Máte problém otěhotnět? Cvičte podle Mojžíšové!

+ Přidat inzerát

Máte problém otěhotnět? Cvičte podle Mojžíšové!

Vydáno: 26.02.2013 | 188

Zdravotní sestra Ludmila Mojžíšová si na svůj list dobrých skutků může zapsat stovky žen, které díky ní otěhotněly. Vymyslela totiž speciální cvičení na odstranění ženské i mužské sterility. Pokud i vy máte problém s otěhotněním, nebojte se její cviky vyzkoušet.

Jak mohou pomoci obyčejné cviky?

Statistiky uvádí, že cvičení podle Mojžíšové pomůže zhruba třetině žen, které mají problémy s otěhotněním. Samozřejmě, že cviky nejsou lékem na všechno. Jedním z důvodů, proč právě tyto cviky pomáhají, je to, že ženy mají ochablé hýžďové a břišní svaly ze sedavého zaměstnání. To má za následek zkrácení pánevních svalů a zhoršení prokrvení pánve.

Nezapomínejte dostatečně pít. Svaly jsou tvořeny až z 80 % vodou. Vypracované břišní svalstvo zvyšuje pravděpodobnost donošení dítěte.

Pokud se žena rozhodne, že bude cvičit podle Mojžíšové, musí si uvědomit, že to nejsou pouhé cviky, ale léčba a je tedy nutné konzultovat ji se svým gynekologem a projít různými vyšetřeními. Cvičit budete pravidelně doma, nutných je také pár návštěv proškolené terapeutky, která vás cviky naučí.

Mojžíšová necvičí jen se ženami

Ačkoli se ve spojení s cviky podle Mojžíšové hovoří nejčastěji o ženách, mají i na muže příznivé účinky. Není tajemstvím, že počet spermií u mužů neustále klesá, a tak by měli její cviky využít i oni a nenechávat vše jen na své partnerce.

Kočičí hřbet perfektně protáhne páteř.

Jak cvičit

Nebudete běhat zpocení kolem obýváku, ani dělat dřepy. Cvičení podle Mojžíšové je jednoduché, plynulé, pravidelné a hlavně přesné. Jen málo žen se cviky naučí podle knížky, proto doporučujeme najít si v okolí školenou odbornici, která vám je ukáže. Pamatujte, že nikdy nesmíte cvičit přes bolest, ve svalech byste měli cítit pouze pnutí, které je většinou celkem příjemné. Pokud to i přesto po prvním cvičení tzv. přepálíte a natáhnete si sval, namažte se hřejivou Koňskou mastí. Vybrali jsme pro vás zejména cviky pro posílení svalů v oblasti pánve a břišních svalů.

  • Lehněte si na záda a rukama si přidržte kolena. Přitahujte je k hrudníku, ten ale nezvedejte, ani hlavu. Zatněte hýždě a koleny tlačte do dlaní. Dochází tak k uvolnění bederní páteře a křížokyčelního skloubení.
  • Pro uvolnění vazů mezi pánví a křížovou kostí slouží cvik, při kterém ležíte na levém boku a unožujete pravou nohu a naopak.
  •  Lehněte si na břicho, pánev mějte přitisknutou k podložce a zvedejte levou nohu. Levé koleno tahejte směrem vzhůru, pokud už to nejde, pomozte si rukou. Nohy opět vystřídejte. Tento cvik má uvolnit křížokyčelní skloubení, protáhnout svaly stehen a svaly podél páteře.
  • Pro posílení bříška si lehněte na záda, přednožte a nohama kmitejte nahoru a dolů v malém rozsahu. Následuje leh skrčmo a hluboký nádech a výdech.
  • Určitě znáte ze školy tzv. kočičí hřbet. Proveďte podpor klečmo na předloktích a střídejte vyhrbení a prohnutí páteře. Hlava přitom kopíruje páteř – při vyhrbení jde dolů, při prohnutí naopak. Tento cvik slouží k uvolnění a protažení hrudní páteře.

Podařilo se vám otěhotnět a nyní přichází na řadu shazování přebytečných kil? Jak nejlépe zhubnout břicho se dozvíte v našem článku.

Autor: Martina Spěváková

Máte zkušenosti s cvičením podle Mojžíšové?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 185

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 186

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…