Krásné pevné břicho je snem každé z nás

+ Přidat inzerát

Krásné pevné břicho je snem každé z nás

Vydáno: 21.08.2013 | 8

Ploché vypracované bříško by chtěla každá žena. Bohužel, nic není zadarmo, a tak na něm musíme usilovně pracovat. V dnešním článku pro vás máme nejúčinnější cviky na posilování břicha. Dozvíte se také, co dělat, když vás cvičení opravdu "chytne".

Jak dosáhnout perfektně plochého bříška. Většina z nás za tím vidí pouze dřinu, spoustu odříkání a zase dřinu. Vždycky tomu tak ale být nemusí. Máme pro vás pár rad na začátek, jak si cvičení zpříjemnit.

  • Na cvičení se těšte.
  • Cvičte v kolektivu, kde se seznámíte s novými lidmi.
  • Vnímejte cvičení jako relaxaci a odreagování.
  • Cvičte s radostí, nenuťte se.

Cviky na břicho můžou být zábava!

Crunch neboli leh-sed

Jeden z nejúčinnějších cviků na břicho, patří mezi klasiku. I když se zdá jednoduchý, je nutné, abyste ho prováděla přesně, jinak vám po delší době hrozí bolesti zad a krční páteře.

  1. Na cvičení si připravte podložku a gymnastický míč, židli nebo lavičku. Lehněte si na záda a nohy položte na míč tak, aby svíraly pravý úhel. Ruce mějte volně položeny nebo si je dejte ke spánkům podél hlavy.
  2. Přichází nádech a s ním pracovní fáze cviku. Zvedněte trup, snažte se zvednout co nejvíce - tak, aby byla záda co nejvíce zakulacená. Brada by měla být přitisknutá k hrudníku, předejdete tak bolestem krční páteře. Pohyb provádějte vždy plynule.
  3. Při zdvihání pomalu vydechujte, uvolníte tak bránici, která by jinak stlačovala orgány. Při pokládání zpět na podložku se opět nadechujte, připravíte se tak na další zdvih.
  4. Pokud jste začátečnice, opakujte cvik 6x v jedné sérii a provádějte 3 až 4 série. Postupně počet cviků zvyšujte na 15.

Zvolte si mírné tempo cvičení, 1 cvik by měl trvat asi 3 vteřiny. Při cvičení myslete na své břišní svaly, které posilujete.

Crunch. Začátečnice si podloží nohy gymnastickým míčem.

Cvik proti "spodnímu" bříšku

Vis na hrazdě provádějte zpočátku s instruktorem

Na tvz. spodní bříško, kde se ženám nejvíce usazuje tuk, je účinné zvedání kolen ve visu na hrazdě. Tento cvik je ale bezpečný pouze v posilovně, kde máte jistotu, že vás hrazda udrží. Snažte se zvedat kolena a ž k hrudníku, s podsazenou pánví. Cvičte pomalu a soustřeďte se, na hrazdě se nesmíte kývat. Současně s břichem posílíte i ruce, nezapomeňte tedy na jejich protažení.

Když vás cvičení pohltí

Pokud nejste žádná začátečnice a cvičení je neodmyslitelnou součástí života a chtěla byste své zkušenosti předávat dál, absolvujte kurz Instruktor fitness v Trenérské škole Petra Stacha, která je největším a nejodbornějším školícím zařízením v ČR. Za denní a víkendový školící program zaplatíte 9.950 Kč, za dálkový potom 12.000 Kč.

Autor: Martina Spěváková

Doporučte našim čtenářkám další cviky na břicho!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 821

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 1926

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…