Hladké nohy celé léto. Buďte připravená do plavek!

+ Přidat inzerát

5. DÍL SERIÁLU: Připravte své tělo do plavek

Vydáno: 23.05.2013 | 9

Květen nám přináší nejen hezké slunečné počasí, ale také starosti o náš zevnějšek. Nohy, které jsme v zimě mohli schovat v kalhotách si nyní musíme pečlivě hlídat a nenechat na nich ani chloupek. Ale holit se je tak otravné...

Nejdříve si ujasníme, jaký je rozdíl mezi epilací a depilací. Epilace je trvalé odstranění chloupků - odstraní se s celou cibulkou. Depilace je pouze dočasná, dochází k odstranění pouze viditelné části chloupku nad kůží, proto se musí opakovat.

Zbavena chloupků navždy

Ženy často podstupují laserovou epilaci nohou a podpaží. Výjimkou ale nejsou ani muži. Ti se chtějí zbavit například nežádoucího ochlupení na zádech a na hrudi. Různé kliniky vám budou nabízet laserovou epilaci speciálními stroji. Pojďme se na některé z nich podívat.

  • Klinika Homea v centru Pardubic ošetřuje své pacienty přístrojem MedArt 435. Je možné použít ho na jakékoliv místo na těle a laserová epilace je velmi rychlá a trvalá. Laser má speciální chlazení, které zabrání riziku popálení kůže. Do konce června na klinice Homea máte šanci získat 5. sezení zdarma. Využijete této příležitosti?
  • Díky laserové epilaci na klinice Dermaestetik v Břeclavi získáte hladkou pokožku bez chloupků už za 4 až 6 ošetření. Používají zde výkonný diodový laser MedioStar XT, který se řadí mezi přístroje s nejúčinnější a nejtrvalejší metodou k odstranění chloupků.
  • Centrum estetické medicíny v Praze 7 nabízí laserovou epilaci francouzským přístrojem Light Sheer LumenisOne. Trvalou epilaci tam můžete podstoupit po celý rok, opálená pokožka jí nevadí. Laser reaguje na pigment obsažený v chloupku, nejlépe se tedy odstraňují tmavé chloupky.
  • Pražská klinika Laser Plastic používá pro laserovou depilaci americký přístroj Gentlease, který je celosvětově schválený. Má zesílené dynamické chlazení, které zajistí bezproblémovou epilaci bez popálení pokožky.

Pamatujte, že 8 týdnů před laserovou depilací nesmíte provádět jinou depilaci, než je holení žiletkou.

Laserovou epilaci můžete podstoupit i v létě.

Jak se zbavit chloupků, když nechci laser?

Ne každá žena chce podstoupit laserovou epilaci, aby se zbavila chloupků. Jak ale vybrat ten vhodný epilátor, který bude dobře sloužit? Při výběru epilátoru se řiďte počtem pinzet. Čím více jich má, tím je vytrhávání chloupků rychlejší. Pokud jste ale začátečnice, sáhněte po epilátoru s méně pinzetami, aby si vaše pokožka přivykla. Teprve potom si dokupte lepší hlavici. S každým dalším použitím epilátoru se citlivost pokožky snižuje, a tak dojdete do stavu, kdy vás při holení nebude bolet absolutně nic.

Rozhodně nedoporučujeme používat epilátor na citlivé partie, pokud jste začátečnice. Nejlépe se naučíte epilovat na nohách, pak teprve přejděte na podpaží a třísla - tam volte menší rychlost epilátoru.

Kvalitní epilátor by měl před epilací pokožku promasírovat. Má mít také chladící hlavu, která zmírňuje zarudnutí pokožky.

Laserová epilace vás zbaví nežádoucích chloupků natrvalo.

Klasika, která nestárne

Nejpoužívanější metodou, jak se zbavit chloupků je samozřejmě žiletka. Bohužel po ní mnoho žen trápí zarůstající chloupky. Žiletka totiž chloupek do ostra seřízne a ten potom zarůstá do kůže. Řešením mohou být depilační krémy, které chloupky rozpustí. Jejich hrana je pak kulatá a nezarůstá. Krém je ale plný chemie a můžete na něj být alergická. Předejít zarůstání chloupků můžete také pravidelnou masáží holených míst houbou lufa nebo si koupit v drogerii krém proti zarůstání chloupků - u něj vám ale nezaručíme, zda funguje.

Autor: Martina Spěváková

Máte vlastní zkušenosti s laserovou epilací? Jak se zbavujete nežádoucích chloupků vy?

Seřadit od nejnovějšího, nejstaršího, podle oblíbenosti (strukturovaně).

  • Medicament prescribing information. Short-Term Effects. how to buy generic lyrica online in USA All trends of medication. Get now.

    GhtTM | 22.04.2021 19:03:37 | reagovat | Hodnocení: 0 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

  • Doporučuji použít depilační krém Opilca - ale nechte ho působit déle, než je na obalu. Patří mezi levnější depilační krémy, ale je účinný.

    Jana | 24.05.2013 08:38:12 | reagovat | Hodnocení: 105 » Kladně hodnotit Záporně hodnotit

Stránkování: 1 2

Další články z rubriky

Zkoušíte krémy proti vráskám? Máme pro vás něco lepšího!

Kyselina hyaluronová, botulotoxin, Juvederm, Restylan…kdo by se v tom vyznal, že? Fakt…

Suchá kůže rukou? Skoncujte s ní!

Martina Spěváková | 16.12.2013 | 1489

Suchá kůže rukou? Skoncujte s ní!

Kůže našich rukou je jednou z nejvíce namáhaných a nejméně chráněných oblastí pokožky…

Nové, populární metody estetické medicíny

Milena Pelikánová | 11.11.2013 | 849

Nové, populární metody estetické medicíny

Do popředí zájmu se v estetické medicíně dostávají zejména zákroky méně invazivní a takové,…