Bavlněný kapesník a dřevěný talisman. Jaké jsou vhodné dárky k výročí?

+ Přidat inzerát

Bavlněný kapesník a dřevěný talisman. Jaké jsou vhodné dárky k výročí?

Vydáno: 14.07.2014

Oslava výročí patří k nejvýznamnějším událostem společného života. Co si ale má dvojice mezi sebou darovat a jaký je vhodný dárek od ostatních?
 

Výročí svatby je významnou událostí. Je oslavou toho, co daný pár dokázal v životě společně vybudovat i překonat. Proto je hlavně delší společný život spojován se slavnostmi a obřady, které mají tento úspěch připomínat. Pokud vás samotné čeká ono slavnostní výročí, nebo chcete potěšit rodiče, prarodiče nebo své přátele, možná si lámete hlavu, co darovat jako ten pravý dárek.

Některá významná výročí svatby

 • 1. výročí – bavlněná svatba
 • 5. výročí – dřevěná svatba
 • 10. výročí – cínová svatba
 • 15. výročí – křišťálová svatba
 • 20. výročí – porcelánová svatba
 • 25. výročí – stříbrná svatba
 • 30. výročí – perlová svatba
 • 40. výročí – rubínová svatba
 • 50. výročí – zlatá svatba
 • 60. výročí – diamantová svatba
 • 65. výročí - kamenná svatba
 • 70. výročí – platinová svatba

Zážitek jako dárek

Ať už jsou oslavenci výročí během svého volného času raději v poklidu domova, nebo jsou stále někde venku na výletech, vždy se pro ně najde vhodný zážitkový dárek. V poslední době jsou tyto typy dárků velice atraktivní. Dávejte ale pozor, jaký zážitek chcete darovat. Na internetu naleznete nepřeberné množství nabídek na zážitky, mnohdy se ale jedná o předražené akce, které hravě zvládnete zařídit sami. Co například letenka na balon, romantický výlet do Paříže nebo vyhlídkový let větroněm nad rodným městem?

Náš tip! Lámete si hlavu, jak vybrat dar ke svatběSvatební dary ze skla jsou stále v kurzu!

Pokud jsou vaši rodiče nebo partner spíše konzervativnější a létání nebo zájezdy nejsou nic pro ně, můžete zkusit vymyslet poukaz na příjemnou masáž, večeři v dobré restauraci, fotoalbum s  fotografiemi rodiny, které budou seřazené podle dat nebo jiné dárky, o kterých se již dlouho mluví, ale nikdy na ně nedošlo. Vždy se však zamyslete, jaký je ten, koho chcete obradovat a co by ho opravdu potěšilo, aby vaše iniciativa neskončila rozpačitým přijetím daru, nebo rovnou jeho vrácením.

Skleněné dary nestárnou a nerezaví

Dá se vlastně říci, že dobré manželství je jako sklo. Je křehké, ale pokud s ním zacházíme opatrně a správně, vydrží napořád. Darujte například dary ze skla, které jsou stále klasikou. Vydrží dlouhou dobu a budou stále připomínat radostné chvíle. Neznamená to však, že budou ležet na polici a bude se na ně prášit. Dárky ze skla k výročí svatby mohou být také užitečné a krásné. Co takhle například sadu skleněných dárkových lahví nebo křišťálový tác se jmény oslavenců a datem jejich svatby? Originální můžete se svým dárkem být, když do něj necháte pískováním vypsat věnování.

Jaké jsou vhodné dárky mezi manželi?

Dárky k výročí, které si věnují manželé mezi sebou, mají svou symboliku. Podle názvů jednotlivých výročí svatby by si měli manželé věnovat určité dary. V první rok svatby, která se nazývá bavlněná, by si měli manželé vyměnit kapesníčky. I další roky se jmenují podle věnovaných darů, například páté výročí se jmenuje dřevěná svatba. Vhodným dárkem je dřevěný talisman.

Mezi významné patří třicáté, neboli perlové výročí, v němž by měla žena od muže dostat perlový šperk, na výročí 35. roku, které je označované jako korálová svatba, by to měl být šperk s korály. Od padesátého roku výročí, tedy zlaté svatby, si manželé mohou vzájemně obnovit slib a oslavit svůj životní úspěch novým obřadem, který by měly stvrdit nové zlaté prstýnky.

Autor: Jana Batelková

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 820

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 1925

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…