Baňkování aneb Úleva od bolesti ze staré Číny

+ Přidat inzerát

Baňkování aneb Úleva od bolesti ze staré Číny

Vydáno: 10.12.2012 | 11

Slyšeli jste už někdy o baňkování? Tato metoda je známá již stovky let a přichází k nám ze staré Číny. Podobně jako při akupunktuře vám je terapeut schopen odbourat bolest a stimulovat vnitřní orgány. Skleněné či gumové baňky se přikládají na bolavé části těla a odvádí z něj škodlivé látky pryč.

Bolí vás záda, klouby nebo jste ve stresu? V současné době si můžete vybírat ze spousty ozdravných a detoxikačních procedur, masáží, bylinných zábalů, jógy, reiki. Už jste ale mysleli na baňkování? Tato účinná metoda uklidní vašeho ducha a nabudí tělo.

Co podstoupíte, když jdete na baňkování?

Vyzkoušejte bankování i vy!Podívejte se na internet a zjistěte si, kdo dělá ve vašem okolí baňkování. Určitě budete ve hledání úspěšní a ještě si budete moci vybrat, k jakému terapeutovi vůbec půjdete. A co vás tedy čeká?

Baňkování se provádí buď v leže, nebo v sedě. Pokud terapeut použije skleněné baňkynaplní je horkým vzduchem a přiloží je na místo v oblasti bolesti. Ochlazování baňky nastane podtlak a dochází k přisátí baňky na pokožku. Nejčastěji se tato metoda provádí na zádech, kam se podél páteře přidává 8-10 baněk. Je možné ale také léčit například klouby.

Setkáte se ale také s baňkami gumovými, a to vakuovými. K nim je nezbytná pumpička, či malý balónek. Tyto baňky jsou vhodné i pro děti. Terapeut musí přesně vědět, co která baňka způsobí a na jaký orgán působí tak, aby ho nabudil. Baňkování lze podstoupit i při nemoci dýchacích cest, kdy se baňky přikládají na průdušky.

Baňky se přikládají na pokožku většinou na 20 minut. Cena jedné terapie (30 min) se pohybuje od 200 Kč.

Účinky baňkování:

 • Zmírní či odstraní celulitidu.
 • Uleví od bolesti zad a kloubů.
 • Má příznivé účinky při zažívacích potížích.
 • Detoxikuje organismus.
 • Prokrvuje a nabudí orgány.
 • Působí proti otokům a bolesti nohou.

Baňkování vám pomůže zbavit se celulitidy.

Hrozí vám nějaká rizika?

Po terapii byste měli odcházet svěží, odpočatí a klidní. Přesto se vám, zejména u prvních procedur, mohou udělat modřiny v místech, kde byly baňky přisáty. Tyto modřiny ale během pár dní vymizí. Samotné baňkování je ale bezbolestné, pocítíte pouze lehké pnutí pokožky. Prudkým prokrvením také pokožka zčervená.

Baňkování se však nedoporučuje, pokud máte žilní trombózu, křečové žíly, při otevřených ranách a hnisavých infekcích. Také není vhodné pro těhotné ženy. Co se naopak doporučuje, je pít po terapii hodně vody, protože tak pomůžete odbourání škodlivin z organismu.


Co takhle spojit dovolenou v podobě prodlouženého víkendu s masážemi? Užijte si například relaxační pobyt se slevou v pensionu Rainbow v Karlových Varech.


Nechte se namasírovat baňkami

Baňka se vám nemusí jen přisát na kůži. Masáž se provádí pouze jednou baňkou a to tak, že terapeut natře místo masáže emulzí a potom jezdí baňkou ve směru toku lymfy. Dochází tak k lepšímu prokrvování a stimulaci lymfatického oběhu. Té se docílí například i lymfodrenáží, která se využívá pro zmírnění otoků či odbourání celulitidy, které se bohužel nezbavíte ani poctivým cvičením.

Autor: Martina Spěváková

Podělte se s námi o zážitky z baňkování!

