Estetická medicína: 5 otázek a odpovědí pro letošní jaro

+ Přidat inzerát

Estetika: 5 otázek a odpovědí pro letošní jaro

Vydáno: 30.04.2014 | 8

Popularita dermatologie a laserové medicíny neustále stoupá. Není se také co divit, když nám moderní doba přináší celou řadu nenáročných zákroků, které mají naprosto ohromující účinky. Zjistěte, jaké zákroky jsou oblíbené pro letošní jaro.

1. Trvalá epilace - je opravdu trvalá?

Jeden z nejoblíbenějších zákroků posledních let je laserová depilace, nebo přesněji řečeno epilace. Toto ošetření si získalo své zájemce zejména proto, že je skutečně účinné a zároveň poměrně nenáročné. Výsledky však ovlivňuje hned několik faktorů.

  • Barva chloupků - čím je chloupek tmavší, tím větší je pravděpodobnost jeho trvalého zničení. Paprsek laseru totiž reaguje na pigment. Pro chloupky velmi světlé nebo šedé se laserová epilace nedoporučuje.
  • Růstová fáze chloupků - chloupek lze úspěšně zničit i s cibulkou pouze v jeho růstové fázi. A protože nerostou všechny chloupky stejně, je třeba ošetření několikrát opakovat. Počet opakování je individuální, zpravidla se ale doporučuje 6 zákroků v intervalu až 4 měsíců.
  • Hormonální změny -  přestože může být epilační kúra úspěšná, ve vašem životě může dojít k různým hormonálním změnám, kvůli kterým dojde postupem času k částečné obnově ochlupení.

Depilace laserem je současně nejúčinnější metodou v permanentním odstranění chloupků.

2. Je kryolipolýza nebezpečná?

Technika kryolipolýzy (liposukce zmražením) se dostala v posledních letech do rukou neodborného personálů v různých kosmetických salonech. Využívají přitom celé řady necertifikovaných a pochybných přístrojů, o jejichž účinnosti a bohužel i bezpečnosti se neustále vedou spory. Pokud vás tedy kryolipolýza zaujala a chcete ji vyzkoušet, pak se raději svěřte do rukou lékaře - odborníka. Provádí-li se kryolipolýza v medicínském prostředí za použití zdravotnicky schváleného a studiemi prověřeného přístroje (známý je například CoolTech), pak o bezpečnosti nemusíte pochybovat.

Ostranění žilek - před zákrokem Odstranění žilek - po zákroku

3. Co platí na červené žilky, hemangiomy a oheň?

Na tvářích, okolo nosu i jinde na těle trápí mnohé z nás červené žilky, hemangiomy neboli červené tečky a také tzv. ohně. Estetická medicína zná naštěstí řešení těchto estetických nedostatků. Je jím laserová terapie cévním diodovým laserem MedArt 435. Odstranění žilek tímto přístrojem je mnohonásobně bezpečnější a efektivnější, než u jiných typů laserů nebo metody IPL. Ve stručnosti můžeme výhody zákroku shrnout takto:

Odstranění žilek v obličeji stojí 1000 Kč a více dle rozsahu ošetření.

  • rychlý, bezpečný a bezbolestný zákrok s trvalým efektem
  • viditelnost žilek se ztrácí již po prvním ošetření

4. Jak odstranit permanentní make-up?

Hodnoty, priority, sny a osobní filozofie se v životě každého z nás mění. Proto nápad s tetováním či permanentním make-upem může být zprvu dobrý, ale za několik let už bychom si za něj nejradši "nafackovali." Pokud jste se do takové situace dostali i vy, nezoufejte. Medicína vám opět nabízí řešení v podobě bezpečného laserového zákroku. Pozor ale na podbízivé ceny kosmetických salonů. Stejně jako u kryolipolýzy vám radíme řešit vše přes lékaře a specialisty na estetickou dermatologii.

5. Jak se zbavit kruhů pod očima?

Kruhy pod očima kvůli prosvítání namodralých a nafialovělých cévek, které máme pod tenoučkou kůží na dolním víčku. Ženy řeší tuto kosmetickou vadu především make-upy, rozjasňovači, pudry apod. Existuje však i medicínské, trvalé řešení. Může to znít nebezpečně, ale je to poměrně jednoduché. Laserem se provede tenký, jemný a zcela nenápadný řez na vnitřní straně víčka a do prostoru, který vznikne, vsune lékař vlastní tukovou tkáň pacienta či pacientky, čímž vyplní právě to místo pod očima, kde cévky prosvítají. Vrstvička tukové tkáně jejich prosvítání zabrání.

Odstranění žilek, laserová depilace, odstranění kruhů pod očima - zákroku roku 2014

Autor: Milena Pelikánová

Máte zkušenosti se zmíněnými zákroky? Prozraďte nám je!

Další články z rubriky

Zbavte se křečových žil pomocí metody CHIVA

Martina Spěváková | 16.04.2013 | 954

Zbavte se křečových žil pomocí metody CHIVA

Problémy s křečovými žilami řeší obrovské procento lidí. Představují nebezpečný zdravotní…

Novinky v odstraňování křečových žil

Martina Spěváková | 12.03.2013 | 919

Novinky v odstraňování křečových žil

Křečové žíly trápí mnoho žen i mužů. Jak se vlastně tvoří? A jak se jich máme…

Na laser jedině k lékaři!

01.03.2013 | 733

Na laser jedině k lékaři!

Laser je vynikající zbraní proti akné, nežádoucí pigmentaci či vráskám. V rukou amatérů…