Jak se zbavit druhé brady?

+ Přidat inzerát

Jak se zbavit druhé brady?

Vydáno: 29.03.2013 | 6

Dvojitá brada může být pěkným zabijákem sebevědomí. Na podbradek však platí dvě účinné zbraně - speciální cviky a skalpel chirurga. Přečtěte si o výhodách a nevýhodách jednotlivých řešení, a vypravte se do boje proti dvojité bradě.

Pelikáni jsou docela fajn zvířata, ale jen do té doby, než na vás pravidelně vykukují ze zrcadla. Pokud máte i vy problémy s podbradkem, rozhodně čtěte dál! V článku se dozvíte o metodách, jak se účinně zbavit dvojité brady.

Cvičte a buďte trpěliví

Jednou z možností, jak se zbavit podbradku, je obličejová gymnastika. Sokolník Tyrš by se asi divil, ale ono to vážně funguje! Jednoduchými cviky zpevňujete povislou kůži a zbavujete se nahromaděného tuku. Tato metoda má však jeden háček - vyžaduje opravdu velkou trpělivost. Výsledky se projeví až po několika měsících každodenního cvičení. Na druhou stranu, většinu cviků můžete provádět například při žehlení nebo při jiných pracích, takže vám nezaberou mnoho času.

Na podbradek zabírá cvičení

Procvičte si abecedu

První cvik je založen na pohybu svalů při vyslovování. Nejlépe se osvědčila písmena O, X. Několikrát denně tedy vyslovujte velmi výrazně tato písmena za sebou. Po chvíli ucítíte, jak svaly pracují.

V záklonu

Rovně se posaďte a zakloňte hlavu. Jakmile budete cítit tah pod bradou, našpulte rty jako při polibku. V této pozici vydržte 10 vteřin. Poté se narovnejte a opakujte záklon ještě 10x.

Brada vpřed

Sedněte si a uvolněte se. Pomalu začněte předsazovat bradu dopředu, jak nejvíc to půjde. V této pozici vydržte tak 10 vteřin a pak se vraťte do výchozí pozice. Toto cvičení opakujte alespoň 10x.

Vyceňte zuby

Tento cvik vás bude 100% bavit! Zatněte zuby a snažte se je co nejvíce vycenit. Po několika opakováních byste měli cítit, jak vám pracují svaly.

Až se zbavíte dvojité brady, podstupte ještě facelift, který zbaví obličej vrásek a povadlé kůže. Pak budete dokonalá!

Pravidelné masáže vám pomůžou od dvojité brady

Pro nedočkavce

Pokud nemáte trpělivost a nechce se vám každý den cvičit, navštivte zkušeného plastického chirurga. Dvojitá brada se odstraňuje metodou nazvanou liposukce podbradku. Při tomto zákroku vám lékař provede lokální anestezii. Nemějte strach z viditelných jizev, řez je opravdu malý a vy se po zákroku můžete velmi rychle vrátit do běžného života. Liposukci podbradku můžete zkombinovat s faceliftingem, který pomáhá k vypnutí vrásek na obličeji.

Injekční lipolýza je další možností, jak se zbavit podbradku. Tenkou jehlou se pod kůži vpraví účinné látky, které odbourají tukové buňky. Výsledek je patrný po 6 týdnech.

Masáže a pitný režim

Další zbraní proti dvojité bradě jsou masáže. Na pomoc si můžete vzít zeštíhlující gel. Prsty masírujte dvěma směry - od brady k uším a zpět směrem k hrudníku. Důsledně dodržujte i pitný režim - podbradek je v podstatě povislá kůže, která potřebuje hydrataci.

Vznik podbradku je podmíněn geneticky, nicméně nejčastěji je jeho vznik přisuzován nadváze. Pokud chcete zatočit s kily navíc, přečtěte si článek Jezte jak je libo a zhubněte 4,5 kg týdně.

Autor: Aneta Doleželová

Znáte tajné zbraně proti druhé bradě? Podělte se o ně s ostatními!

Další články z rubriky

O prsních implantátech a plastických operacích prsou

Před plastickou operací prsou si jistě chcete zjistit co nejvíc informací. Zajímá vás, zda s sebou…

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Nízké sebevědomí dokáže na psychice napáchat škody. Obzvláště, pokud odmalička posloucháte…

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Martina Spěváková | 29.08.2016 | 11

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Podbradek netrápí pouze lidi s nadváhou. Na tzv. druhou bradu může mít vliv hned několik…