Alpinning – dojděte si pro dokonalejší postavu!

+ Přidat inzerát

Alpinning – dojděte si pro dokonalejší postavu!

Vydáno: 05.11.2012 | 206

Nemáte na aerobic a další „hopsací“ cvičení v tělocvičně kondičku, věk nebo dostatek chuti? Chcete ale shodit přebytečné kilogramy a zpevnit postavu? Zkuste alpinning! Třeba v něm naleznete zalíbení stejně jako my.

Co je to alpinnig?

V poslední době se roztrhl pytel s různými typy „walking inside" cvičení (ve volném překladu „chůze uvnitř“). Patří mezi ně H.E.A.T, K2hiking a dále také alpinning. Všechny tři tréninkové programy simulují chůzi po kopcích nebo horách za využití speciálních chodících pásů. U alpinningu jde o pás nazývaný alpitrack. Svým vzezřením připomínají alpitracky klasické běžecké pásy, nejsou ale vodorovné a povrch, po kterém se chodí, je nakloněná rovina. Nejzásadnější věcí, kterou se alpitrackový pás liší od toho běžeckého, je způsob zprovoznění. Alpitrackový pás se totiž nedá zapnout ani vypnout, člověk ho musí rozpohybovat za pomoci své vlastní síly.

Alpinning je oblíbený mezi ženami i muži

Pro koho je alpinning vhodný?

Vzhledem k tomu, že tato sportovní aktivita vychází z nejpřirozenějšího lidského pohybu – chůze, je ideální pro všechny bez rozdílu věku, pohlaví či fyzické kondice. Při cvičení se používají měřiče tepové frekvence (jak z rukojetí, tak z hrudního pásu, který má na sobě člověk při cvičení připnutý), podle které si každý cvičenec upravuje tempo tak, aby cvičil co nejefektivněji a zároveň se nepřepínal, když to není potřeba.

Jak vypadá hodina alpinningu?

Před samotným začátkem chůze je potřeba se rozcvičit. Stejně jako u většiny jiných sportovních aktivit následuje cca 50 minut chůze, která se různě mění. Ať už jde o náročnost „terénu“ nebo o rychlost. Navíc se kombinuje s různými druhy cviků. Každý pás má displej, na kterém se kromě výše uvedené tepové frekvence zobrazuje rychlost chůze, ušlá vzdálenost, aktuální čas chůze, obecný čas, počet spálených kalorií a teplota prostředí. Co se oblečení týče, nepotřebujete nic speciálního. Oblékněte se pohodlně, ideálně do něčeho, co dobře saje pot. Na nohy pak zvolte vhodnou sportovní obuv. Na co je dobré pamatovat, je pitný režim. Protože jde o náročnou fyzickou činnost, budete se hodně potit, tím pádem je nutné zvýšit příjem tekutin. Před, během i po cvičení je dobré vypít celkem cca 2 litry vody nebo iontového nápoje.

Alpinning je vhodný k hubnutí

Proč zrovna alpinning?

Alpinning patří mezi revoluční tréninkové techniky. Díky tomu, že vychází z chůze, nenajdeme vlastně přirozenější cvičení. Má velice pozitivní účinky na kardiovaskulární systém. V rámci cvičení se posiluje současně horní i dolní polovina těla (dobrý vliv má alpinning především na nohy a hýžďové svalstvo), spaluje se velké množství kalorií a zpevňování svalstva dopomáhá ke stabilizaci těla. Pokud trpíte bolestmi zad, stejně jako cca 90 % populace České Republiky, zkuste alpinning. Vaše zádové svalstvo se zpevní a bolesti ustoupí.

Autor: Martina Valtrová

Najde se mezi vámi někdo, kdo už na hodině alpinningu byl? Chceme slyšet vaše názory a tipy na cvičení

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

Další články z rubriky

Správná podprsenka dokáže divy

Martina Skutilová | 18.07.2018

Správná podprsenka dokáže divy

Je úplně běžné, že žena s kudrnatými vlasy chce mít vlasy jako hřebíky. Že ta, co je…

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Jana Batelková | 19.06.2017 | 186

Pořádáte teambuilding? Ať je nezapomenutelný!

Šťastní zaměstnanci toho víc udělají a práce je pak hned lepším místem. Jedním z nástrojů,…

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Jana Batelková | 14.06.2017 | 186

Potěšte manžela, pořiďte mu domů vlastní výčep

Je váš manžel vášnivý pivař nebo si prostě rád dá jedno chlazené? Pokud ho nemůžete vylákat…