Je vám 25+? Začněte se zvýšenou péčí o pleť!

+ Přidat inzerát

Je vám 25+? Začněte se zvýšenou péčí o pleť!

Vydáno: 16.11.2012 | 335

Chcete mít dokonalou pleť? Věnujte pozornost tomu, o co si sama říká. Výběr kosmetiky závisí na tom, jaký typ pleti máte a také na vašem věku. V článku si řekneme, čím hýčkat svou pleť, když už je vám více než 25 let.

První vrásky udeří co nevidět

Je to k nevíře, ale první vrásky na vás opravdu číhají už kolem 25. roku. Vy sama si ještě připadáte mladá a svěží, ale vaše pleť už volá po důkladnější péči. Věřte nebo ne – právě správnou péčí můžete své pleti ubrat na vzhledu několik let. Až vám bude o dalších dvacet let více, v duchu poděkujete svému mladšímu já, že nezanedbalo péči a vy teď vypadáte skvěle!

Prevence, prevence, prevence

Ta je totiž klíčem k dokonalé pleti i ve vyšším věku. Do dvaceti let je vaše pleť pružná a schopná se vyrovnat i s nepříliš šetrným zacházením, ale čím jste starší, tím hůře se pokožka regeneruje a prohřešky na ní začínají být vidět. V nízkém věku do 25 let ještě postačí pravidelná péče hydratačním krémem, ale později je nutné mezi své kosmetické výrobky zařadit anti-age krémy s obsahem speciálních látek.

Prevence je klíčem k dokonalé pleti ve vyšším věku

“Co že to ten krém vlastně obsahuje?”

Koenzym Q10, antioxidanty či kyselina hyauloronová - tyto termíny slýcháme neustále v reklamách na kosmetiku, ale co vlastně znamenají?

  • Antioxidanty jsou také označované jako lapače volných radikálů. Tyto radikály zapříčiňují stárnutí pokožky nebo dokonce vznik rakoviny. Mezi antioxidantny patří například vitamín C, E, a A, který hraje důležitou roli při léčbě akné
  • Kyselina hyauloronová je hustá, rosolovitá tekutina, která vyplňuje prostor mezi buňkami. Využívá se její schopnost vázat vodu, což přispívá k hydrataciudržení objemu pokožky. Postupně jí ale v pokožce ubývá a právě proto je obsažena v krémech pro zrající pleť.
  • Koenzym Q10 podporuje detoxikaci organismu. Věkem klesá jeho obsah v těle i v pokožce.  Lehce poznáte, když v těle chybí - pleť je unavená a bez lesku. Přípravky s koenzymem Q10 výrazně podporují elasticitu pleti a zabraňují vzniku vrásek.

Nejen denní, ale i noční a oční

To, že použijete krém ráno před nalíčením, je samozřejmé. Nezapomeňte ale, že po pětadvacítce je důležitá také péče o pokožku v průběhu noci - dopřejte si na noc revitalizační krém s obsahem retinolu, který vyhlazuje pokožku a sjednocuje její barvu. V neposlední řadě byste si měla pořídit také oční krém, protože je to právě oblast očí, kde se objevují první mimické vrásky.

Čistění pleti věnujte pozornost Pozor, ať to nepřeženete

Pokud vás ve snaze předcházet vráskám co nejdůkladněji napadne pořídit si kosmetické produkty pro zralejší pleť, rychle tuto myšlenku zase opusťte! Rozdělení kosmetiky podle věku má své opodstatnění. Krém pro zralou pleť vám na obličeji bude připadat zbytečně těžký, bude se pomalu vstřebávat a může vytvořit nepříjemné mapy. Na takovouto kosmetiku je zkrátka ještě času dost!

Základem je čištění!

Preventivní péče proti začínajícím vráskám však sama o sobě nestačí. Důležité je všechny speciální přípravky doplňovat důkladným čištěním pleti, bez něhož by krémy a další přípravky neměly optimální výsledky.

TIP: Chcete zvýšit účinek “protivráskových” přípravků? Zahrňte do čistění pleti i pravidelný peeling před nanesením nočního krému. Peeling zbaví pleť odumřelých kožních buněk a usnadní tak složkám krému přístup k vaší pokožce.

Trápí vás nevzhledné žilky v obličejiVíme, jak na ně!

Autor: Kateřina Němečková

Jaká je Vaše oblíbená a osvědčená kosmetika? Podělte se s námi o zkušenosti!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 337

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…