Bez sportovní podprsenky ani ránu!

+ Přidat inzerát

Bez sportovní podprsenky ani ránu!

Vydáno: 15.10.2012 | 19

Po světě běhá spousta sportovně založených žen. Pokud mezi ně patříte i vy, neměla by ve vašem šatníku chybět sportovní podprsenka. Jak ale vybrat tu pravou? Stačí mít jednu na všechny sporty? A potřebuje oporu i malé poprsí? Čtěte víc.

Správná velikost na prvním místě

Stejně jako u normálních podprsenek i zde platí, že velikost patří k základním kamenům úspěšného výběru dobře padnoucí podprsenky. Číslování se liší kus od kusu. U některých najdete „klasické“ podprsenkové značení, tedy kombinaci čísla a písmene, kdy číslo značí velikost obvodu a písmeno velikost košíčku. Jindy výrobci značí velikost podprsenky stejně jako jiné oblečení, tzn. buď písmeny (S, M, L atd.), nebo čísly (36, 38, 40 atd.). Pro jistotu si zkuste i velikost o číslo větší či menší, než jakou obvykle nosíte, abyste měla jistotu, že naleznete opravdu ten pravý kousek. Pokud by podprsenka měla velký obvod a velké košíčky, byla by víceméně zbytečná, protože by neplnila svoji opěrnou funkci. Malý obvod a malé košíčky by se zase mohly zařezávat do kůže.

Sportovní podprsenku používejte na všechny druhy sportů

Jiný sport, jiná podprsenka

Ne na všechny sporty potřebujete mít prsa „zabetonovaná“ v pevné podprsence. Na protahovací cvičení a cvičení, při kterém se neskáče a nedělají se při něm prudké pohyby (pilates, jóga, posilování atp.), vám bude stačit tenčí podprsenka z elastického materiálu, která nebude nikde zbytečně škrtit. Naopak na dynamičtější sporty, jakými jsou například běh, step aerobic, squash a další, si vyberte podprsenku co nejpevnější, aby dokázala minimalizovat otřesy a zabránila tak poškození prsního vaziva.

Jaký střih vybrat? Záleží na velikosti poprsí

Existují dva základní typy sportovních podprsenek, které se kromě materiálu liší především v zapínání.

  • Prvním typem je podprsenka, která zapínání vůbec nemá, je z elastického materiálu a přetahuje se přes hlavu. Prsa jednoduše „přimáčkne“ k tělu, čímž se omezí jejich pohyb. Tento typ je vhodný pro ženy s menším poprsím, pro majitelky větších prsou nemusí poskytovat dostatečnou oporu, navíc ani oblékání pro ně nemusí být nejpohodlnější.
  • Druhým typem je pak podprsenka se zapínáním vepředu nebo vzadu. Zapínají se buď na háčky, zip nebo různé spony (dejte však pozor, aby se kovové nebo umělohmotné části nedotýkaly přímo kůže, až se zpotíte, mohly by tyto části škrábat a dřít). Prsa jsou v ní oddělena v jednotlivých košíčcích. Taková podprsenka se hodí pro poprsí větších rozměrů, neboť na ni může být použit pevnější materiál. V některých nechybí ani kostice, které znásobují opěrnou funkci. Dobré je také zvolit model se širšími ramínky, neb širší ramínka znamenají větší a lepší oporu. Obdobně kvalitní službu pak poskytne i podprsenka se zády boxerského střihu.

V dnešní době se vyrábějí opravdu pěkné sportovní podprsenky z kvalitních materiálů

I malá prsa potřebují oporu

Nemyslete si, že pokud váš výstřih zdobí pouze „jedničky“, že se bez sportovní podprsenky obejdete. Omyl! I malá prsa se při sportu pohybují, tudíž i zde hrozí, že vazivo povolí a prsa pak budou povislá. Navíc má podprsenka kromě opěrné funkce i další výhodu – odvádí od těla pot.

Volte kvalitní materiály

Kromě dobrého střihu záleží i na výběru materiálu, ten také dopomůže k tomu, aby podprsenka dobře seděla. Vyhněte se v tomto případě bavlně a zvolte moderní umělé materiály (např. CoolMax nebo Hi-Tech), které jsou lehké a zároveň pevné, a které dobře odvádí pot a rychle schnou, tudíž se vám podprsenky z takových materiálů budou příjemně nosit, a ani po hodině strávené v posilovně vás nebude trápit propocené spodní prádlo, které může po nějaké době začít i nepříjemně studit.

Autor: Martina Valtrová

A co vy? Máte oblíbenou značku nebo střih podprsenky na sport?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 820

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 1925

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…