5 potravin, které vám pomůžou zhubnout

+ Přidat inzerát

5 potravin, které vám pomůžou zhubnout

Vydáno: 27.08.2013 | 5

Doba, kdy bylo hubnutí záležitostí zázračných pilulek a koktejlů, pominula. Dietologové se stále častěji shodují v tom, že nejlepší hubnoucí přípravky vyrábí příroda sama. Připravili jsme pro vás článek o potravinách, se kterými půjdou kila dolů rychleji.

Vždy to není jen o kaloriích

Ne všechny potraviny, které jsme označili jako "k hubnutí vhodné", vás ohromí nízkou kalorickou hodnotou. Naopak, třeba takové avokádo tvoří z 20 % tuk. Na první pohled se tak může zdát, že je pro dietní režim naprosto nevhodné, zdání však může klamat.

Avokádo

Jak již bylo řečeno, avokádo patří mezi potraviny s vysokým obsahem tuku. Pro zapřísáhlé dietáře je tuk téměř sprostým slovem, pro ty prozíravé však může znamenat zdravou a naprosto přirozenou součást jídelníčku. Tuk obsažený v avokádu je totiž z velké části tvořen nenasycenými mastnými kyselinami, které zdraví velmi prospívají a nijak výrazně neovlivňují přibírání na váze. Avokádo tak často konzumují například sportovci nebo instruktoři fitness, kteří se musí neustále udržovat ve formě.

5 potravin, které vám pomůžou zhubnout

Cottage

Sýr cottage společně s celozrnným pečivem je skvělý způsob, jak nastartovat den. Cottage obsahuje syrovátkové bílkoviny, které urychlují trávení. Tento tvarohový sýr se pro svou jemnou chuť používá i jako dressing do zeleninových salátů a výborně chutná třeba s čerstvými rajčaty.

Ovesné vločky

Snad všichni, kdo kdy drželi dietu, ví, jak často se při hubnutí dostavuje chuť na sladké. Pokud vás také honí mlsná a nechcete narušovat dietní režim, připravte si hrst ovesných vloček a smíchejte je s ovocem. Vločky příznivě ovlivňují funkci střev a pomáhají stabilizovat hladinu cukru v krvi. A navíc prý výrazně pomáhají redukovat oční vady vzniklé šilháním na rozbalenou čokoládu na vedlejším stole.

Nezapomeňte dostatečně pít, jedině tak se vám podaří zhubnout. V práci vám s pitným režimem pomohou automaty na vodu.

Ovesné vločky jsou výborným pomocníkem při hubnutí

Krůtí maso

Krůtí maso je velice dobře stravitelné, obsahuje minimum tuků a zároveň obsahuje velké množství bílkovin. Odborníci jej navíc řadí mezi potraviny, které fungují jako výborná prevence proti civilizačním chorobám.

Chilli papričky

Podobnou rychlostí s jakou vás po chilli začne pálit v ústech, nastartují papričky váš hubnoucí proces. Ostré potraviny zvyšují sekreci žaludečních šťáv a také výrazně urychlují trávení. Jako vždy, tak i u ostrých pokrmů ale platí, že nic nesmí přehánět. Nadměrná konzumace  příliš ostrých jídel může způsobit žaludeční vředy.

Kromě těchto 5 potravin zařaďte do jídelníčku také ryby, olivový olej, grep či brokolici. Váš metabolismus začne rychleji spalovat a vy se navíc budete cítit dobře díky všem potřebným živinám, které tělu dodáte.

Autor: Aneta Doleželová

A jak upravujete jídelníček při dietě vy?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

  • A co kuřecí maso? Je dobrý při dietě? Sice neobsahuje moc živin, ale přece jenom...docela by mě to zajímalo.

    Kuře? | Veronika | 28.08.2013 15:42:57 | reagovat | Hodnocení: 7 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Další články z rubriky

Plavková sezona je tady

Martina Skutilová | 18.07.2018

Plavková sezona je tady

Jako u každého jiného oblečení a prádla, i plavky se řídí módními trendy. Bezhlavě…

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Martina Skutilová | 18.07.2018

Vyberte si podprsenku, která podtrhne vaši krásu

Čím lépe vypadáme, tím lépe se cítíme. To jistě odsouhlasí každá žena. Základem každého…

Poznejte arganový olej a jeho účinky

Arganový olej se získává z rostliny argánie trnité, latinsky Argania spinosa. Pochází z Maroka…