Jak nejlépe ochránit jemnou dětskou pleť v zimním období

+ Přidat inzerát

Jak v zimě ochránit jemnou dětskou pleť

Vydáno: 04.12.2012 | 198

V létě je musíte chránit před sluncem, v zimě ještě navíc před mrazem. Nepodceňujte péči o dětskou pleť - pamatujte, že je mnohokrát citlivější, než ta naše a že zanedbání této péče by mohlo mít celoživotní důsledky.

Teplotní výkyvy, zima, vítr - chraňte své děti!

Pokožka všech lidí je v zimním období daleko citlivější než obvykle. U  dětské pokožky, která je citlivá sama o sobě v jakoukoliv dobu, je tento nárůst citlivosti ještě daleko razantnější. Přetopený a suchý vzduch v uzavřených místnostech, štiplavý vítr a mrazivé teploty venku, neustálé oblékání a svlékání při přechodech zvenku dovnitř a nevhodné oblečení mohou pokožku vašeho drobečka podráždit dřív, než si uvědomíte, že už začala zima.

Pečujte o pokožku svého dítěte svědomitě - úsměv je tou nejlepší odměnou!

Skoncujte s mýty

Slyšela jste už názor, že v zimě by se na dětskou pleť neměly používat krémy, protože obsahují vodu, která může poškodit pokožku? Je jiná doba - dnes jsou na trhu krémy určené speciálně pro toto období.

Jedním z nejlepších krémů s minimem vody ve složení je dětský zimní krém od značky Altermed. Například dětský ochranný krém Baby Winter chrání pokožku před nepříznivými účinky chladu a pleť současně hydratuje.

Při příchodu do vytopené místnosti vždy dítěti sundávejte svrchní vrstvu oblečení!

Nenaolejuješ-li Julii...

Dětský měsíčkový bioolej od české značky SALOOSMnoho maminek si v zimním období oblíbilo místo krémů oleje, které neobsahují vodu. Na pokožku svého dítěte je nanášejte nejlépe po koupeli. Oleje mají tendenci zůstat na pokožce a účinkovat déle než krémy a tělová mléka. Před vysoušením pokožky slouží i dětský měsíčkový olej. Hydrataci skvěle dodává také balzám z bambuckého másla, kterým můžete pokožku děťátka ošetřit i po návratu z mrazu do tepla, pomoci může i obyčejná kosmetická vazelína.

Více vrstev = větší ochrana

Tentokrát ale mluvíme o oblečení. Platí pravidlo, že přírodní materiály jsou o mnohem vhodnější než ty uměléprotože lépe odvětrávají pot. Nejlepším řešením je obléknout dítě do více vrstev, abyste mohli při přechodech z mrazu do tepla přebytečné vrstvy snadno svléknout. Pokud dítěti bude velké teplo, jeho pot může poškodit pokožku! Také nikdy nedopusťteaby se pletené svetříky nebo čepičky dostaly do kontaktu s nahou pokožkou, vlna by ji mohla podráždit. Nejlépe vaše dítě ochrání dětské termotriko, která má 2 vrstvy - spodní odvádí pot a vrchní zajišťuje, aby tělesné teplo nepronikalo ven.

Autor: Krása.cz

A jak chráníte své dítě před mrazem vy? Své tipy nám napište do diskuze!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 185

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…