DermaPen aneb co dokáže pero na kůži?

+ Přidat inzerát

DermaPen aneb co dokáže pero na kůži?

Vydáno: 12.08.2013 | 279

Když k nám do redakce dorazily 1. informace o DermaPen mikrojehličkovém peru na kůži, dlouho jsme spekulovali, jestli to spíš není zmizík. DermaPen totiž slibuje odstranění vrásek, drobných rýh a jizev. Přečtěte si o novém objevu estetické medicíny a pomozte nám rozhodnout se!

Mikrojehličkové pero najdete v penálu estetického dermatologa nebo dobré kosmetičky. Zájemkyně o tuto technologii si od ní slibují omlazeníbarevné sjednocení pleti, redukci strií, vráseknežádoucích pigmentací. Těchto výsledků dosahuje DermaPen díky vlastní regenerační schopnosti kůže. Zjednodušeně můžeme říct, že přístroj kůži nejdříve naruší, a pak už jen čeká, jak si s tím poradí kolagen, který začnou kožní buňky automaticky tvořit. A on si s tím většinou poradí velice dobře. Přístroj navíc do pokožky vpravuje účinné sérum, které může obsahovat například kyselinu hyaluronovou, vše záleží na typu ošetření.

Moderní alternativa dermarollerového ošetření

Mikrojehličkové pero DermaPen pomocí jemných vpichů podporuje tvorbu kolagenu a zároveň zajišťuje lepší podmínky pro absorpci krémů a léčebných sér. To je v podstatě stejný princip, na kterém funguje i ošetření tzv. Dermarollerem, který si můžete představit jako váleček s jehličkami, projíždějící po kůži. Tato metoda však svým plošným působením vytváří příliš velké ranky. Proto dermatologové vyvinuli modernější alternativu s minimálním průměrem vpichu. V kůži se tak vytvoří více menších kanálků, které účinné látky absorbují mnohem efektivněji.

DermaPen regeneruje pokožku

A bolí to?

Možná právě kroutíte hlavou nad tím, jak může někdo založit ozdravnou kúru na jehlách a bodání do kůže. Taky se nám to ze začátku nezdálo. Vždyť to musí strašně bolet! A tak jsme pátrali po někom, kdo už zákrok podstoupil. A ejhle, katastrofické scénáře se nenaplnily.

Žádné děsivě velké jehly nečekejte, DermaPen obsahuje opravdu drobounké jehličky. Hloubka vpichu je zhruba 0,5 mm, záleží na tom, jaké místo vám dermatolog zrovna ošetřuje. Nejopatrnější je samozřejmě v oblasti kolem očí. Když jsem byla na ošetření poprvé, lékař mi namazal obličej znecitlivujícím krémem, podruhé už jsem to zvládla bez něj. Sem tam to zaštípne, ale dá se to vydržet. Po ošetření byla pleť trochu zarudlá, ale zčervenání však po týdnu zmizelo.

paní Doležalová,
maminka jedné z našich redaktorek

DermaPenen je možné ošetřit i citlivou pokožku kolem očí

Ošetření DermaPenem vás vyjde dle rozsahu a typu použitého séra na částku v rozmezí 4 - 10 tisíc korun.

DermaPen můžeme považovat za takový kultivátor pro pokožku. Svým působením ji na jednu stranu naruší, a tak zajistí až o 80 % lepší absorpci léčivých látek a také přispívá ke zvýšené tvorbě kolagenu, který zvyšuje pružnost pokožky.

Zajímají vás další moderní dermatologické metody? Přečtěte si článek 10 problémů, které vyřeší biostimulační laser.

Autor: Zuzana Brožová

Znáte další dermatologickou novinku? Diskutujte s ostatními!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

Další články z rubriky

Zkoušíte krémy proti vráskám? Máme pro vás něco lepšího!

Kyselina hyaluronová, botulotoxin, Juvederm, Restylan…kdo by se v tom vyznal, že? Fakt…

Suchá kůže rukou? Skoncujte s ní!

Martina Spěváková | 16.12.2013 | 291

Suchá kůže rukou? Skoncujte s ní!

Kůže našich rukou je jednou z nejvíce namáhaných a nejméně chráněných oblastí pokožky…

Nové, populární metody estetické medicíny

Milena Pelikánová | 11.11.2013 | 287

Nové, populární metody estetické medicíny

Do popředí zájmu se v estetické medicíně dostávají zejména zákroky méně invazivní a takové,…