Krásné zuby i v šedesáti. Pořiďte si spolehlivé zubní implantáty

+ Přidat inzerát

Krásné zuby i v šedesáti se zubními implantáty

Vydáno: 10.10.2014 | 292

Víte, co je implantologie? Je to obor zabývající se terapií zubními implantáty. Ačkoliv by se implantace zubů mohla zdát velmi bolestivá, ve skutečnosti je minimálně invazivní.

Implantologie je moderní obor, o který se zajímají nejen starší lidé, ale i mladí. I ty totiž často trápí ztráta zubů vlivem úrazu nebo vážné choroby. Pojďte si ale nejdříve přečíst, jak vlastně taková implantace zubu probíhá.

Díky lokální anestezii je implantace zubu bezbolestná.

V podstatě se jedná o nahrazení chybějícího zubu (přesněji jeho kořene) speciálním šroubem ukotveným v kosti. Na tento šroub se následně nasadí titanový pilíř a na něj korunka, která je k nerozeznání od pravého zubu. Odstín korunky stanoví zubní lékař přesně podle odstínu ostatních zubů. Zákrok probíhá v lokální anestezii, možná je i analgosedace. Tu ale příliš nedoporučujeme, protože se jedná o velkou zátěž organismu.

Zubní implantátA proč jsou zubní implantáty lepší než třeba zubní můstek? Lze s nimi nahradit nejen chybějící zuby, ale také vyplnit velké mezery zubů. Při implantaci se navíc nemusejí obrušovat okolní zuby. Může se samozřejmě stát, že se zubní implantát nehojí. V tom případě se vyjme, tkáň se zahojí a implantát se může znovu zavést.

Zubní implantáty nejsou pro všechny

Zubní implantáty lékaři nedoporučují především lidem se silnou cukrovkou či jiným vážným onemocněním, které by mohlo zhoršit hojení zubního implantátu. Zákrok mohou podstoupit až dívky a chlapci od 18 let, u kterých už nedochází ke zvětšování čelisti. Před implantací projdete podrobnou prohlídkou. Pokud lékař zjistí, že je v místě implantace nedostatek kosti, nahradí ji umělá kost.

Máte zubní náhradu, ale toužíte po nových zubech, které budou jako vaše původní? Implantátem lze nahradit jeden zub, více chybějících zubů i úplně všechny zuby.

Každý chce mít krásné zuby

Když zvolíte zubní náhradu pro dokonalý úsměv

Pokud neřešíte ztrátu zubu, ale jedná se vám o to, abyste měli krásný úsměv, doporučujeme vám celokeramické zubní náhrady. Keramika je velmi podobná zubní sklovině a životnost keramických náhrad se rovná životnosti zlata. Zároveň vypadají přirozeně a nezpůsobují alergické reakce. Keramické zubní náhrady CEREC mohou být vyrobeny již během jedné návštěvy zubního lékaře.

Autor: Martina Spěváková

Máte zkušenosti se zubními implantáty? Napište je do diskuze.

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 288

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…