Francouzská manikúra bez utrácení v salónech

+ Přidat inzerát

Francouzská manikúra bez utrácení v salónech

Vydáno: 11.07.2012 | 53

Krásné ruce a upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Vsaďte proto na francouzskou manikúru. Někomu se možná zdá složitá a raději se obrátí na profesionála. Podle našeho návodu ji však jistě zvládnete i sama doma.

Co budete potřebovat?

Veškeré nezbytnosti, které potřebujete k tomu, abyste své nehty zkrášlila francouzskou manikúrou, seženete prakticky v každé drogerii.

K úpravě tvaru nehtů budete potřebovat pilník. Zapomeňte na kovové pilníky a také odložte nůžtičky. Nejsou vhodné ani na stříhání kůžičky, natožpak na stříhání nehtů. Můžete si při tom poranit kůžičku či nehtové lůžko a dostat dokonce infekci. Další nutností jsou laky na nehty - podkladový, růžový, bílý a  bezbarvý. Bílý můžete nahradit i barevnými laky, nikde není psáno, že francouzská manikúra misí mít výhradně bílé špičky. Také si kupte samolepící šablony na francouzskou manikúru, po troše praxe to zvládnete i bez nich, ale pro začátek se vám určitě hodí. Dobrou věcí na zarovnání nedostatků je odlakovací korektor v tužce. Dále se vám hodí i pomerančové dřívko, lešticí blok na nehty či zvláčňující olejíček na lůžka.

Francouzská manikúra - snadno a rychle i doma

Už máte vše potřebné? Můžete se tedy pustit do díla!

Základem jsou čisté nehty!

Před samotným nanášením laku je nejprve třeba důkladně nehty vyčistitodlakovat starý lak, pak nehty odmastit například v mýdlové vodě a osušit. Kůžičku u nehtů musíme zatlačit - nejlépe speciálním dřívkem - takže na ni naneseme olej, necháme působit a když kůžička zvláční, přitáhneme ji zpět k nehtovému lůžku. Kůžičku můžeme také zvláčnit tak, že ji namočíme do vody s několika kapkami oleje. 

Úprava tvaru a povrchu

Nehty při francouzské manikúře většinou pilujeme do hranata, ale samozřejmě záleží na vkusu každého. Nehty tedy vypilujeme do požadovaného tvaru a nyní jsme připraveni na jejich doleštění, abychom ještě odstranili případné nerovnosti nebo nečistoty. Peeling nehtu se provádí pomocí lešticího bloku. Máte-li pěkné a hladké nehty, můžete tento krok vynechat. V tom případě postačí přeleštit nehty gumovou částí pilníkuaby se uzavřely a netřepily. Proto je důležité nezapomenout na jejich konce.

Vhodná nehtová kosmetika je k zakoupení ve vybraných salonech krásy.

Na vyčištěné nehty je nyní dobré nanést speciální zpevňovač, který posílí měkké a lámavé nehty a navíc je ochrání před zbarvením použitým lakem. Použít můžete také některý z průhledných výživných laků, například proti lámavosti, s přídavkem vápníků pro výživu a další. Pokud máte kvalitní nehty od přírody, použijte jako spodní vrstvu pouze klasický podkladový lak.

Růžová vrstva

Pro spodní vrstvu francouzské manikúry si můžeme vybrat z několika odstínů od smetanového, přes perleťový až přes nejčastější jemně růžový. Všechny barvy by ale měly být co nejsvětlejší a transparentní, aby nenarušily dojem přirozené barvy vašeho nehtu.Vybranou barvou přetřeme nehty a necháme důkladně zaschnout!!

Barevné špičky

Francouzská manikúra nemusí být jen bíláPokud si koupíte sadu pro francouzské lakování, kromě laků tam nebudou chybět ani speciální šablony, které se přilepí pod bílé okraje nehtů, aby se usnadnilo nanášení bílého laku, který obkreslí okraje. Je to mnohem jednodušší, než konečky nehtů vytvarovat bez tohoto pomocníka, protože vám pomůže mít konce stejné, rovnoměrné a zarovnané. Šablony lepíme až tehdykdy je růžový lak zcela suchý! Po nalepení šablon bílým lakem vykreslíme jedním tahem provedeným zleva doprava koncové linie nehtů, počkáme než lak trochu zaschne a šablony opatrně sundáme. Pokud si šablony kupovat nechcete, nebo již máte s francouzskou manikúrou zkušenosti, můžete si špičky nalakovat i bez nich, a případné nerovnosti poté zarovnáte odlakovacím korektorem nebo vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači. Bílé špičky nechte důkladně zaschnout.

Dílo zpečeťte krycím lakem

Když máte vše hotovo, zbývá poslední krok – celé nehty nalakujte bezbarvým krycím lakem, který je bude chránit. Vždy začínejte od spodní části nehtu. Je to z toho důvodu, aby se nerozmazal bílý lak na špičce. Jakmile vše dokončíte, nechejte nehty důkladně zaschnout (alespoň několik minut). Aby byly na pohled stále dokonalédoporučuje se manikúru opakovat po sedmi až deseti dnech.

A pokud si i přes všechny naše rady nevěříte, zajděte na manikúru nebo modeláž nehtů do salonu.

Nezapomeňte, že za hezkými nehty stojí také zdravý a vyvážený jídelníček. Pokud vám chybí potřebné vitaminy, nehty se třepí a lámou. Důležitý je dostatek vitaminů A a B (najdete je v syrovém ovoci a zelenině), železa (listová zelenina, celozrnné pečivo, čočka, fazole, jahody) a zinku (dary moře, červené maso, obiloviny, ořechy). Nezapomeňte také jednou týdně vtírat do nehtů a kůže kolem nich výživný olej (například mandlový, olivový, ricinový), nebo ampulky vitaminu E v tekutém stavu.

Lakujete si doma nehty i vy? Pokud ano, určitě máte po ruce několik chytrých triků, jak si práci co nejvíce zjednodušit, a přitom jí neubrat na efektu.

Autor: Kateřina Němečková

Podělte se s námi o vaše tipy - jak na Francii.

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

maur.cz | 31.07.2017 | 1034

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…