Chemický peeling – vyměňte starou kůži za novou

+ Přidat inzerát

Chemický peeling – proměňte svou pokožku

Vydáno: 06.08.2013 | 195

Vrásky, akné či pigmentové skvrny – mnohdy se na cestě k dokonalé pleti musíte potýkat s řadou překážek. Utratili jste spoustu peněz za krémy a nepřineslo vám to kýžené výsledky? Zkuste chemický peeling!

Do vaší pleti se postupem času „otiskne“ vše, čím jste kdy prošli. Projeví se na ní vaše životospráva, prostředí, ve kterém žijete, i kožní choroby, které jste kdy prodělali. Chemický peeling umožňuje zbavit kůži rychlou cestou  nechtěných projevů, jako jsou jizvičky, jemné vrásky či pigmentace, a zároveň ji stimuluje k produkování kolagenu a nových zdravých buněk.

Kdy si dopřát chemický peeling?

  • Chemický peelingAkné
  • Jizvy po akné
  • Pigmentace
  • Omlazení a projasnění
  • Vyhlazení jemných vrásek
  • Rozšířené póry
  • Regulace tvorby kožního mazu

Jak aplikace probíhá?

Během první konzultace lékař zhodnotí stav vaší pokožky a dohodne se s vámi na intenzitě a délce kúry. V závislosti na potřebách pacienta se během chemického peelingu na pleť aplikuje kyselina glykolová v různých koncentracích, které se pohybují od 30% do 70%. Hovoříme proto o povrchovém, středně hlubokém a hlubokém peelingu. Od koncentrace se také budou odvíjet vaše pocity během aplikace. Povrchový peeling budete vnímat spíš jako pocit horka, hluboký budete cítit jako nepříjemné pálení. Chemický peeling se nechává působit poměrně krátce a poté je jiným roztokem neutralizován.

Bezprostřední a dlouhodobé účinky chemického peelingu

V souvislosti s použitou koncentrací chemického peelingu musíte počítat se začervenáním kůže, která se po několika dnech začne olupovat. Spíše z estetických důvodů a pro váš pocit pohody je tedy lepší zůstat první týden doma. Po použití hlubokého peelingu je dobré mít po ruce chladící gelové kapsle, které vám pomohou překonat nepříjemné pocity prvních hodin po aplikaci.

Chemický peeling je velmi účinnou metodou, která se na vaší pleti rychle projeví. Po odeznění bezprostředních nepříznivých efektů jako je začervenání a odlupování kůže, bude vaše pokožka jasnější, hladší a zdravější. Celá metoda totiž spočívá ve dvojím účinku. Kyselina jednak odstraní staré a odumřelé buňky a zároveň stimuluje vaši pleť k produkci nových, zdravých.

Chemický peeling

Chemický peeling k domácímu použití

K dlouhodobé péči o vaši pleť si pořiďte denní krém s nízkým obsahem kyseliny na provádění pravidelných domácích kúr. Vaše pleť tak bude průběžně stimulována a dlouho vydrží mladistvá a projasněná. V těchto přípravcích je obsah kyseliny opravdu velice nízký, takže se nemusíte obávat dalšího olupování kůže. O konkrétních přípravcích se poraďte se svým lékařem nebo v lékárně, kde tyto produkty moderní estetické dermatologie také prodávají.


A rada na závěr: Zázračným krémům, které se prodávají v běžných drogeriích, se raději vyhněte. Skutečně účinné a kvalitní přípravky prodávané v lékárnách jsou sice dražší, zato opravdu fungují.


Autor: Milena Pelikánová

Máte zkušenosti s chemickým peelingem? Prozraďte nám, jak vám pomohl

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Další články z rubriky

Zkoušíte krémy proti vráskám? Máme pro vás něco lepšího!

Kyselina hyaluronová, botulotoxin, Juvederm, Restylan…kdo by se v tom vyznal, že? Fakt…

Suchá kůže rukou? Skoncujte s ní!

Martina Spěváková | 16.12.2013 | 186

Suchá kůže rukou? Skoncujte s ní!

Kůže našich rukou je jednou z nejvíce namáhaných a nejméně chráněných oblastí pokožky…

Nové, populární metody estetické medicíny

Milena Pelikánová | 11.11.2013 | 186

Nové, populární metody estetické medicíny

Do popředí zájmu se v estetické medicíně dostávají zejména zákroky méně invazivní a takové,…