vám tipy na domácí péči o chodidla

Problému lze ale velmi snadno předejít pravidelným odstraňováním této kůže.Pokud nemáte čas ani náladu investovat každý měsíc do návštěvy pedikúrního salónu, není nic jednoduššího, než si tuto veskrze příjemnou proceduru dopřát doma.

Aby vaše nohy byly dokonalé, zajděte si také na laserovou depilaci. Na klinice Achillea získáte 4. ošetření zdarma.

Domácí salón - jak na to?

Začněte příjemnou horkou koupelí nohou ve vodě s rozpuštěnou koupelovou solí. Ta napomáhá změkčení kůže chodidel, a tedy odstraňování odumřelých buněk. Vrstvičky změklé kůže pak odstraňujeme nejčastěji buď seřezávačem kůže, pemzou nebo pilníkem. Nejproblematičtějšími místy, kterým byste měli věnovat nejvíce péče, jsou paty a záprstí. Ty jsou při chůzi nejvíce namáhanými částmi chodidel, a proto především zde dochází k rohovatění kůže nejvíce.

Poté, co z chodidel odstraníte ztvrdlou kůži, nezapomeňte nohy důkladně promazat hydratačním krémem nebo nejlépe přímo zvláčňující emulzí na chodidla. Vyrábí ji například Scholl, Neutrogena nebo Avon a jsou k dostání v drogériích a lékárnách.
Nezapomínejte ani na nehty. Ty na nohách stříhejte kleštičkami zásadně do rovna, tím zabráníte bolestivému zarůstání.

Jaké nástroje by vám doma neměly chybět?

Pro správnou pedikúru je důležitá volba vhodných nástrojů. Můžete si vybrat ze tří nejběžnějších – seřezávač kůže, pemza a pilník.

  • O svá chodidla pečujte pravidelněSeřezávač kůže si můžeme představit jako škrabku na kůži, která loupe celé tenké plošky ztvrdlé kůže. Je to velmi účinný nástroj, ale při jeho používaní hrozí pořezání a poškrábání chodidel, což vede i k nepříjemným zánětům. Používá se především v pedikúrních salonech.
  • Pemza je speciální hornina s drsným povrchem, díky němuž je kůže z nohy mechanicky odírána. Její nevýhodou ale je, že po použití zůstává kůže roztřepená a má tendenci se zatrhávat.
  • Pilníky na nohy je možné sehnat v několika variantách. Nejběžnější variantou jsou pilníky kovové, ale stejně jako u pilníků na nehty jsou ideálním řešením pro domácí péči o nohy pilníky skleněné. Sklo je totiž šetrnější a kůži (a stejně tak nehty) nadměrně netřepí. Jeho speciální vroubkovaný povrch poskytuje snadnou, rychlou, a navíc příjemnou cestu, jak se šetrně zbavit poškozené kůže.

Nezanedbávejte pocení!

Proti nadměrnému pocení pomáhají speciální deodorační pudry určené na nohy. Pudr absorbuje nadměrnou vlhkost a udržuje nohy pěkně v suchu. Než vklouznete do bot, ujistěte se, že jsou uvnitř pořádně suché, bez jediné známky vlhkosti.

I vaše nohy si zaslouží pozornost! Dopřejte jim čas od času suchou přístrojovou pedikúru.

Když si problému s vlhkými chodidly nebudete všímat, snadno se dočkáte tzv. atletické nohy. Infekce se nejdříve projevuje velmi nenápadně, ale rychle se šíří na celá chodidla. Zprvu se objevují nenápadné prasklinky, kůže je jako by jemně poprášená pudrem. Kůže se olupuje a místo zdravé, růžové pokožky se objevuje další popraskaná vrstva. Léčba speciálními, antimykózními krémy musí začít co nejdříve, jinak trvá velmi dlouho a dokáže pěkně potrápit i ve formě bolestí.

Náš tip: Na noc si můžete udělat zjemňující balzám. Aplikujte větší vrstvu krému a poté vklouzněte do bavlněných ponožek, které si ponechejte po celou dobou spánku.

Víte, co je to podologie? Jedná se o odbornou péči o vaše chodidla. V případě bolestí neváhejte vyhledat lékaře.

Autor: Kateřina Němečková

A jak pečujete o své nohy vy? Máte nějaké tajné tipy pro hebká chodidla, které nám v diskuzi prozradíte?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 1034

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…