Krátké vlasy mohou být ženské i sexy

+ Přidat inzerát

Krátké vlasy mohou být ženské i sexy

Vydáno: 03.05.2012

Krátké vlasy jsou praktické, pohodlné a slušivé… tedy pokud jejich střih svěříte profesionálům a nezanedbáte pravidelnou péči. Krátký sestřih oceníte v práci, při sportu i ve společnosti. Jak na to? Přečtěte si několik tipů, které vám poradí, jak nosit krátké vlasy.

Krátké vlasy vyžadují styling

Krátké vlasy jsou považovány za nejpraktičtější a nejméně náročné na úpravu. Jsou rychle umyté a vysušené, ale chcete-li mít stále upravený účes jako od kadeřníka, nesmíte podcenit jejich styling. Krátké vlasy se navíc snadno přeleží, takže je budete muset mýt častěji, protože jinak byste je těžko upravovala. Růstem rychle ztrácejí dokonalý střih, takže se připravte na velmi časté návštěvy kadeřnictví.  Styling krátkých vlasů je ale hračka. Se stylingovou gumou snadno vytvoříte rošťácký, střapatý účes a pomocí vosku nebo laku zase hladký společenský look. Protože se krátké vlasy rychle obnovují, jsou ideálním základem pro barvení a tónování. Chcete-li tedy experimentovat s barvami, směle do toho.

Krátké vlasy jsou ženské a sexy

Nebojte se výrazného líčení

Určitě víte, že ne všechny délky a typy účesů se hodí ke každému obličeji. Chcete-li udělat ze svého krátkého sestřihu přednost, musíte nechat vyniknout výrazné oči, smyslné rty i dokonalou pleť. K účesům pro krátké vlasy tedy patří výrazné líčení. Použijte kvalitní řasenku, tvářenku, rtěnku nebo lesk na rty a dbejte na to, abyste měla stále dokonalý make-up.

Střih volte podle tvaru obličeje

  • Oválný obličej - Jste majitelkou souměrného oválného obličeje? Pak můžete s klidem vybírat i mezi nejextravagantnějšími účesy a experimentovat podle libosti. Bude vám slušet mikádo pod uši, rošťácký rozcuch, uhlazený hříbek i romantické vlny. Díky ideálnímu tvaru vašeho obličeje nemusíte nic maskovat ani nic zbytečně zdůrazňovat. Ve výběru střihu máte volnou ruku, nemusíte se bát ani superkrátkých sestřihů.
  • I ten nejkratší sestřih může vypadat ultra žensky a sexy.

    Kulatý obličej - Je-li váš obličej téměř stejně široký jako vysoký, řadí se do kategorie kulatých obličejů. Budou vám slušet takové účesy, které vaši tvář opticky zúží. Nechte například několik pramínků spadnout ze stran do tváře a vlasy česejte a foukejte z čela do výšky. Vhodným krátkým sestřihem pro kulatý obličej je třeba postupně sestříhané páže. Toužíte-li po ofině, volte raději vrstvenou než rovnou.
  • Hranatý obličej – Máte nižší bradu a hranatě působící tvar obličeje? Zkuste zjemnit partie kolem čelistí stupňovanými sestřihy. Skvělou volbou jsou asymetrické střihy, které u krátkých vlasů zvlášť vyniknou. Bude vám slušet třeba pěšinka na straně, která opticky ubere tváři na hranatosti, nebo konce sestříhané a natočené do obličeje v úrovni lícních kostí. Jemné vlnky nebo kudrlinky zase změkčí hranaté rysy.
  • Srdcovitý obličej – Máte-li širší čelo a užší bradu, byl by pro vás vhodnější účes alespoň lehce pod bradu. Chcete-li jít ale za každou cenu do krátkých vlasů, volte hodně sestříhané účesy. Nezbytností bude i ofina, která zakryje čelo. Rozhodně se vyhněte pěšince česané středem hlavy, která by čelo ještě více rozšířila, a rovně střiženému mikádu pod uši, které zase zúží bradu. Vlasy nečesejte úplně z čela ani příliš do výšky, takový účes bradu protáhne a zešpičatí.

Autor: Laďka Žáková

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 1034

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…