Neodborná lymfodrenáž má svá rizika

+ Přidat inzerát

Neodborná lymfodrenáž má svá rizika

Vydáno: 01.02.2013 | 7

Lymfodrenáž je oblíbenou procedurou, jak odstranit celulitidu i vyplavit škodlivé látky z těla. Neprofesionální lymfodrenáž však může nadělat pěknou paseku.

Právě stále větší poptávka po lymfodrenáži způsobila nárůst neprofesionálů, kteří s prováděním této procedury nemají žádné zkušenosti a prošli si pouze rychlým kurzem. Na lymfodrenáž byste ale měli chodit jen k certifikovaným odborníkům, lékařům, kteří vědí, co dělat a hlavně JAK to dělat.

Lymfodrenáž bolí? Od kdy?

Tak to opravdu ne. Nic neděláme přes bolest - ani lymfodrenáž! Řeči typu "čím víc to bolí, tím je to účinnější" jsou nesmysl! Může docházet k nadměrnému prokrvení a hrozí popraskání lymfatických cév. Nejen, že vám taková přístrojová lymfodrenáž celulitidu neodstraní, naopak ji ještě zhorší. Proto se vyhýbejte rádoby pověřeným osobám, které používají vakuové nebo tlakové přístroje. Přístroje určené na lymfodrenáž nejsou vždycky to pravé ořechové. Zlaté ručičky odvedou daleko lepší práci! Masírují povrchové lymfatické řečiště různým tlakem.

Krásná stehna bez celulitidy budete mít díky odborně provedené lymfodrenáži.

Proč si nechat masírovat celé tělo?

Celulitida, kvůli které chodíme na lymfodrenáž nejvíc, se dělá nejčastěji na stehnech a zadečku, ale pro požadovaný efekt je důležité promasírovat lymfatické řečiště po celém těle. Pokud si ale myslíte, že pravidelným chozením na lymfodrenáže se celulitidy zbavíte jednou pro vždy, musíme vás zklamat. Lymfodrenáž pouze zmírní její projevy. Odborník musí přesně vědět, jaké části těla promasírovat a prokrvit a hlavně v jaké intenzitě, jinak by vám to mohlo ublížit. Lymfatický systém by byl přetížený a celulitida by se jenom zhoršila.

Nikdy nechoďte na lymfodrenáž, pokud trpíte žilním onemocněním!

Odborná lymfodrenáž zmírní projevy celulitidy.

Pro citlivější povahy...

... je lymfodrenáž unavující. Někdo si stěžuje na celkovou vyčerpanost, bolesti hlavy, zhoršení pleti, nadměrné pocení. Tyto obtíže jsou ale spojeny s detoxikací organismu a brzo by měly odeznít. Zvyšte pitný režim - tělo se totiž při lymfodrenáži odvodňuje. V případě, že podstoupíte lymfodrenáž, která vám způsobí zdravotní rizika, navštivte svého lékaře a zkonzultujte s ním své problémy.

Autor: Martina Spěváková

Jaké máte zkušenosti s lymfodrenáží vy?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

  • S komplikacemi po lymfodrenáž zkušenosti nemám a to jsem podstoupila jak ruční tak strojovou ale boužel ani výsledky nebyly nijak valné a to jsem to kombinovala i se skořicovým zábalem ( který mi přišel trochu účinnější) Před půl rokem jsem podstoupila liposukci a teď si nadávám kolik peněz jsme dřív vyhodila na zázračné krémy a masáže. Přečtěte si http://www.plastickachirurgie.com/liposukce-odsavani-tuku-p17.html a nevyhazujte zbytečně peníze. Lymfodrenáž je super ale je to jen podpůrná technika.

    Darinina | 18.09.2013 14:47:35 | reagovat | Hodnocení: 2 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

  • Nikdy bych nešla na lymfodrenáž ke kosmetičce! Jedině k lékaři.

    Jarka | 25.03.2013 14:06:32 | reagovat | Hodnocení: 3 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Stránkování: 1 2

Další články z rubriky

O prsních implantátech a plastických operacích prsou

Před plastickou operací prsou si jistě chcete zjistit co nejvíc informací. Zajímá vás, zda s sebou…

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Nízké sebevědomí dokáže na psychice napáchat škody. Obzvláště, pokud odmalička posloucháte…

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Martina Spěváková | 29.08.2016 | 11

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Podbradek netrápí pouze lidi s nadváhou. Na tzv. druhou bradu může mít vliv hned několik…