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

 • GRACIAS VELKÝ DR. Sunny POR RESOLVER MIS PROBLÉMY SU CORREO ELECTRONICIC ES (drsunnydsolution1@gmail.com mi slečna Fatima, estuve casada con mi esposo durante 5 años, estuvimos viviendo felices juntos durante estos años y no hasta que viajó australia para un viaje de negocios donde conoció a esta chica y desde entonces me odia a mi yos niños y al amor ella solo. Myslím, že se mi nelíbí, že se mi to nelíbí, a že to není v pořádku a můj přítel, protože to je kousek od domova, a to je v Austrálii, a to víc. jako je que mis hijos y y estábamos tan frustrados y solo estaba quedándome con mi madre no no estaba tratando bien porque mi madre se casó s otro hombre despés de la muerte de mi pér, as que el en hombre con it que caso no la trataba bien , yo y mis hijos estaban tant confundidos y yo estaba buscando una manera de llevar a mi esposo casa porque lo amo y lo aprecio mucho, as que un aaa mientras estaba navegando en mi computadora vi a testimonio sobre hechicero DR Slunečno, testimonios compartido en Internet por una dama y me impresiona tanto que también pienso en probarlo. Když se dostanete na místo, kde se dostanete na místo, kde se nacházíte, můžete kontaktovat mne a moji maminku sami sobě 24 hodin. de mi esposo el segundo día preguntando por los niños y llamé a DR Slunce a me djo que sus problemas están resueltos, mi hijo. asi que asi es como recuperé a mi familia después de un largo estrés de frenar por un dama malvada, as que condada esta ayuda de DR Sunny, quiero que todos en je foro unan a mara para agradecer enormemente a DR Sunny y lo haré . también consejos para cualquiera a podobný problém s touto otázkou, která je spojena s touto problematikou) (drsunnydsolution1@gmail.com) a řešení problémů a problémů v situaci. jeden vez má, je dirección de correo electrónico es (drsunnydsolution1@gmail.com) SE ESPECIALIZA CS EN SIGUIENTE HECHIZO. (1) Kvůli znovuzískání a ex (2) si vyžádal, (3) Si desea ser promoido en su oficina. (4) Sloužíte-li k tomu, aby jste se dostali na místo. (5) Si quieres un niño. (6) Si quieres ser rico. (7) V případě, že se jedná o vysvětlení nebo náměty, které se týkají mořského života. (8) Si vyžaduje pomoc financí. (9) Cómo te han timado y quieres recuperar el dinero perdido. (10) a klecí detener su divorcio. (11) a sdělení o rozvodových systémech. (12), které mají být odvozeny od deseosu. (13) Embarazo para concebir bebé (14) Garantiza que ganes los casos judiciales problemáticos y el divorcio sin importar cómo (15) Evite que su matrimonio o relación se rompa. (16) a tiene alguna enfermedad como (H I V), (CÁNCER) o cualquier enfermedad. (17) a vyžadují, aby se uvolnily prostředky, které by mohly být použity. neboť se jedná o kontaktní osobu, která má problém s touto otázkou. su dirección de correo electrónico es (drsunnydsolution1@gmail.com) kontaktujte nás sdělíme Vám o nás na Twitteru +2348105627443

  fatima | 11.06.2018 11:20:45 | reagovat | Hodnocení: -1 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

 • Já osobně jsem na tom nebyla, ale známá jo a nemůže si to vynachválit. Prý jí to dost pomohlo na záda. Myslím ale, že nejdůležitější je najít člověka, který tomu fakt rozumí - pak to teprve může nějak pomáhat.

  Denisa | 20.12.2012 22:43:01 | reagovat | Hodnocení: 3 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

 • čau. Myslím, že každá masáž může být fajn, ale mě teda víc zaujala ta aromamasáž http://www.krasobrana.cz/aromamasaz-ma-blahodarny-vliv-i-na-dusi

  Kamča | 12.12.2012 08:06:20 | reagovat | Hodnocení: 1 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

  • Souhlas. To baňkování mi připomíná pijavice :-D :-D Nebyl jste na tom někdo? Jaké to je?

   souhlas | 17.12.2012 10:06:21 | reagovat | Hodnocení: 5 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Stránkování: 1 2

Další články z rubriky

Dopřejte si jednou za čas pořádný relax!

Veronika Pátková | 07.03.2016 | 6

Dopřejte si jednou za čas pořádný relax!

Čas od času si každý z nás potřebuje pořádně odpočinout, zbavit se stresu, a zapomenout…

Wellness doma? Proč ne!

Martina Spěváková | 16.02.2016 | 1

Wellness doma? Proč ne!

Milujete wellness? A kdo ne? Většinou na něj ale nemáme moc čas a taky trochu leze do…

Medová masáž pro zdraví a krásu těla i ducha

Milena Pelikánová | 02.07.2014 | 6

Medová masáž pro zdraví a krásu těla i ducha

Máte zkušenosti s medovou masáží? Nebo se chystáte na svou první proceduru? Anebo o ní…