5 největších mýtů o silikonových implantátech

+ Přidat inzerát

5 mýtů o silikonových implantátech

Vydáno: 06.03.2013 | 303

Silikonové gely stále patří mezi nejpoužívanější výplňové materiály, které se používají ke zvětšení ňader. Žádný z nově vyvinutých materiálů zatím nemá tak dokonalé estetické vlastnosti. Silikonové výplně navíc naše tělo velmi dobře přijímá. Přesto o nich stále kolují nejrůznější mýty
– pět nejčastějších jsme se rozhodli osvětlit v následujícím textu.

1. mýtus: Silikon je pro lidské tělo jedovatý

Realita: Všechny certifikované výplně, které se u nás používají, jsou vhodné pro medicinální účely a žádné nežádoucí účinky nemají. Mýtus pochází z doby, kdy se používal tekutý silikon a ne moderní gely. Když se pak implantát v těle náhodně poškodil, tak mohl způsobit zanícení okolních tkání. Moderní gely se již neroztečou ani při případném poškození.

2. mýtus: Silikon z implantátu samovolně uniká

Zvětšení prsou

Realita: Mikroskopické částečky nízkomolekulárního silikonu mohou skutečně do těla unikat – nedosahují ale ani takového množství, jako se do těla vstřebává denně z krémů nebo přípravků na úpravu vlasů.

3. mýtus: Se zvětšenými prsy nejde zvládnout těhotenství a kojení

Realita: Tak to určitě ne! Většina klientek, které podstoupily zákrok zvětšení prsou, chtějí mít jednou děti a nic jim v tom nebrání. Mléčná žláza není operací nijak zasažena – implantáty jsou umístěny pod ní, a tak nijak nepřekážejí ani při kojení.

4. mýtus: Bradavky po operaci již nejsou tak citlivé

Realita: Záleží, jaký operační přístup zvolíte. Pokud budete chtít ňadra zvětšit skrz prsní dvorec, budete mít prvních několik týdnů až měsíců možná pocit snížené citlivosti bradavek. Na druhou stranu ale nebudete mít žádnou patrnou jizvičku, tak jako je tomu při přístupu z boku ňadra. Operační přístup je třeba konzultovat s lékaři z některé z klinik plastické chirurgie.

5. mýtus: Silikony mohou vést k rozvoji některých onemocnění

Realita: U některých onemocnění, jako je rakovinné bujení nebo autoimunitní (například revmatologická) onemocnění, stále neznáme jejich původce. Dříve se tedy mělo za to, že by mohly implantáty v těle spustit nežádoucí imunitní odpověď nebo přeměnu okolních tkání. Dnes již víme, že by to tak být nemělo, protože používané implantáty jsou zhotoveny z látek, které jsou tělu vlastní a žádné reakce na ně tudíž nevznikají.

Zvětšení prsou

K implantátům existuje ještě celá řada dalších mýtů a domněnek – všechny mají většinou společný původ z dob, kdy lékaři se zvětšováním ňader teprve začínali a operace byly celkově velmi nekomfortní. Tato doba je již naštěstí překonána.

Autor: Plastická chirurgie PEM

Jaký je váš názor na používání silikonových implantátů?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Další články z rubriky

O prsních implantátech a plastických operacích prsou

Před plastickou operací prsou si jistě chcete zjistit co nejvíc informací. Zajímá vás, zda s sebou…

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Jana Batelková | 03.10.2016 | 297

Vše, co potřebujete vědět o plastické operaci nosu

Nízké sebevědomí dokáže na psychice napáchat škody. Obzvláště, pokud odmalička posloucháte…

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Martina Spěváková | 29.08.2016 | 309

Jak se úspěšně zbavit druhé brady

Podbradek netrápí pouze lidi s nadváhou. Na tzv. druhou bradu může mít vliv hned několik…