Funguje kosmetika proti stárnutí pleti?

+ Přidat inzerát

Funguje kosmetika proti stárnutí pleti?

Vydáno: 12.06.2012 | 367

Vybrat krém proti vráskám je zapeklitý oříšek. Na trhu je obrovské množství hotových zázraků, jak ale oddělit zrno od plev a vybrat si ten přípravek, který opravdu funguje? Všímejte si jeho složení!

Podívejte se na obal svého omlazujícího krému, najdete na něm některé z těchto ingrediencí mládí?

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová skvěle udržuje vodu, proto je považována za jednu z nejlepších přísad pro hydrataci pleti. Navíc ještě urychluje hojení pleti a potlačuje její stárnutí. Hodně se využívá také v estetické medicíně, kde se ve vyšší koncentraci vpichuje do kůže a vyhlazuje tak vrásky.

Skvělých výsledků v omlazení pleti dosáhnete také díky osvědčeným metodám estetické dermatologie.

Kosmetika proti stárnutíRetinol

Retinol je derivát vitaminu A a je léty ověřeným bojovníkem proti zákeřným vráskám. Odstraňuje odumřelé buňky z povrchu pokožky a stimuluje tvorbu kolagenu v pleti. Abyste zaznamenala dobré výsledky, měla byste přípravky s obsahem retinolu používat minimálně šest měsíců. Takže pokud čekáte výsledky za dva týdny, nedočkáte se. Nevýhodou retinolu je, že způsobuje náchylnost pleti na sluneční záření, měl by se proto kombinovat s přípravky s ochranným faktorem. Bez něj by mohla být vaše pokožka podrážděná, zarudlá a přecitlivělá. Toto pravidlo dodržujte celoročně, nejen v létě.

Idebenon

Idebenon je jedním z nejsilnějších antioxidantů, je ale třikrát menší než koenzym Q10 a lépe tak proniká hluboko do pokožky. Na co potřebujeme antioxidanty? Slouží jako ochrana proti volným radikálům. Tyto molekuly totiž poškozují DNA kožních buněk a urychlují stárnutí naší pokožky. Antioxidanty dokáží pokožku nejen ochránit, ale pomohou i napravit škody, které na ní byly napáchány. Volné radikály na nás útočí skrz znečištěné ovzduší a hlavně sluneční záření, opět je důležité používání ochranného faktoru, pro stále krásnou a mladou pleť je dokonce klíčové.

Vaši přirozenou krásu v sobě můžete probudit i díky návštěvě kosmetického salonu, kde doporučí přípravky na míru vaší pleti.

Kyselina glykolová

Kyselina glykolová je jedna z ovocných kyselin, které obecně fungují jako vzpruha pokožky. S přibývajícím věkem se buňky naší pokožky hůře obnovují, rychle odumírají a tím dochází k ucpávání pórů a hrubnutí pleti. Pomáhá totiž odstraňovat odumřelé buňkyhydratujeomlazuje a bělí. Díky poslední schopnosti si poradí i s pigmentovými skvrnami.

Kosmetika proti stárnutí pleti

Obyčejný vitamín C

Vitamín C je na etiketách často označován jako kyselina L-askorbová, je silným antioxidantem, pomáhá pleti v boji s radikály podobně jako Idebenon. Kromě toho také podporuje tvorbu kolagenu v pleti a zmírňuje pigmentové skvrny. Nejúčinnější je v silnější koncentraci od 10 do 20 %. Málo známé je, že na vzduchu ztrácí svou účinnost, vybírejte proto přípravky s pumpičkou nebo kapsle. I když bude dobře uzavřený, poslouží vám maximálně šest měsíců.

Kosmetika proti stárnutí pleti může fungovat, ale pouze v případěže obsahuje ty správné složky. Abyste byla spokojená, stejně jako u potravin i u omlazujících prostředků čtěte složení. Jaké zkušenosti s kosmetikou proti stárnutí máte vy? Podělte se o tom s námi v diskusi pod článkem.

Autor: Ivana Tumpachová

Jakou značku kosmetiky používáte vy? A proč?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 294

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…