Facelift obličeje vám vrátí mládí

+ Přidat inzerát

Facelift obličeje vám vrátí mládí

Vydáno: 04.09.2012 | 345

Stárnutí je přirozené stejně jako jeho projevy, které jsou – bohužel – nejvíce viditelné na obličeji. Věk, životospráva, slunce i dědičné faktory se do našich tváří vrývají, ať chceme nebo ne. Když už nepomohou vyhlazující séra, make-up ani změna životního stylu, přichází na řadu facelift.

Facelift dokáže vrátit čas

Facelift obličeje je stále neúčinnějším a nejčastěji prováděným zákrokem plastické chirurgie, který vyhlazuje obličejové vrásky, vypíná pleť a eliminuje projevy stáří. A skutečně dokáže bojovat proti času, protože navrací kůži pevnost a obnovuje přirozené mladistvé kontury pleti.

Mnoho z vás si jistě představí facelift jako pouhé „ustřihnutí“ nadbytečné kůže a následné vypnutí obličeje. Tím nejdůležitějším, co dělá facelift nejúčinnějším estetickým zákrokem, je ale korekce podkožních struktur, konkrétně svalově-vazivové vrstvy, na které kůže drží.

Facelift jako omlazení vašeho obličeje

Facelift si žádá důslednou rekonvalescenci

Podívejte se kolik stojí zákroky plastické chirurgie včetně faceliftingu.

Facelift obličeje se provádí podobně jako ostatní plastické operace v kombinaci místního znecitlivění s celkovou nitrožilní anestezií. Chirurgický řez je veden od hranice čela a vlasů na spánku, směrem dolů před ušním boltcem, dále kolem ušního lalůčku a pokračuje do rýhy za boltec. Poté se kůže uvolní od podkožních struktur a odstraní se její přebytky. Následuje SMAS lifting, díky kterému se posune a zpevní svalově-vazivová vrstva podkoží. Nakonec jsou oblasti řezu pečlivě sešity nitrokožními stehy, díky nimž jsou následné jizvy minimálně znatelné. Zpravidla je třeba do kůže zavést na 24 hodin jemné trubičkové dreny, které odvedou drobné krvácení a zabrání otokům. Celý zákrok končí přiložením celkového obvazu hlavy.

Hospitalizace trvá většinou 1 den, po kterém je pacient propuštěn do domácího ošetřování. Celkový obvaz však zůstává na hlavě nejčastěji 5 dní po operaci. Klidový režim na lůžku je nutné dodržovat 1 až 2 týdny, během kterých je třeba zůstávat co nejčastěji v poloze na zádech s vyvýšenou hlavou a přikládat studené obklady. Fyzické zátěži se v prvních týdnech doporučuje vyhnout úplně. K pracovním povinnostem se můžete vrátit asi po dvou týdnech, ke sportu a cvičení asi po 5 týdnech od operace.

Vyzkoušejte facelift, nebudete litovat

Facelift není bez rizik

Díky faceliftu můžete omládnout i o 10 až 15 let. Rekonvalescence není nijak zvlášť bolestivá a jizva je při bezproblémovém hojení patrná pouze jako nenápadná linka. Facelift lze navíc kombinovat s odsátím tuků z podbradku, s operací víček i s úpravou čela.

Lze ho samozřejmě opakovat, ale maximálně dvakrát a to s dostatečným časovým odstupem alespoň deseti let. Častěji prováděným faceliftem byste dosáhli akorát upjatého, maskovitého obličeje s tenkou kůží a výraznými, roztaženými jizvami.

Facelift navrací mládíRizikem při této operaci může být porušení mimiky tváře, rtů a úst nebo také výrazná zbytnělá jizva kolem uší. Tyto problémy ale nastávají velmi zřídka a lze jim předcházet dodržováním pravidel rekonvalescence a důslednou péčí o jizvy.

Facelift je jen pro zralou pleť

Facelift obličeje se často provádí u žen i mužů. Nutno však dodat, že u mužů mohou být jizvy více viditelné kvůli postupně ustupujícímu čelu. Navíc je u nich po zákroku posunuta hranice růstu vousů k uším.

Pokud už jste se rozhodli, že facelift obličeje podstoupíte, nejvhodnějším věkem je 50 – 60 let. K operaci by totiž mělo být přistupováno, až když je kůže skutečně výrazně povolená a má sníženou elasticitu. Jen tak bude efekt dlouhodobý. Pokud se k facelift odhodláte příliš brzy, přizpůsobí se pružná a elastická kůže i podkožní struktury poměrně rychle mimice a zhruba do 2 – 3 let efekt operace zcela vymizí.

Autor: Laďka Žáková

Už jste se rozhodli, zda podstoupíte facelift obličeje?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58

Další články z rubriky

O prsních implantátech a plastických operacích prsou

Před plastickou operací prsou si jistě chcete zjistit co nejvíc informací. Zajímá vás, zda s sebou…

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Jana Batelková | 03.10.2016 | 343

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Nízké sebevědomí dokáže na psychice napáchat škody. Obzvláště, pokud odmalička posloucháte…

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Martina Spěváková | 29.08.2016 | 357

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Podbradek netrápí pouze lidi s nadváhou. Na tzv. druhou bradu může mít vliv hned několik…