Jak léčit jizvičky a akné v dospělosti

+ Přidat inzerát

Jak léčit jizvičky a akné v dospělosti

Vydáno: 01.03.2012

Akné je kožní choroba, která dokáže nepěkně potrápit a to nejen v době dospívání. Víte o tom, že existují účinné metody léčby, ale také způsoby odstranění jizviček? Léčba akné v dospělosti je věda, ale jistě stojí za to ji podstoupit. Čím dříve, tím lépe.

Co je akné?

Tato otázka by se mohla zdát jako zcela zbytečná. Každý přece ví, jak akné vypadá. Pokud si ale uvědomíme všechny faktory, které ho mohou způsobovat, snadněji pochopíme, že léčba akné v dospělosti je mnohem komplexnější záležitostí, která vyžaduje profesionální přístup.

Akné je zánětlivé onemocnění, které postihuje vývody mazových žláz. Jedná se o působení mikroorganismů, které spolu s hormonální nerovnováhou vedou k ucpávání a zánětům pórů. Podílí se na něm řada faktorů včetně dědičnosti. Příčinu a správný druh léčby akné dokáže určit jen dermatolog. Základem úspěchu je proto konzultace s lékařem.

Jak léčit akné v dospělosti

Jak probíhá léčba akné v dospělosti?

Neexistuje žádný jednotný postup, protože každý pacient je úplně jiný a má jiné potřeby. Jisté je, že akné už není jen záležitostí dospívání. Podle lékařů se věková hranice zejména u žen posouvá a není ničím neobvyklým, když s tímto problémem přichází klientka, které je čtyřicet.

Během první konzultace lékař zjistí skutečný stav vaší pleti, zeptá se vás na vaši životosprávu a celkový zdravotní stav. Obrňte se ale trpělivostí. Léčba akné v dospělosti může být dlouhodobou záležitostí. Určitě se do ní ale pusťte co nejdříve. Krásná pleť bude tou nejlepší odměnou.

Pamatujte na zásadní pravidlo – čím dříve vyrazíte k lékaři, tím menší starosti s jizvičkami nakonec budete mít.

Metody léčby akné

Díky pokročilé technologii a novým lékařským poznatkům je možné zvládnout dokonce i těžké formy akné. Kromě vlastní léčby jsou lékaři schopni odstranit i následky v podobě jizviček a barevných změn. V drtivé většině případů se bude jednat o  kombinaci těchto postupů. Používání kvalitní léčebné kosmetiky, úprava životosprávy a využití moderních přístrojů. Počítejte s tím, že níže uvedené procedury budete podstupovat pravidelně, protože boj s akné se spíše než jednorázové bitvě podobá válce.

Vsaďte na laserovou metodu

Léčba akné laserem patří mezi nejefektivnější zbraně. Redukuje totiž množství bakterií, které způsobují záněty v mazových žlázách. Zároveň aktivuje hojivé procesy v kůži a stimuluje tvorbu kolagenu.

Vyzkoušejte chemický peeling

Při léčbě těžších forem akné se pod kůži vpichuje kyselina glykolová, která nejen potlačuje tvorbu akné, ale také zajistí vypnutí a omlazení pokožky. Redukuje nadměrnou tvorbu kožního mazu. Při odstraňování jizviček se chemický peeling aplikuje na kůži.

Nespoléhejte na babské rady. Svěřte péči o vaši pleť do rukou profesionálů a vyzkoušejte účinný chemický peeling.

Způsobů, jak odstranit jizvy po akné, existuje celá řada. Patří sem zmiňovaný chemický peeling, ale také diamantová mikrodermabraze, frakční laser nebo dermaroller – váleček pokrytý mikrojehličkami, které pokožku stimulují ke tvorbě kolagenních vláken.

Další články z rubriky

Zkoušíte krémy proti vráskám? Máme pro vás něco lepšího!

Kyselina hyaluronová, botulotoxin, Juvederm, Restylan…kdo by se v tom vyznal, že? Fakt…

Suchá kůže rukou? Skoncujte s ní!

Martina Spěváková | 16.12.2013 | 1471

Suchá kůže rukou? Skoncujte s ní!

Kůže našich rukou je jednou z nejvíce namáhaných a nejméně chráněných oblastí pokožky…

Nové, populární metody estetické medicíny

Milena Pelikánová | 11.11.2013 | 849

Nové, populární metody estetické medicíny

Do popředí zájmu se v estetické medicíně dostávají zejména zákroky méně invazivní a takové,…