Jaké jsou nejčastější komplikace při plastickém zvětšení prsou?

+ Přidat inzerát

Komplikace při plastické operaci prsou

Vydáno: 14.08.2013 | 9

U každé operace, kterou podstupujeme, se mohou objevit komplikace. Ty jsou často dány naším celkovým zdravotním stavem. O komplikacích po plastickém zvětšení prsou se toho ale moc nedočtete. Proč? Možná by vás mohly vystrašit...

V dnešním článku budeme opět věnovat plastické operaci prsou, která patří mezi nejčastější zákroky v oblasti plastické chirurgie. Většinou se dočtete o úžasných výsledcích, zlepšení života pacientky o 100 %, zvýšení sebevědomí a atraktivitě. Plastická operace je ale pořád operace a jako taková s sebou nese i určitá rizika a nejen ta, která jsou spojena s naším zdravotním stavem.

Zvětšení prsou se provádí pomocí implantátů, vlastního tuku (autoaugmentace) nebo se silikonové materiály aplikují injekčně. Implantáty jsou ale nejoblíbenější a mají největší výsledný efekt.

Základem úspěchu je komunikace s lékařem

Plastické zvětšení prsou může mít svá rizika.Nepodceňujte vstupní konzultaci s lékařem. Skutečný odborník by vás měl totiž upozornit nejen na výsledky operace, ale především na její možná rizika.

Při plastickém zvětšení prsou implantáty může dojít k jejich posunutí. To je způsobeno volnou prsní dutinou. Na vině je nedostatečné zafixování implantátů při operaci. Ten se pak posouvá - zdravotně to ženu neohrozí, ale výsledek operace (kvůli kterému jste ji v podstatě podstoupili) je znehodnocen a musí následovat přeoperování.

Ruptura, protruze, kapsulární kontraktura

Že vám tyto názvy nic neříkají? Jedná se o lékařské termíny pro nejčastější komplikace při plastickém zvětšení prsou.

  • Ruptura se může vyskytnout při použití implantátu, který je plněný gelem. Dojde k porušení implantátu a gel vytéká. Tím pádem se mění i tvar prsu. Gel se dostává do lymfatického systému a zapříčiňuje zvětšení uzlin v podpaží. Řešením je operace, při které se narušený implantát vyndá i s vytékajícím gelem a vloží se implantát nový.
  • Kapsulární kontraktura je nejčastějším problémem při zvětšování prsu implantáty. Kolem implantátů se vytvoří hrubé pouzdro, které na prs tlačí a deformují ho. Prsa jsou bolestivá a tuhá. Kontraktuře nelze nijak předejít, může vzniknout během prvního půl roku po operaci i po několika letech.
  • Protruze nastává při použití příliš velkého implantátu. Ten pak proniká do tkání. V takovém případě je nutná operace a výměna implantátu za menší.

Mějte přehled o cenách plastického zvětšení prsou! Napsali jsme pro vás článek Kolik zaplatíte za plastickou operaci prsou?

Plastické zvětšení prsou vždy konzultujte s lékařem.

Důležité upozornění: dodržujte pooperační zásady

Mnoho komplikací si po zákroku způsobí sama pacientka - tím, že nedodržuje doporučení lékaře. Nejčastějším důvodem posunutí implantátů je, že si žena po návratu domů pevně obejme dítě nebo manžela. Po operaci se určitou dobu musíte vyvarovat sportu a namáhavé práci. Také je nutné nosit stahovací prádlo, které udrží implantáty na svém místě.

Autor: Martina Spěváková

Podstoupila jste plastické zvětšení prsou? Jaké pooperační zásady jste musela dodržovat, abyste předešla komplikacím?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

  • Konečně taky někdo píše o tomhle. To jsou jen samé akce, slevy atd., ale pořádně o tom nikdo nepromluví. Jako budoucí pacientka si zasloužím znát všechno! A jsem taky ráda, že se najdou i doktoři, kteří vždycky všechno podrobně vysvětlí. Mějte se, Taťána

    Taťána R. | 27.08.2013 11:23:32 | reagovat | Hodnocení: 1 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Stránkování: 1 2

Další články z rubriky

O prsních implantátech a plastických operacích prsou

Jana Batelková | 02.12.2016 | 1061

O prsních implantátech a plastických operacích prsou

Před plastickou operací prsou si jistě chcete zjistit co nejvíc informací. Zajímá vás, zda s sebou…

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Jana Batelková | 03.10.2016 | 1890

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Nízké sebevědomí dokáže na psychice napáchat škody. Obzvláště, pokud odmalička posloucháte…

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Martina Spěváková | 29.08.2016 | 1079

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Podbradek netrápí pouze lidi s nadváhou. Na tzv. druhou bradu může mít vliv hned několik…