Jak si co nejlépe naplánovat dovolenou

+ Přidat inzerát

Jak si co nejlépe naplánovat dovolenou

Vydáno: 04.02.2014 | 190

Skutečná zima ještě v podstatě nezačala, ale vy jste teplomilný tvor, a tak už teď vyrážíte za teplem. S cestováním je ale spojen i stres. Dostanu v práci dovolenou? Nezapomenu si doklady? Co když onemocním? Poradíme vám, jak se na odjezd psychicky i fyzicky připravit.

Vzít si v práci dovolenou je častým problémem pro mnohé z nás. Víte, že abyste si opravdu odpočinuli, měla by dovolená trvat minimálně 14 dní? Až tedy v práci budete nahlašovat volno, vezměte si raději pár dní navíc, protože důležitá je také adaptace po návratu z dovolené. Zejména pokud vyrážíte do exotických krajin, budete po návratu domů vyčerpaní a nebude výjimkou, pokud vás skolí nachlazení. Je bláznovství vrátit se z dovolené a druhý den jít do práce.

Promyslete si, co vlastně přesně chcete

Jedete za odpočinkem, za poznáním nebo za obojím? Určete si svoje preference ještě předtím, než vhodíte letenky do online košíku. Dovolená je od toho, abyste dělali to, co ostatní dny v roce nemůžete. Je na vás, zda se chcete 10 dní v kuse slunit na plážové osušce a jediná změna bude, když se půjdete opláchnout do moře. Pro dalšího je zase daleko zajímavější aktivní dovolená, výlety, poznávání. Nenechte se strhnout aktuálním trendem.

Už víte, kam a s kým vyrazíte na dovolenou?

S kým chcete jet na dovolenou?

Pokud máte rodinu, bude zřejmě vaše odpověď jasná. I když ne úplně vždycky. Pokud plánujete zážitkovou dovolenou, zamyslete se, zda jsou všechny aktivity s ní spojené vhodné pro děti. Opravdu by váš malý capart zvládl dlouhý výšlap? Možná by mu bylo lépe u babičky. Důležitá je také otázka, zda pojedete s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst (s dětmi rozhodně nezkoušejte).

V klidu si zabalte, nespěchejte

Začínejte balit a nakupovat už několik dní (či týdnů) před dovolenou. Uvidíte, že odjezd nebude tak hektický. V první řadě si vytvořte podrobný seznam, na který je možné dopisovat položky a odškrtávat je. Seznam by měl být úhledný, na čistém papíře, abyste ho omylem nezahodili do koše, až budete uklízet. Dejte si ho na viditelné místo, například na ledničku.

Lenošení na pláži není hřích!

Na co byste rozhodně neměli zapomenout:

  • Dokumenty, které vyžaduje země, kam cestujete. Obstarejte si také mapy a průvodce. Zajděte také k lékaři, který vám poradí, jaké byste měli mít očkování. Dále si zabalte také doklady, platební karty, řidičský průkaz, kartu pojišťovny, doklad o pojištění, letenky a pas.
  • Oblečení volte vždy podle stylu dovolené. Jedete na horské túry? Potom nezapomeňte spolehlivé boty a prádlo z High-Tech materiálů. K moři zvolte jedny trendy plavky a jedny sportovní dámské plavky. Plus je, když ladí s osuškou!
  • Techniku - mobil, fotoaparát, nabíječky na všechny přístroje, USB kabely, popřípadě čtečky, tablety či notebook.
  • Hygienické potřeby
  • Léky - ať už jedete na hory nebo k moři, nezapomínejte na opalovací krém. Kinedryl vám pomůže s nevolností na cestách, desinfekce, obvazy, ibalgin či paralen pomohou při náhlých bolestech a úrazech, které nevyžadují lékařský zásah.

Autor: Martina Spěváková

Jak se balíte na dovolenou vy? Napište nám do diskuze!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Další články z rubriky

Dopřejte si jednou za čas pořádný relax!

Veronika Pátková | 07.03.2016 | 185

Dopřejte si jednou za čas pořádný relax!

Čas od času si každý z nás potřebuje pořádně odpočinout, zbavit se stresu, a zapomenout…

Wellness doma? Proč ne!

Martina Spěváková | 16.02.2016 | 188

Wellness doma? Proč ne!

Milujete wellness? A kdo ne? Většinou na něj ale nemáme moc čas a taky trochu leze do…

Medová masáž pro zdraví a krásu těla i ducha

Milena Pelikánová | 02.07.2014 | 6

Medová masáž pro zdraví a krásu těla i ducha

Máte zkušenosti s medovou masáží? Nebo se chystáte na svou první proceduru? Anebo o ní…