Chraňte vlasy před horkem z fénu i žehličky!

+ Přidat inzerát

Chraňte vlasy před horkem z fénu i žehličky!

Vydáno: 13.12.2012 | 57

Dlouhé vlasy jsou krásné na pohled, ale také vyžadují důkladnou péči. Uspěchaná doba a trendy v oblasti účesů doslova volají po používání fénu, žehličky nebo kulmy. Neměli bychom však zapomínat na ochranu vlasů před horkem.

Fén sice škodí, ale vzdát se ho nemusíte

Fénování vlasy vysušuje a celkově působí nepříznivě. Hodně dlouhé a husté vlasy však schnou někdy i 4 hodiny a v chladných dnech hrozí riziko nachlazení. Samotné fénování může také trvat dlouho, proto se vyplatí vyfoukat vlasy jen u hlavy a zbytek nechat doschnout.

Dodržujte zásady šetrného fénování Fénování jednou za čas vlasům neuškodí. Pokud vlasy foukáte, dodržujte několik důležitých zásad:

 • Nepřibližujte fén přímo k vlasům, udržujte vzdálenost nejméně 20 cm.
 • Foukejte co nejstudenějším vzduchem nebo teplý a studený alespoň střídejte.
 • Fénujte z vrchu po směru růstu vlasů.
 • Nefénujte zcela mokré vlasy, ze kterých ještě kape voda.

Žehlička a kulma mohou být i šetrné

Jistě také obdivujete vlasy, které denně vídáte v reklamách. Ty lesklé závoje vlasů jsou vskutku okouzlující. Ale jak jich docílit, ať už stojíte o lokny či rovné vlasy?

Trápí vás časté vypadávání vlasů? Vyzkoušejte program zdravý vlas.

V první řadě musíte vybrat dostatečně šetrný přístroj. V dnešní době většina výrobců poskytuje kvalitní žehličky i kulmy. Co však musíte zkontrolovat, je materiálze kterého jsou vyrobeny dotykové části přístroje. Dbejte na to, aby nástavce byly vyrobeny z keramiky!

Pokud byste se o svoje vlasy stále ještě báli, jsou na trhu k sehnání žehličky i kulmy keramické s teflonovým potahem a přídavkem turmalínu. Na trhu se stále objevují nové vymoženosti, například digitální displeje, informující majitele o všem, co se v žehličce děje. Mimo jiné i o teplotěkterou je možné regulovat.

Pomozte si kosmetikou

Máte již šetrnou žehličku, ale bojíte se o kvalitu konečků vlasů po použití rozpáleného přístroje? Přípravky na ochranu vlasů při žehlení ale často obsahují silikony a také alkohol. Pokud se chcete nesmyvatelným silikonům vyhnout, je pátrání po vhodném přípravku opravdu zdlouhavé a mnohdy dokonce bezvýsledné. Můžete namítnout, že silikon vlasům také neprospěje, to je však riziko žehlení vlasů.

Používejte přípravky pro ochranu vlasů před horkem

Pokud se rozhodnete pro žehlení vlasů, dopřejte jim vyživující zábaly a kůry. Nemusí to být drahé výrobky, mnohdy se osvědčí i domácí masky. Po vyžehlení aplikujte na vlasy vyživující mléko a dbejte na to, aby byly dostatečně hydratované. Žehlička a kulma vlasům škodí nejvíce právě vysušováním. Po nešetrném žehlení jsou vlasy suché, třepí se a lámou a ztrácejí svůj přirozený lesk.

Přejete si mít krásné husté vlasy? Navštivte kadeřnický salon Awue a dopřejte svým kadeřím správnou péči.

 

Autor: Kateřina Němečková

Jaký přípravek na ochranu vlasů používáte Vy? Doporučte jej ostatním čtenářům!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

 • Ahoj. Nevíte prosím někdo, jestli ty přípravky nemůžou vlasům uškodit víc než třeba samotná žehlička? Ať si píše kdo chce co chce, tak se toho docela bojím, ale ráda bych si začala žehlit vlasy... Díky m.

  přípravky na žehlení | Maty | 17.12.2012 10:03:15 | reagovat | Hodnocení: 0 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

  • Já si myslím, že žehlička je prostě zlo. Mám od přírody kudrnaté vlasy - za prvé mě to NEBAVÍ pořád žehlit, člověk si s tím dá práci a jen vyjde ven a je trochu vlhku, všechna práce je v háji - nikdy mi nepomohly takový ty různý fixovací prostředky...nebo šampony pro rovnější vlasy atd. Kudrnatý vlasy mají prostě úplně jinou strukturu, kterou nějaký šampon nebo balzám nenarovná! A za druhý, škodí to vlasům v každým případě. Samozřejmě, že bych chtěla mít rovný vlasy, ale musíme se smířit s tím, co máme.

   Nevím, nevím | Marťas | 20.12.2012 22:50:11 | reagovat | Hodnocení: 8 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…